carina oduzela monitor

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mmstan

Flash Drive
Učlanjen(a)
02.04.2015
Poena
3
Moram da se uključim, možda napadate čoveka bez razloga. Moguće da je stvarno mislio da je legalno. Realno, zna se da se tu švercuje na veliko.

Npr. Ja odem na Uvac (granični prelaz, Srbija - Bosna kod Priboja), da kupim gume. Tamo su fazon dve gume 200km (100e), povedem još jednu osobu za još dve, i imam pravo na povrat poreza za te gume u Bosni. U Srbiju kad ulazim, niko mi ne traži da platim carinu, a čak ni PDV (ne znam iz kog razloga, da li što su lenji ili je to po zakonu). Znam samo da je 100€ granica, da li pisana ili nepisana, ne znam, zato idu dve osobe ako su dve gume <100€, odnosno 4, ako su po komadu preko 50€, a manje od 100. Uglavnom, nikog ne čašćavam. Sve legalno, bar po mom shvatanju, a cena niža nego u Srbiji.

Mislim za Mađare se zna, posebno za te veće cifre. Ali čisto informativno, možda čovek stvarno misli da je sve okej.

Ne kažem da sam u pravu, nego me zanima ako neko zna, zanimljiva je rasprava. Pritom, teško dokazati da je znao da je švercovanje, tako da i treba da se pravi lud sve vreme i poriče, sve i da zna da je švercovano. Uostalom, ne jure kupce, a siguran sam da bi se protumačilo da je i kupac kriv, što se apsolutno slažem da jeste.

Dozvoljeno je do 100 evra uvesti robu bez plaćanja dažbina. Na sajtu carine, na ovoj strani, tačka 5 kaže:

"Ne zaboravite da državljani Republike Srbije imaju pravo u zemlju da unesu robu u vrednosti do 100 evra bez plaćanja uvoznih dažbina"

NevisStarShine

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
03.08.2014
Poena
48
Iskreno bio sam saosećajan do momenta dok nisi rekao da si prijavio prodavaca ni krivog ni dužnog.
Sad je samo pitanje koliku finansijsku globu zaslužuješ.
To je taj novi mentalitet od kada država kažnjava i od kada postoji svest o kazni. Ko u doma komunizma, prijavljujemo komšije ako su rekle nešto ružno o partiji i Titu. I ne znam zašto ste posvetili ovoliko pažnje ovome, čovek je besan jer nije dobio monitor po toj ceni i sada hoće da se osveti. Čista pokvarenost, ništa drugo.

daniiL

Flash Drive
Učlanjen(a)
01.11.2004
Poena
8
Klasicni bednik i sitna dusa. Ne zeli da ga ''deru'' po propisima, a glumi Tosu i moralnu vertikalu kad je u pitanju sverc. Plus potrci bez potrebe da gurne druge pod voz, da bi ''spasio'' svoje dupe.

Mashinac

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.02.2021
Poena
28
...jako sam besan i iznerviran

narucio sam AOC 2k 144hz monitor na kupujemprodajem od nekog coveka iz Subotice. on je monitor narucio iz Madjarske,stigao je njemu juce,on ga poslao meni AKS kurirom. stigla posiljka u Nis gde se i ja nalazim,a carina uzela posiljku od AKS kurira. posiljka je "predmet carinske kontrole" tako mi je rekao AKS. zovem hiljade glupih brojeva carine i NIKO se ne javlja. SRAMOTA,UZAS! koga zvati gde ici sta raditi?!
Prvo pročitaš sa čime si krenuo odnosno tvoj prvi nastup (prvi post) pa odma zvanje carine pa nastaviš dalje i predješ na broj koji si dobio od kurirske službe za sva pitanja o pošiljci, ustvari centralu AKSa i onda se čupaš ne znaš šta kupuješ pa drugi te lože itd. Smešno, to i deca predškolskog uzrasta prerasla. Da se ne zaboravi početak, da ne izadjemo iz teme, i naručivanje iz Madjarske, što nisi sam naručio? :D

miki92

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.06.2011
Poena
48
i da,tek tad bi bio problem. da je stigao monitor do mene,a bio je na putu prema meni. da ostanem i bez para i bez paketa. moze da zvuci smesno kolko ocete,ali nisam znao da je SVERC...jednostavno nisam. inace ne bih ni temu ovde otvarao.
Kako bi tačno ostao bez novca kada ti kurir uruči paket? Jedino ako je taj neko upakovao krompire unutra.

Mashinac

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.02.2021
Poena
28
Da su utrčali carinici odma posle kurira oduzmu jer se sumnja da je učinjen carinski prekršaj i drže dok se ne okonča postupak pa se vraća ili pleni u zavisnosti od rešenja postupka. Nije to samo prodješ granu i miran si, do kuće mogu i plavi da te zaustave i zaplene robu uz zapisnik te je predaju carini pa dokazuj. Prošao sam kroz to pre više od 30 god. te zato kroz šalu objašnjavao detetu da sedi miran.

Mashinac

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.02.2021
Poena
28
@NevisStarShine
Nije ovde to tema pa ako admin smatra neka ukloni.
To se odnosi kad ulaziš u zemlju +lični prtljag gde se računa boca pića (do 1 l), box cigareta i bilo je 1kg kafe.

krmeljar

Flash Drive
Učlanjen(a)
12.12.2020
Poena
8
Lol sto lozite coveka hahahahaha, druze ne moze ti niko nista sem ako bas u poruka nisi pricao sa njim bas o svercu. Nema sta da tebe optuzuju za bilo sta jer oni bi morali da dokazu da si ti znao da je sverc roba a ti to nikako nisi mogao da znas. Predposvljati da je nesto svercovano zato sto je jeftinije nema veze sa zivotom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno