Šta je novo?

canon sx110, panasonic lx3 ili...

rzeljko

Čuven
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poruke
1,070
Poena
695
Sestra treba da uzme aparat. Pošto voli da šeta po raznim čukama i vuko*ebinama treba joj nešto da to "ovjekovječi". Hoće nešto da nije baš klasičan ***** ali da nije nešto preteško, kao sx10 ili 6500. Ja sam gledao po netu i čini mi se da bi možda najbolji izbor bio između Canona sx110is i Pnasonic LX3. Kakav je ovaj novi canon sx120is? Dajte neki predlog.
 
Mislim da je pana daleko ozbiljniji aparat od sx110/120, ali ima manji zum. Ako sestra hoce zum onda neka uzme canon, ako hoce kvalitetnu fotku onda pana.
 
Taj Canon kosta 22.000, a Panasonic 43.000din; nije bas zgodno da tako pitas sta je bolje ;)

http://www.fotocene.com/fotoaparati/canon-powershot-sx110-is/5142/detail/
http://www.fotocene.com/fotoaparati/panasonic-lumix-dmc-lx3/5399/detail/

Koliko novca ima na raspolaganju? Sta fotka? Treba li joj veliki zum? Treba li joj sirok objektiv? Da li joj je bitna velicina aparata?

Daj nam odgovore na ta pitanja, pa cemo da predlozimo nesto konkretnije :)

p.s. Novac je najbitniji faktor ;)
p.p.s. Evo ti svez uporedni test Olyja 590UZ i Canona SX200 ovde
 
@darkos
ima oko 250, možda se može razvući i još malo. Zum nije nešto obavezan a široki objektiv nije toliko bitan ali ne bi bilo zgoreg. Veličina aparata je dosta bitna jer će dosta ići pješke. Ja sam se zeznuo, nije bio u pitanju taj pani, slao mi drug linkove pa sam pogriješio, taj je dosta skup. U pitanju je neki od zs1, zs3 ili tz5. Kakva je razlika između sx110 i sx120? hmm, ovaj sx200 izgleda fino.
 
Panasonic ima veci senzor i vishe detalja, ali preteranu saturaciju boja pa sve izgleda kao na marsu ;) A i shto kaze darkos, razlika u ceni je duplo ;)
 
Od compact pana jedino valja tz7/zs3, tu su najzad uspeli da ugode problem shuma i redukcije kako treba.
 
Gde su bre sredili shum? u odnosu na stha?
 
Nazad
Vrh Dno