Šta je novo?

Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022)

mare037

Slavan
Učlanjen(a)
26.05.2011
Poruke
1,119
Poena
245
Moja oprema  
Ostale periferije
PS5 Digital Edition
Tablet
iPad Pro 11 M2
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21
Pametni uređaji
Galaxy Watch 5 44mm
Steam
PSN: mare037
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet


"The next Call of Duty is a direct sequel to 2019’s Call of Duty: Modern Warfare, Infinity Ward’s reboot of the sub-brand that started in 2007 with Call of Duty 4: Modern Warfare. The 2019 Modern Warfare has been the most successful Call of Duty title to date, Activision has said.

This year’s entry in the enduring shooter franchise is expected to arrive on consoles and PC sometime later this year."
 
Mala istorija prethodnih par delova.

MW19 ja za mene bio pravi pogodak. IW pojacan starim developerima koji su ga napustili 2009 nakon MW2, preuzima nazad kormilo svoje fransize i pravi korak u pravom smeru odnosno ka izvornom CoDu iz slavnih dana. To je podrazumevalo malo slozenije mape i nesto sporiji tok igre pa se veliki broj mladjih fanova negativno uzbudio, dok su stari fanovi bili odusevljeni.
Sve u svemu MW19 je doneo najvece promene u serijalu u poslednjih 8 godina.

Godinu dana kasnije Trayarch izbacuje Cold War kao da se MW19 nije ni dogodio. Stari engine, stara isprana formula. Medjutim u trenutku kada su se novi engine i MW19 pokazali kao veoma uspesni, makar zbog Warzone-a, Cold War je bio bar godinu-dve u developmentu pa je postojala nada da je bilo kasno da Trayarch krene putem kojim je IW krenuo sa MW19.

Dve godine nakon odlicnog MW19 i jednu godinu nakon ispranog Cold War-a Sledgehammer je odabrao da sledi IW.
Vanguard nije bio uspesan prvenstveno zbog WW2 settinga u pogresnom trenutku, zato sto mu je prethodnik katastrofalni Cold War i na kraju krajeva zato sto nesto bolje od MW19 moze da napravi samo IW. I tako je veliki broj igracao ostao da igra MW19.

Tako da nema razloga da se sumnja da ce MW22 biti odlicna pucacina koja ce serijal za jos makar korak pribliziti korenima. Jednio sto moze da pomrsi racune je Warzone 2.
 
Uzeci u obzir da je MS kupio Activision, ima li kakvih sansi da izadje na Steam-u uz poslednja 2-3 dela koja su bila "ekskluziva" za njihovu platformu?
 
2019. je bio previše PC. Ali onih par misija gde noću ideš su bile OK. Ono što je svakako neoprostivo da SP ima stuttering, dok MP nema, ali bolje nego da je obrnuto.
 
Pokvarise mi planove za kupovinu graficke Warzone=DLSS (doduse ne skroz). xD

DLSS ? FSR 2.0 ? XeSS ?

Wow sad je sve u igri. A taman sam prelomio da uzimam samo Nvidia kartice u buducnost zbog DLSS-a, ...
 
 
Ima li novosti za vece mape, mod sa vise igraca ? Gameplay izgleda sporiji nego u proslim verzijama, sto m ise dopada, ali nisam 6v6 TDM tip.
 
Ovde je 5h njihovog showcase eventa ali nisam mogao da gledam.
Ono sto sam povatao premotavajuci Jackfrag-vo live je da ce biti dosta stvari koji pocecaju na Siege i da ce biti Hostage mode. U MW19 su bila, da tako kazem 2 paketa, Ground War i klasicni multiplayer paket sa svim poznatim modovima (da ne zalazimo u battleroyale). A sada ce izgleda biti jos jedan paket sa necim totalno novim za CoD univerzum.
A Ground War se vraca to sam siguran.
 
Po do sada vidjenom, ipak izgleda kao standardna COD igra. Gameplay identican kao MW.
 
Godina bez Call of Duty je izgubljena godina...
 
Proveo sam nekoliko sati u open beti na PS5 i mogu reci da nije lose, daleko je bolje nego prethodni Vanguard. Izgleda da se i IW poprilicno priblizio toj dobitnoj kombinaciji Treyarcha po pitanju napucavanja i feedbacka oruzja.
 
Znaci da nema neke razlike u odnosu na MW2019 ako smem da zakljucim
 
Meni je MW imao dozu kasnjenja i dosta WTH momenata, ovde bar za sad mi se cini da je odziv poprilicno bolji kao i feedback kad nekog pogadjas. Doduse, MW sam igrao pre dosta vremena, ali mi je u secanju taj neki lag koji ovde cini mi se da je vise priblizan Treyarch naslovima. Recimo baratanje MP5 me pomalo podseti i na originalni MW samo graficki i zvucno daleko bolje.
 
Mala istorija prethodnih par delova.

MW19 ja za mene bio pravi pogodak. IW pojacan starim developerima koji su ga napustili 2009 nakon MW2, preuzima nazad kormilo svoje fransize i pravi korak u pravom smeru odnosno ka izvornom CoDu iz slavnih dana. To je podrazumevalo malo slozenije mape i nesto sporiji tok igre pa se veliki broj mladjih fanova negativno uzbudio, dok su stari fanovi bili odusevljeni.
Sve u svemu MW19 je doneo najvece promene u serijalu u poslednjih 8 godina.

Godinu dana kasnije Trayarch izbacuje Cold War kao da se MW19 nije ni dogodio. Stari engine, stara isprana formula. Medjutim u trenutku kada su se novi engine i MW19 pokazali kao veoma uspesni, makar zbog Warzone-a, Cold War je bio bar godinu-dve u developmentu pa je postojala nada da je bilo kasno da Trayarch krene putem kojim je IW krenuo sa MW19.

Dve godine nakon odlicnog MW19 i jednu godinu nakon ispranog Cold War-a Sledgehammer je odabrao da sledi IW.
Vanguard nije bio uspesan prvenstveno zbog WW2 settinga u pogresnom trenutku, zato sto mu je prethodnik katastrofalni Cold War i na kraju krajeva zato sto nesto bolje od MW19 moze da napravi samo IW. I tako je veliki broj igracao ostao da igra MW19.

Tako da nema razloga da se sumnja da ce MW22 biti odlicna pucacina koja ce serijal za jos makar korak pribliziti korenima. Jednio sto moze da pomrsi racune je Warzone 2.
Propustio si da spomenes da je problem sa Vanguardom bio nedostatak sadrzaja. Zombie mod je koristio MP mape pobogu.
 
Da me je neko pitao za zombie mod u Vanguardu ja bi reko da nema 😶
Zombie mod sam pokrenuo mozda 5 puta u istoriji cod-a. Sto se mene tice mogu da ga ugase kao i warzone.
 
Cold War zombiji su bili odlicni, pogotovo posle svake sezone sa dodacima novih easter eggova i otkljucavanja price a naravno i uz dodatak Outbreaka. U odnosu na multiplayer u zombijima sam mozda proveo i 100 puta vise vremena.
 
Cold War zombiji su bili odlicni, pogotovo posle svake sezone sa dodacima novih easter eggova i otkljucavanja price a naravno i uz dodatak Outbreaka. U odnosu na multiplayer u zombijima sam mozda proveo i 100 puta vise vremena.
Dok smo ja i ti drali noobove na COD4 loznici i ostalim serverima na balkanu, ova klinčurika nije bila ni rođena. Cod je za mene umro pojavom MW2-a.
 
Od mene (n),vrlo plitko

Još ovaj crosplay,di konzolaš kad me uvati na nišan i saspe mi ceo šanzer izmedju očiju

Mape zbijene ,male,nemoguče za vozit vozilo,uvek negde zapnem,čak i peške

,,Zrakomlat,, nema komande kake bi trebo imat,ko u warzone....ovije sve gore i gore igre rade

Od mene pare neće dobit
 
Aim Assist nije aimbot. Bzina sa kojim naciljas protivnika mišem vs konzola + aa je nebo i zemlja. Ja igram sa 90-100% akceleraciom na konzoli ali opet je mišem mnogo brze.

Ova nova praksa cross platformi je super da igre ne zamru na jednoj od istih, ali je ujedno ugnjetavanje konzolaskih igraca. Kad u igru koja nije cross platformer uleti neko ko koristi adapter + miš, nabije 100 kilova kao da igra protiv botova.
 
Dok smo ja i ti drali noobove na COD4 loznici i ostalim serverima na balkanu, ova klinčurika nije bila ni rođena. Cod je za mene umro pojavom MW2-a.
I dalje je disao, umro je sa MW3.
Ali nije loša ova beta, osim pop in tekstura na svakom ćošku na malim mapama, pretpostavljam da je do toga da radi na starim konzolama.
Ostaje da se vidi kakve će ostale mape biti, ove mi se nešto i ne sviđaju. I kakva će biti kampanja, verovatno kastrirana, kakve su od No Russian na dalje.
 
I dalje je disao, umro je sa MW3.
Ali nije loša ova beta, osim pop in tekstura na svakom ćošku na malim mapama, pretpostavljam da je do toga da radi na starim konzolama.
Ostaje da se vidi kakve će ostale mape biti, ove mi se nešto i ne sviđaju. I kakva će biti kampanja, verovatno kastrirana, kakve su od No Russian na dalje.
Ti ne razumeš. COD2 i COD4 nisu bile samo igre, već jedna ogromna zajednica ljudi. Postojalo je na stotine klanova u Srbiji i igralo se za pare. Organizovali su se turniri, roštilji i masovna okupljanja i druženja. Postojala je zajednica kojoj je CS komuna mogla samo da zavidi. Razilaženje i raspad sistema je počeo čim se pojavio MW2 jer to je bio prvi COD na PC-u koji nije imao dedicated servere. Mi smo bojkotovali MW2 i sve ostale COD naslove posle njega i nastavili da igramo COD4 sve dok nije ugašen COD4 master server. Iskreno, drago mi je što sam omatorio i što sam postao matori deda i što više nemam ni reflekse ni volje da igram ovaj novi COD serijal jer je jadan u svakom mogućem pogledu a pogotovo tehničkom.
 
Aim Assist nije aimbot. Bzina sa kojim naciljas protivnika mišem vs konzola + aa je nebo i zemlja. Ja igram sa 90-100% akceleraciom na konzoli ali opet je mišem mnogo brze.

Ova nova praksa cross platformi je super da igre ne zamru na jednoj od istih, ali je ujedno ugnjetavanje konzolaskih igraca. Kad u igru koja nije cross platformer uleti neko ko koristi adapter + miš, nabije 100 kilova kao da igra protiv botova.
Iskreno, ja se i dalje zgranjavam kad neko dodje i kaze da ga konzolas razbija a on na tastaturi i misu... nekako mi to nema nimalo logike. Crossplay je u najavi bio dobra stvar za neke coop naslove ili slicno ali ova moderna multiplayer inkluzivnost gde svako svugde moze da igra sa cim hoce i kako hoce i jos se nadje uvredjen ako se ne daj boze spomene da mozda nije fer je odavno degradirala multiplayer i na konzolama i na PC-u.
Ti ne razumeš. COD2 i COD4 nisu bile samo igre, već jedna ogromna zajednica ljudi. Postojalo je na stotine klanova u Srbiji i igralo se za pare. Organizovali su se turniri, roštilji i masovna okupljanja i druženja. Postojala je zajednica kojoj je CS komuna mogla samo da zavidi. Razilaženje i raspad sistema je počeo čim se pojavio MW2 jer to je bio prvi COD na PC-u koji nije imao dedicated servere. Mi smo bojkotovali MW2 i sve ostale COD naslove posle njega i nastavili da igramo COD4 sve dok nije ugašen COD4 master server. Iskreno, drago mi je što sam omatorio i što sam postao matori deda i što više nemam ni reflekse ni volje da igram ovaj novi COD serijal jer je jadan u svakom mogućem pogledu a pogotovo tehničkom.
Odlicno sumirano, MW2 je uz P2P tragediju doneo i tu sledecu generaciju COD-a gde su se samo jurili killstreakovi kao sada skinovi i ostale totalno nebitne stvari.
 
Realno vec je CoD 4 podelio zajednicu. Bitange su bili jaki serveri, bila su i okupljanja u NS-u. Clan Base, xFire, bila lepa vremena.
 
Nazad
Vrh Dno