Šta je novo?

byMax SALJI BIOS

Jel ti stigao? Poslao sam ti i ovu verziju flash-a... koji provereno dobro radi... Imas i Quadro MXR flash koji sam ja na istoj karti koristio... i radio je bolje nego sa originalnim...

Izbor je na tebi...
 
ctp; Kako da ga Flesujem, javlja mi da nemoze da pronadje fajl.
Nalazi se u c:\temp\msibios, tu je msimx.rom i nvflash.
Otkucao sam nv flash -fmsimx.rom i javlja da nema rom-a.
Kako da ga Flesujem, ne zelim da nesto zajebem, pa ako ti nije tesko objasni mi malo detaljnije jer nema nikakav help fajl.
UNAPRED HVALA!
 
Ja sam samo uradio kako pise u uputstvu... Probaj da fleshujes onaj drugi bios--- slobodno... Mozda ima neku zastitu da ne moze starije bios-e da flashuje... Probaj od Quadro MXR-a...
 
byMax hajde ako ti nije tesko detaljno mi objasni kako da ga flesujem, da li treba sistemska disketa ili nesto slicno , stalno mi ispisuje:
dos4gw.exe
no such file or directory
a otkucao sam:
c:\temp\msibios
nvflash -fmsimx.rom
BIOS se ,kao i nvflash.exe nalazi u c:\temp\msibios
ovo se dogadja i u ms-dos promptu i u cistome DOS-u.
POMAGAJ, GDE GRESIM?:(
 
USPEO SAM DA FLESUJEM

Flesovao sam , ali to je izgleda isti bios, ispisuje 3.11.00.04.00.
Nista se ne menja.
Marko ako citas ovo reci mi kako je kod tebe.
Da li da probam onaj od Quadroa, dosta je duzi?
 
Ako meni pricas, ja nisam Marko :)... Nego Branko.... A nemam vise tu karticu i uspeo sam da flashujem bez problema sa tim flasherom... Brze se ucitava BIOS (nema inicijalizacije VGA - forced bypass) i slika je nesto lepsa (u OpenGL-u, default gamma i ostalo)... Klok je malo visi ... Cini mi se 180/180... Ne secam se...
 
byMaX je napisao(la):
Ako meni pricas, ja nisam Marko :)... Nego Branko.... A nemam vise tu karticu i uspeo sam da flashujem bez problema sa tim flasherom... Brze se ucitava BIOS (nema inicijalizacije VGA - forced bypass) i slika je nesto lepsa (u OpenGL-u, default gamma i ostalo)... Klok je malo visi ... Cini mi se 180/180... Ne secam se...


Marko je covek koji je procitao sve ovo i koji ima isti problem.
BIOS je posle flesovanja ostao isti, dakle pise 3.11.00.04.00 ,
ali nista yato skinuo sam LIVE UPDATE sa MSI sajta i ocekujem da resi probleme, a ako ne flesovacu onaj drugi BIOS.
Hvala ti na pomoci :) . Da je vise takvih kao ti , koji su spremni da pomognu, bilo bi nam svima bolje.
POZDRAV!!!:wave;
 
Nazad
Vrh Dno