Šta je novo?

Buka od ventilacije podzemne garaze

Ako postoji rizik da kola zgnjece oluk ili tako nesto, sto ce da se desi Jednom u 100 godina, onda nek se oluk isece malo na gore, daleko od tockova i djubreta, i kraj.
To je manja verovatnoca. Veca je da ce uglavnom da nabiju odvodno crevo klime 15cm u oluk, preprece ga i onda ce suske, lisce i ostali otpad od drveca napraviti cep vremenom.
Sto se zacepljenja tice i kod mene je bilo pelena, vlaznih maramica, zenskih ulozaka a cak i manje glavice kupusa :oops:. To su ljudi bez najosnovnije kulture stanovanja. Nema veze ko je odakle.
 
Poslednja izmena:
Stanari, upravnici, kvorum...

Mi u zgradi smo imali problem oko sastanaka, niko ziv ne dolazi, problema je bilo koji su se gomilali, ma nikog ne zanima.

Jedan, drugi, treci sastanak. Nema kvoruma, mnogi stanari su iskljuceni iz glasanja trenutno. Trenutno imamo upravnika i neko telo, 2 stana koji resavaju sve, ako se ne pojavi ni 1/3.

Funkcionise sve sad.

Ovo za kucu i slobodicu, sreca pa izgleda nemas komsije... Kakvih sve prica ima i sta se radi u kucici slobodici 😂

Mnogo predloga...Zvao si glavnog. Neka zove sutra te koje su postavili i nek srede ventilator.

Sve ostalo je za zaborav od onih tvojih predloga.
 
I onda ti se doseli u dvoriste prekoputa komsa koji je prodao stan da bi nabavio stolarske alate posto je zanat izucio, ali mu je trebao kes za biznis i po ceo dan ti cigulja cirkular, abrihter, sta vec sve ima. A posle budes polulud kad se naduvas od isparenja od farbanja medijapana.
Najbolje uzmes ranc na Vrskoj Cuki :)
Odstreliš ga puškom, kažeš nesreća u lovu.;) Pa gledaj da ti se ne uvale Sunđer Bob i Patrik.
A šta ja sa novim koji se "uselio" pre 3-4 meseca u zgradu. Prva dva meseca teško probijanje mozga, pa je stao skoro mesec dana, pa opet počeo. Celi stari stan je na komadiće izneo u kontejner pa počeo da pravi novi. A u blizini nove zgrade sagrađene i još nisu rasprodali stanove.
Bilo bi lepo kad bi zgrade gradili bez stanova a onda odeš u neki džambo salon i kupiš stan sa sve rasporedom prostorija i nameštajem koji ti odgovara pa ga posle uglaviš u zgradu kao ladicu. Nema burgijanja dan i noć. Naravno, problem bi bio gde će završiti instalacije i vodovodne cevi. Tako bi klonja završila u dnevnoj sobi.
 
Da ne idemo u offtopic (kaznjivo), evo OP kupio u novoj zgradi i dobio gratis ventilator koji cvili k'o svinjce.
U Svajcarskoj ne smes u stanu u zgradi da pustis vodu iz kazanceta posle 10 uvece (to je opet, druga krajnost debilizma). I svi drukaju. Imamo i mi zakone al se ne sprovode (podmazes gde treba, ali nije ventilator u pitanju) i sve moze...
 
Kako kaze onaj grafit "Ko ovde nije poludeo, taj nije normalan."

Sta bi na kraju sa ventilatorom, jel se izjasnjava iko ista?
 
Stanari, upravnici, kvorum...

Mi u zgradi smo imali problem oko sastanaka, niko ziv ne dolazi, problema je bilo koji su se gomilali, ma nikog ne zanima.

Jedan, drugi, treci sastanak. Nema kvoruma, mnogi stanari su iskljuceni iz glasanja trenutno. Trenutno imamo upravnika i neko telo, 2 stana koji resavaju sve, ako se ne pojavi ni 1/3.

Funkcionise sve sad.

Ovo za kucu i slobodicu, sreca pa izgleda nemas komsije... Kakvih sve prica ima i sta se radi u kucici slobodici 😂

Mnogo predloga...Zvao si glavnog. Neka zove sutra te koje su postavili i nek srede ventilator.

Sve ostalo je za zaborav od onih tvojih predloga.

Ne moze da zove te koje su postavili, jer ih je vec zvao, i rekli su da:

"To sto stoji blizu objekata i sto je bucan tu ne mozemo nista"

Mogu ja da ih pozovem, i da zamolim lepo, pa kad me naprave na budalu da dignem ton.

krastavac, da im ovo stoij ispod njihovih terasa, moglo bi da se sredi siguran sam...

Kako kaze onaj grafit "Ko ovde nije poludeo, taj nije normalan."

Sta bi na kraju sa ventilatorom, jel se izjasnjava iko ista?

Ostalo je na tome da podnesemo inspekciji za zastitu zivotne sredine zahtev za merenje buke pa ako je iznad dozvoljene da oni naloze firmi koja ga je ugradila da se zameni.

To mi je reko upravnik zgrade juce, i reko je da ce sutra ujutru (znaci jutros) da napise taj zahtev. I ako treba i ja da napisem, reko je da ce da mi javi.

Eto, ostalo je na tome...

Nego razmisljao sam se, ima i nesto sto mi ide u korist. Ovaj ventilator uglavnom radi danju, ali cuo sam ga i u 3 ujutru, i u 6 ujutru. To spada u noc! Tad je nivo dozvoljene buke jos nizi.

Jer sigurno ventilator nije namesten da ne radi nocu. On samo ceka da senzor oseti da je nivo ugjen monoksida iznad nekog odredjenog limita, i onda krece da radi, nebitno dal je 3 popodne ili 3 ujutru.

Sto znaci, cak i da ne prelazi nivo dozvoljene buke danju (a i da ne, sigurno je blizu), mozda ga prelazi nocu (jer je tad dozvoljeno manje). I bas mene briga sto se retko upali nocu. Desava se. I ako se desava, to je nedozvoljeno, i mogu na to da se uhvatim.

I to nije nesto rekla kazala. Moze da se pozove firma sto je ovo ugradila i da se pita, jel se pali ovo nocu? Oni ce da kazu da se pali kad god oseti visok nivo ugljen monoksida, nebitno dan ili noc. I onda to je to, krse zakon, ugrozavaju moju zivotnu sredinu, moj kvalitet zivota, i moraju ovo da srede il da menjaju.

Ne znam, eto to mi je nesto za sta mogu da se uhvatim ako dodju da izmere i ispadne da je nivo buke prihvatljiv za dan, ali nije za noc.

E sad, mozda ovaj ventilator moze da se namesti da ne radi od 11 uvece do 7 ujutru na primer. Ali brate, onda to mozda krsi neki drugi zakon sa druge strane, vezan za ugljen monoksid i kako ventilacija treba po zakonu da radi da se ne bi neko otrovao, ni malo.

Videcemo. Svakako javljam...
 
Imam i dobre i lose vesti.

Lose vesti su da je malo pre ovo krenulo da radi, i izmerio sam buku sa sve zatvorenim prozorima. Nece to da probije 55db. Samo ce kroz ceo stan da se cuje jedno super iritantno zujanje. A kad otvorim prozore, onda ce mnogo jace da se cuje to super iritantno zujanje.

Znaci ako se to meri samo unutra, i sa zatvorenim prozorima, nece to da pomogne :confused:

Javio sam upravniku zgrade da ne pise zahtev za merenje buke...

Lepe vesti su, kaze mi upravnik da je pitao nekog drugog majstora i poslao mu je ovaj video sto sam i ja sherovao u prvi post, i taj majstor mu je reko da je to bas jak zvuk i da bi trebalo da se sredi. Kaze doci ce sa njim da pogleda uzivo i vidi da li moze nekako da se to sredi. Kaze da vidi sa njim sta je tacno problem, da bi znao kako da se postavi prema ovima sto su to ugradili. Da zna sta da trazi tacno od njih.

Ponudio sam da platim tog majstora, kaze ne treba...

Eto tako. Ovo bi bilo najbolje resenje, jer ne verujem da ovo treba ovoliko da se cuje. Ali ako je ovo napravljeno tako da radi fabricki, e pa onda, je*em ti zivot...
 
Šalu na stranu, pričam iz iskustva. 1999, radim doček 2000-te (kao DJ) u diskoteci. Završili i svi na odmor u 4 ujutru. Oko 9 ujutru zalepi motor kompresora u frižideru krene vatra zahvati žestinu i bukne sve, šteta bila 95%.
Tad sam prvi put video šta požar može da uradi i zato kažem, namestite to.
 
Šalu na stranu, pričam iz iskustva. 1999, radim doček 2000-te (kao DJ) u diskoteci. Završili i svi na odmor u 4 ujutru. Oko 9 ujutru zalepi motor kompresora u frižideru krene vatra zahvati žestinu i bukne sve, šteta bila 95%.
Tad sam prvi put video šta požar može da uradi i zato kažem, namestite to.

Ostalo je na tome da dodje upravnik zgrade sa nekim svojim majstorom, da vide da li moze da se sredi, i kako moze da se sredi.

Pa onda sa tom informacijom da zove firmu koja je ugradila ovaj ventilator, i da trazi od njih da to urade.

Videcemo. Cekam sad na to. Javicu kako je proslo svakako.
 
Nisam očekivala da će tema biti ovako interesantna, znači nasmejala sam se komentarima, šou... Žao mi je brate što imaš probleme s ventilatorom, verujem da je mnogo iritantno, pošto nisi ništa pisao nakon dolaska majstora, bit će da si rešio problem, nadam se iskreno.... tema je hit, predlažem još neku sličnu :) :)
 
Nisam očekivala da će tema biti ovako interesantna, znači nasmejala sam se komentarima, šou... Žao mi je brate što imaš probleme s ventilatorom, verujem da je mnogo iritantno, pošto nisi ništa pisao nakon dolaska majstora, bit će da si rešio problem, nadam se iskreno.... tema je hit, predlažem još neku sličnu :) :)

Ej nisam jos sredio. Bili su dole pre 2 meseca da izmere buku i sta ja znam, i rekose ce ga srede.

Pre mesec dana pozovem, kaze mi covek oni su kupili ventilator od druge firme, i cekaju njih da im posalju zamenu. Ali zbog praznika ta druga firma nije radila do 15og Januara, pa onda nisu jos.

Mada evo ga 21vi Februar, i jos nisu. Dobro me podseti, da pozovem opet.

:mad:😋


---

Pozvao sam, kaze mi covek da je ta druga firma trebala da sredi to. Ne zna da li su, jer je bio na bolovanju nesto bla bla bla. Kaze sad ce da ih pozove pa ce da mi javi.

Sta reci...
 
Ocigledno od toga nema nista, prebacivanje odgovornosti jedni na druge a ti doceka jos jednu sezonu sa tom bukom.

Pa eto, pozvao sam pre mesec i kusur. Pre toga se upravnik zgrade smarao 2-3 meseca. Sad sam pozvao ponovo.

Pocecu da zovem jednom nedeljno od sad pa na dalje.

Pa cu onda svakim pozivom biti manje i manje ljubazan...

Pa cu na kraju da "zapretim" da cu da prijavim nadleznim organima (nemam pojma kome).

krastavac brate ide leto sad, prozori ce biti otvoreni, cuce se vise. Tako kad me probudi neki put i smorim se :mad:
 
Prekini lepo napajanje tom ventilatoru ili počupaj instalacije, kakve inspekcije kakvi bakrači.........ne funckioniše to ovde, nego makaze za kablove i na posao.
 
Nazad
Vrh Dno