Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Naručio Moondrop Ariu sa aliexpressa, stigle danas, poručene 10.1. uveče, 23. stigle na granicu, danas kod mene u rukama :D

Moraću neko bolje testiranje da odradim kad dođem kući, tamo je K5 pro, ne ide ovde direkt na zvučnu poslovnog laptopa koji bih rekao da ima poprilično lošu zvučnu xD

P.S. Ako neko ima preporuku za neki dobar DAC za Arie (portabilan poželjno), zahvalan unapred :D

Kako si prosao sa carinom? i pretpostavicu da ne zivis u NS vec bi kukao i ne bi ga jos dobio mesec dana :)
Sto nisi narucio odmah i neki TypeC-DAC? od budzet varijanti dosta preporucuju CX-Pro, ja sam experimentalno kupio abigail sa istim cipom (imam jos par komada, jedan sa CL a drugi sa ESS9218P) imam i UGreen BT - taj volim, osim kad sto ima bug kad se prikaci na racunar - nabije volume na max uvek :( Problem sa budzet dac adapterima je sto ocekuju slusalice sa mikrofonom i da onda kad me neko zove, ne ako se javim a imam Arie u usima - ne mogu da pricam sa sagovornikom :) (Ugreen ima svoj mikrofon, tako da je ok, ali ipak cujem razlliku izmedju BT i kabla.
Gledao sam ako uzmem jos nesto bolje od arie, sta sa izvorima - dosta hvale Hidzis s9 pro od zicnih i Fiio BTR5 2021 bezicni, ali za te pare ima npr i Fiio M5, a shanling m0 je jos jeftiniji - a mogu da rade kao DAC i kao DAP i kao BT :) tesko odluciti...
 
Kako si prosao sa carinom? i pretpostavicu da ne zivis u NS vec bi kukao i ne bi ga jos dobio mesec dana :)
Sto nisi narucio odmah i neki TypeC-DAC? od budzet varijanti dosta preporucuju CX-Pro, ja sam experimentalno kupio abigail sa istim cipom (imam jos par komada, jedan sa CL a drugi sa ESS9218P) imam i UGreen BT - taj volim, osim kad sto ima bug kad se prikaci na racunar - nabije volume na max uvek :( Problem sa budzet dac adapterima je sto ocekuju slusalice sa mikrofonom i da onda kad me neko zove, ne ako se javim a imam Arie u usima - ne mogu da pricam sa sagovornikom :) (Ugreen ima svoj mikrofon, tako da je ok, ali ipak cujem razlliku izmedju BT i kabla.
Gledao sam ako uzmem jos nesto bolje od arie, sta sa izvorima - dosta hvale Hidzis s9 pro od zicnih i Fiio BTR5 2021 bezicni, ali za te pare ima npr i Fiio M5, a shanling m0 je jos jeftiniji - a mogu da rade kao DAC i kao DAP i kao BT :) tesko odluciti...
Na paketu sam video da kad je stigao iz Litvanije (Kina-Litvanija-SRB) stojala vrednost 20 dolara. ali se naši nisu zajebali na te jeftine fore :D U Nišu živim, ispalo me je 2807 din kad doneo poštar jutros. Doduše, najduže sam čekao na carinu u Bg-u da to proslede dalje.

Problem sa time jeste što poslovni laptop na kome bih isto koristio Arie nema USB-c port, a i hteo sam da dođu prvo Arie pa da vidim šta i kako zvuči sve stock i default i vidim nakon toga šta mi i da li treba. Eventualno da odem na neku foru USB-C na USB-a konverter + neki DAC, ali se nadam da ću iskopati neko "normalnije" rešenje :D

Danas kad dođem kući, prikačiću ih na K5 Pro i videću baš kako se čuju sa malo boljim izvorom :D
 
Šta da ti kažem :) usbc adapter koji sam dobio da ovim dacom je oštetio type c konektor, tako da mi ima lufta kad ga ubode u telefon i onda izgubi kontakt.
Prvo sam uzeo usba na c ugreen, koji je jako dobar, a onda sam našao type c na type c i sad nema uopšte lufta. Jedino je budza.

Meni na službenom aria jadno zvuči, na privatnom još može da prodje, ali svakako više volim na dac.
 

Prilozi

  • 20220203_205143.jpg
    20220203_205143.jpg
    301.9 KB · Pregleda: 45
Može li preporuka za TSW bubice do 100€ u Ggtrn-u?
Da imaju dobar mikrofon.
 
Na moju veliku žalost, sluške ne pasuju baš najsrećnije u 6.5mm plug koji imam za K5 Pro, tako da ne mogu da probam sluške kako ja hoću.
Videću sutra da uzmem neku jeftinu soluciju tipa USB-C na USB-A adapter i USB-c dongle kao DAC pa da isprobam malo bolje.

@danijel00 Jel ti to neki najobicniji USB-C na USB-A adapter? Ja kod nas po domaćim radnjama nalazim samo Gembird i slične marke.
 
Ne, ovo sa slike je zver sa ess9218p. Ja nemam ni jedne slušalice gde smem da pojačam preko 30%, a na računaru 15%.

Gembird, xiaomi I slični, lako mogu biti obični adapteri, bez dac čipa. To ne radi na samsung, Apple, pixel...
 
Ljudi uzeo sam danas Redmi buds 3 pro. I potrebna mi je mala pomoc , koristim ih na xiaomi 8t.
Pise da je konekcija bluetooth SBC kodeka, a ne AAC.
Jel to zavisi od modela telefona ili moze nekim podesavanjem da se sredi to? :D
 
Najverovatnije ne. Zavisi od telefona i čipa u slusalicama, najčešće se automatski podesi najbolji raspoloživ koji podržavaju oba uređaja.
U developer options imas opciju Bluetooth audio codec, pa kad povežeš slušalice možeš probati da namestiš neki drugi.

Žica je zakon :)
 
Pozdrav ljudi. Potrebna mi je preporuka/savet za BT bubice do nekih 100e. Primarna upotreba je za gledanje TVa nocu, da ne ometam ostale ukucane, nije potreban neki vrhunski kvalitet zvuka, sport se gleda i poneki film. Ono sto mene brine i buni je kasnjenje zvuka kod BT slusalica. Negde se pomene usput da postoji a na vecini mesta i specifikacija proizvodjaca se uopste ne pominje. Sestra ima neka xiaomi, i npr dok je na telefonu nema nikakvog kasnjenja zvuka u video poizvu u Viber npr,a kad udjem na Viber na MacBook-u u video pozivima ima kasnjenja zvuka sekundu ako ne i vise.
 
Kako si prosao sa carinom? i pretpostavicu da ne zivis u NS vec bi kukao i ne bi ga jos dobio mesec dana :)
Sto nisi narucio odmah i neki TypeC-DAC? od budzet varijanti dosta preporucuju CX-Pro, ja sam experimentalno kupio abigail sa istim cipom (imam jos par komada, jedan sa CL a drugi sa ESS9218P) imam i UGreen BT - taj volim, osim kad sto ima bug kad se prikaci na racunar - nabije volume na max uvek :( Problem sa budzet dac adapterima je sto ocekuju slusalice sa mikrofonom i da onda kad me neko zove, ne ako se javim a imam Arie u usima - ne mogu da pricam sa sagovornikom :) (Ugreen ima svoj mikrofon, tako da je ok, ali ipak cujem razlliku izmedju BT i kabla.
Gledao sam ako uzmem jos nesto bolje od arie, sta sa izvorima - dosta hvale Hidzis s9 pro od zicnih i Fiio BTR5 2021 bezicni, ali za te pare ima npr i Fiio M5, a shanling m0 je jos jeftiniji - a mogu da rade kao DAC i kao DAP i kao BT :) tesko odluciti...

Naručio sam danas Shanling m0 DAP, bio je na nekoj super akciji, I možda još dobijem neki povrat poreza. Tek sam posle skontao da nema mikrofon.
Loša vest ne je da je krenula izgleda da se ljušti farba sa Aria :( bas me ne raduje, imaju ispod 3 meseca... Kontam da farba reaguje na znoj. Pisao sam prodavnici, pošto moondrop priznaje reklamaciju za to...
Uzeo sam spinfits c145 M vrhove i odlični su mi. Imam L c100 I oni mi iskaču iz ušiju. Očito mora broj manji od drugih modela, pošto inače nosim L.
 
Danas sam kupio Marshall Mode, trebale su mi bubice sa mikrofonom za kancelarijske razgovore. Iznenađujuće dobar zvuk, šteta što deluje da neće izdržati dugo, pošto su materijali od kojih su napravljene baš tanušni. Na dobrom su popustu u Playeru.

 
Drustvo, moze neki predlog za C type slusalice za nekih 20,30e?
 
Vidim da je malo zamrla tema, pa da probam da je osvežim :)

Nisam skoro ništa kupovao jer već imam previše slušalica, ali me je interesovalo kakve su Moondrop Chu za 22 dolara, a budući da je već prisutan solidan hajp na netu.
Moondrop je inače poznat po tome što ima sasvim solidan tjuning u svakom cenovnom rangu u kome imaju poneki model, pa i ove u "budget" varijanti nimalo ne zaostaju.

Skoro pa neutralan tjuning, sa blago podignutim sub-basom i malo gurnutim vokalima unapred, čisto da zvuk ne bude dosadan. Sasvim solidan nivo detalja i za malo višu klasu, a kamoli za ovu najjeftiniju. Ono što je još plus što uz njih dolaze prilično dobri "spring tips" koje odvojeno naplaćuju nekih 13 dolara.

Ja sam kupio verziju sa mikrofonom i kontrolama za jačinu zvuka, što mislim da vredi još dva dolara :)
Ako nekog zanimaju korektne slušalice za male pare, a koje nemaju prenaglašen "v-shaped" zvuk toliko tipičan za jeftine slušalice - eto ideje.
 
Vidim da je malo zamrla tema, pa da probam da je osvežim :)

Nisam skoro ništa kupovao jer već imam previše slušalica, ali me je interesovalo kakve su Moondrop Chu za 22 dolara, a budući da je već prisutan solidan hajp na netu.
Moondrop je inače poznat po tome što ima sasvim solidan tjuning u svakom cenovnom rangu u kome imaju poneki model, pa i ove u "budget" varijanti nimalo ne zaostaju.

Skoro pa neutralan tjuning, sa blago podignutim sub-basom i malo gurnutim vokalima unapred, čisto da zvuk ne bude dosadan. Sasvim solidan nivo detalja i za malo višu klasu, a kamoli za ovu najjeftiniju. Ono što je još plus što uz njih dolaze prilično dobri "spring tips" koje odvojeno naplaćuju nekih 13 dolara.

Ja sam kupio verziju sa mikrofonom i kontrolama za jačinu zvuka, što mislim da vredi još dva dolara :)
Ako nekog zanimaju korektne slušalice za male pare, a koje nemaju prenaglašen "v-shaped" zvuk toliko tipičan za jeftine slušalice - eto ideje.
Razmišljao sam da ih uzmem ali stvarno ne bih sluške bez zamenjivog kabla. Radije bih da koštaju 10$ više i da mogu da zamenim kabl nego ovako...šteta.
 
Mogućnost zamene kabla jeste prednost ali to nije presudno, posebno ako ti trebaju dobre a jeftine slušalice. Na primeru 6 modela in-ear koje sam koristio, ili koje i dalje koristim (sa fiksnim kablom, a tu su i niskobudžetne Sony MH750, stare 4 i 10 godina) mogu da potvrdim da uz neko normalno korišćenje (i odlaganje bez preteranog petljanja, gužvanja, kidanja) ti kablovi ipak mogu dugo da potraju. Nema pravila ali eto, svi kablovi su čitavi i posle toliko vremena, kao i izmenjivi kabl na Senfer DT6.

E sad, ako bi da menjaš kabl iz nekog drugog razloga (estetskog, funkcionalnog, npr. zbog kvalitetnijeg mikrofona) to je onda ok.

Pomenute DT6 imaju izmenjiv kabl a zvučno su stvarno odlične za 18-20$ ali je problem što sada ne znamo da li su iste kao stare DT6, postoje neke priče da su Kinezi ukapirali šta su napravili i šta prodaju za smešan novac, i da su ih malo zvučno degradirali (navodno su promenili drajvere i izbacili par piezo drajvera). Ne znam da li je ovo istina, ali sudeći po nekim novim ocenama i utiscima izgleda da jeste. Moj primerak DT6 je iz 2019. godine i zvučno bez ikakve dileme pripadaju tadašnjoj (100-150$) klasi in-ear slušalica.
 
I ja imam DT6 i Tin T2...

Slušalice mi traju dugo, jedino odlaze kablovi, ili odmah iznad džeka ili gde kabl ulazi u slušalice, dakle tamo gde se savija (nosim ih "oko ušiju"). Koristim ih najnormalnije, nikakve egzibicije. Jeste da traje godinu dana ili malo više ali šta onda? Da bacim sluške ako im rikne kabl pa počne da prekida i secka zvuk? Neka...lakše mi je zameniti kabl nego slušalice.
 
Buds 3 Pro. Predjoh se sto sam ih kupio. :mad:(n) Nemaju jacinu. Nekako mi je zvuk ravan kao kod studijskih slusalica. Kada stavim na 50% jacinu zvuka skoro nema uopste kao da su iskljucene. Ja inace volim glasniji zvuk. Da sam znao kupio bih onaj adapter za 3.5 mm cinc za iPhone pa obicne zicne. Inace prve bezicne koje sam kupio.
To je moj utisak sto ne znaci da nekom drugom ne bi odgovarale.
 
Ja sam ih poručio (Buds 3 Pro) kada su bile na popustu, kada je kolega ovde stavio link pre jedno 2 nedelje i mogu teci da sam zadovoljan. Ja u busu slušam na pola pojačano, jedino ako je neki krš od busa onda pojacam još malo. Zadovoljan sam kako zvukom tako i baterijom, ali ukusi su različiti.
Ne znam da li znaš za opciju da mutiras spoljne zvukove dugim dodirom neke od bubica, možda bi ti to pomoglo.
 
Probacu ali ja i kada stavim na najjace cujem zvuke sa strane. Mozda nisam aktivirao ANC ali ne znam koliko bi mi to pomoglo. Ako i dalje budu lose prosledicu ih mami o oglasima cu naknadno da razmisljam.
 
Kada jednom zadržiš aktiviraš, kada opet zadržiš deaktiviras tu opciju. Ili to ili si stavio pogrešnu veličinu onih gumica, možda ti veće trebaju. Ja na pola kad slušam bukvalno ne čujem ništa sa strane.
Ne znam da li i zvuk i sama jačina zavisi i od telefona do telefona ili to nema veze.
 
Pa stavljene su one gumice koje su vec na njima bile kada sam otpakovao. Na komentarima ispod testa na Benchmark forumu na YouTube je neko napisao da je dobio bolji zvuk kada je promenio gumice. Uporedjivao sam i to je ona srednja velicina gumica. Stavicu neke vece ali sa drugih bubica cisto da ove ne prljam ako mi ni to ne pomogne. Koristim iPhone 13 Mini a i imam i stari SE (2016).
 
Nazad
Vrh Dno