Šta je novo?

Brzina rama

stefkoss

Cenjen
Učlanjen(a)
14.12.2012
Poruke
692
Poena
170
Uzeo zam novu konfu koju treba da sklopim.
2x 8gb 3200 ram, 10400f, msi b560m pro vdh.
Ono sto me zanima jeste, kako podesiti ram na 3200 na ovaj proc?
I takodje m2 je ssd, da li tu nesto treba dodatno da se podesava ili samo se ubaci?
I kako ono ide u bios-u nesto ACHI, zaboravio sam.
Zadnji put sam sklapao pc prije 4,5 god.
 
Samo stavi XMP profil za memoriju na ploci. ...uff sad vidim da je 10400f proc ! radice ti mem na 2666 max
da je 11400F mogao bi
 
Poslednja izmena:
Ploča je na B560 čipsetu, trebalo bi da radi na 3200 MHz, samo treba namestiti XMP profil u BIOSu.
 
Jeste, ali da li ce raditi na 3200? ...najbolje neka proba i testira
 
Hvala, mozete li mi samo potvrditi ono u biosu za ssd kako ide podesavanje na pocetku?
 
Uzeo zam novu konfu koju treba da sklopim.
2x 8gb 3200 ram, 10400f, msi b560m pro vdh.
Ono sto me zanima jeste, kako podesiti ram na 3200 na ovaj proc?
I takodje m2 je ssd, da li tu nesto treba dodatno da se podesava ili samo se ubaci?
I kako ono ide u bios-u nesto ACHI, zaboravio sam.
Zadnji put sam sklapao pc prije 4,5 god.
Nema vise IDE AHCI sve je AHCI. Retke ploce za ekstremni overclock imaju IDE mod.
 
Odlicno.
Kako da postavim ram za dual channel, nisam nasao nigde, da li 1,3 ili 2,4?
Trazio sam i na upustvu i na netu za ovu maticnu ali nisam nasao, da sam siguran?
 
Stavicu 2 4, kako da posle proverim radi li tako?
 
Sve imas u uputstvu. Ide A2, B2 memorija.
Takodje update BIOS.
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-09-29 at 13.36.04.png
    Screenshot 2021-09-29 at 13.36.04.png
    153.4 KB · Pregleda: 42
Imam jos par pitanja pa cu ih postavit ovde da nebih gomilao teme.
Od obaveza ne stigoh, evo sad probah, samo udjoh u OC i stavih 3200 i dobih ovo i kliknuh yes, jel ok?
ram.jpg


Takodjer htio bih da pogledate stoji li ovdje sve kako treba, sad cu instalirati sistem.
op4.jpg
op1.jpg
op2.jpg
op3.jpg

Takodje, ima controller iza i preko njega ide osvetljenje kucista i fanovi, e sad procicao sam da ne valja da se stavlja na druge maticne osim Aorus da ne pregori, mogu li kako nakaciti direktno na maticnu da ide osvetljenje i ovaj fan koji ima 6 pinova?

contro.jpg

I ovaj fan od 6:
fan-pin.jpg


Medjutim, napajanje se cuje najvise, snimio sam, jeli normalno da se ovako cuje?


Hvala :)
 
Pozdrav.da ne pokrecem nove teme mozda neko i ovde odgovori.
Imam 8gb ram na 3000mhz i hteo bih da dokupim jos 8gb rama ali nmg nigde da nadjem da bude identicna na 3000mhz,pa moje pitanje je da li bi bilo problema kada bih uzeo neku od 3200mghz recimo jer znam da bi trebalo da budu iste.
 
Poslednja izmena:
Mož' biti al' ne mora. Sve zavisi od BIOS-a koliko je tolerantan. nilkada se nezna dok ne probaš.
 
Radiće ti bez problema ali na sporiju frekfencu jedino tu sporiju memoriju stavi u slot jedan a drugu bržu u drugi slot zbog kompatibilnosti. Naravno koji su slotovi vidi u uputstvu za matičnu. Inače imaš ovde od 3000 MHZ skoro sam kupovao baš memoriju pa znam MEMORIJA 3000 MHZ
 
Hvala, sve sam sredio.
Radi na 3200, zadovoljan sam.
Imam jos pitanje oko fana od 6 pinova, i rgb za kuciste od tri, kako to prikaciti direkt na maticnu?
 
Nazad
Vrh Dno