Šta je novo?

Bottleneck i iskrena preporuka ili misljenje

Hoax

Poštovan
Učlanjen(a)
04.03.2018
Poruke
9
Poena
51
Pozdrav,
novi sam clan na benchmark forumu i trazim misljenje sto jasnije i iskrenije od vas. Trenutno posjedujem sljedecu konfiguraciju: AMD Athlon II x2 260 (3.2gHz nije klokovan)
4gb DDR3 (mislim da je na 1333mhz)
Integrisana hd 4250 (256mb)
320gb hdd
Napajanje 300w bronze

Planiram da kupim graficku iz serije 1000, najjeftiniju i sa najmanjim trosenjem a to je 1030 2gb gddr5. Gledao sam par klipova na jutjubu i vidio sam da ovaj procesor moze da pokrene vecinu ovih "snagatora" od igrica. Uzmimo u obzir to da nisam finansijski u mogucnosti da priustim jace napajanje i uz njega jaci procesor nego samo 1030 trenutno.. Da li bi dolazilo do bottlenecka izmedju procesora i graficke? Par njih mi je reklo da mogu funkcionisati zajedno ali da necu da izvucem 100% iz graficke. Iskreno, ne bih forsirao neki pretjeran gejming, samo WoT i GTA 5, uz to da bih dodao jos 2gb rama jer uz 4gb dolazi do povremenog pada fps-a. Kakve performanse bih dobijao, koliki fps i uz kakva podesavanja u GTA, pregrijavanje, bottleneck? Hvala vam unaprijed na izdvojenom vremenu i pomoci.
 
Ulaganje u tu konfiguraciju je bacanje para - bolje stedi novac za potpuno novu platformu.
 
Zar za GTA 5 nije potreban procesor sa 4 jezgra?

edit: jeste potreban cpu sa 4 jezgra. Bolje da kupis polovno neki x4 procesor i polovnu graficku
 
Poslednja izmena:
Nema igranja modernih igara sa Athlonom X2, to je sigurna stvar.
 
Svi mi pisete za polovnu graficku..zasto to? Ako bih nasao 1030 polovnu da li bi i ona mogla, na sta tacno ciljate?
 
Pa mogla bi ali za te pare verovatno može i bolja polovna, recimo 750Ti ili tako nešto. Koja ti je matična, možda bi mogao i neki Phenom II x4 da se ubaci ?
 
Bolje ti skupljaj pare za novu konfiguraciju. Ne isplati se ulagati tu nista.
 
1) Koje napajanje je u pitanju? Neko "levo" ili firmirano 300W Bronze (99% da moze kontinualno da da 300W @25C, a ako je premium proizvodjac i @40C)?
2) Za WoT uzimaj nVidiu pre AMD-a u istoj klasi, bolje optimizovana. Takodje, obzirom da je MMO, 4 core pozeljan.
3) 750Ti je brza od 1030 u vecini naslova 10%, ali 1030 manje trosi. U istom rangu cena 7850 je ponajbolji izbor (klasa iznad), ali sa tim napajanjem tesko da ce da radi ako nije premium proizvodjac...

Edit:
Ispravka, za GTA treba quad, za WoT sto bolji IPC (efektivno ce raditi I na dual core, ali sto vise mhz)
 
Poslednja izmena:
Brate imas jeftine polukonfiguracije za 100e sa i5 2500 sa maticnom,Imas i phenom x4 960 sa maticnom za 50e na KP a ovaj proc je mnogo jaci od tvog. Znaci ram vec imas, prodas to tvoje i kupis recimo lc600h napajanje i neku grafu tipa 7850 za 60e :) To tvoje sve prodas za 40 50e i za te pare kupis to napajanje. Jer brate stvarno se ne isplati ulagati u tu konfiguraciju...
 
Druže kod mene je konfiguracija ovakva:
procesor:Q8300 2,5 quad core
grafička:GT 1030
8GB DDR2 RAMA
Be quiet napajanje 500W
Sa tim konfiguracijama ja sam sve novije igrice pokrenuo kao npr.
Call Of Duty WWII (25-30FPS)
GTA V (30-35FPS)
 
Nazad
Vrh Dno