Šta je novo?

Boot Camp instalacija Windowsa

pralexis

Cenjen
Učlanjen(a)
15.01.2012
Poruke
130
Poena
170
Pozdrav svima,

Koristim iMac Mid 2011 i iz njega sam izbacio optički drajv. Zamenio sam ga sa SSD-om na kome je instaliran OSX 10.10 a na HDD sam hteo da instaliram Windows 7 preko BootCamp-a. Ali nailazim na sledeći problem. Nisam mogao da pokrenem instalaciju sa eksternog optičkog drajva i koliko vidim po internetu nemoguće je čak i sa originalnim eksternim Apple Super Drajvom. (ispravite me ako ovde grešim)

Ostalo mi je još jedno rešenje a to je preko USBa. Noviji iMac i ostali računari koji nemaju ugrađen drajv imaju opciju u BootCampu da kreiraju bootabilan USB ili DVD i moguća je instalacija tom metodom. U početku na mom iMacu tj. u BootCampu nisam imao tu opciju ali sam editovanjem Info.plist u BootCampu omogućio tu opciju kao što vidite na slici. (uputstvo sam našao na internetu i kod većine funkcioniše)
Screen Shot 2015-01-09 at 13.42.48.png
Sve prođe bez problema, kreira se USB restartuje se iMac ali dođe do crnog ekrana i izbaci da nema bootabilnog uređaja, kao što se i ranije dešavalo.

Da li neko zna u čemu je problem, i kako da pokrenem instalaciju sa USBa?

Veliko hvala!
 
Pun sam ideja :D

1. Pokusaj sa zamenom mesta za hdd i ssd
2. Ako to ne pali idi za idejom da oba sistema budu instalirana na istom drajvu (kako ti dozvole uslovi, ako ima mesta na ssd onda na njemu a ako ne onda carboncopy osx-a na jednu particiju hdd-a pa onda bootcamp instalacija win na drugu particiju). Kasnije obrises osx particiju sa hdd a ostaju ti dva butabilna drajva. Naknadno bootcampu prijavis win i to bi trebalo da radi.

Imam jos ideja al probaj prvo ovo.

EDIT: mozda ti usb instalacija ne prolazi jer verzija bootcampa (posebno posle editovanja .plista) ne odgovara podrzanoj verziji windowsa?
 
Poslednja izmena:
1. Ne mogu da zamenim mesta HDD i SSD jer HDD ne moze da stane na mesto SSDa.
2. Ni na kom drajvu ne mogu da instaliram uopste da bi sad tu kombinovao.

Elem, posle duge pretrage i konsultovanjem sa apple serviserima nisam mogao da instaliram Windows. Potrebno je da vratim opticki drajv i jedino tako.
Dakle iMac koji fabricki ima opticki disk ne podrzava instalaciu preko USBa ni preko eksternog OD ali opet zavisi od modela do modela. Bila je mogucnost da pokusam sa eksternim OD koji ima zasebno napajanje, nabavio sam i to, nabavio sam i adapter koji sata OD konvertuje na USB (ovo radi sa nekim uredjajima) ali na mom modelu ne, dodje do restarta, ne prijavljuje da nema butabilni disk, ali se nista ne desava, blinka samo crtica. to je izgleda samo slucaj sa iMac i MacBook iz 2011, ostali modeli izgleda mogu.
Nazalost meni preostaje da otvorim iMac, izvadim SSD vratim ODD sve zaklopim, kad instaliram Win, ponovo otvaraj menjaj, pa zatvaraj, a otvaranje i nije bas jednostavno.
 
A da li bi ti pomoglo da virtualno vrtis Win?
 
Nažalost ne. 3D Max ne radi dobro pod VM, jedino i zbog toga mi je potreban Windows.
 
Ako imaš okolo negde windows mašinu, nabaci uz pomoć winntsetup-a, instalaciju na HDD. HDD vratiš i boot-uješ ga.
 
Pa ja ako već otvaram iMac vratiću i optički disk i instaliraću bez problema. Gledam da bez otvaranja instaliram Win.
 
Nazad
Vrh Dno