booking.com?

vatrogasac53

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
18.06.2008
Poena
48
Nije Booking nikakva garancija ukoliko se plati najeftinija opcija, bez otkazivanja.
Ukoliko se plati skuplja (Fleksibilna opcija, sa otkazivanjem) onda je super stvar.

bakara

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poena
83
OMG...
@bakara

Pričamo o 100 dolara uplaćenih preko Western Uniona.
Za tih 100 dolara ne postoji garancija bookinga (a pošto nema garancije, za taj novac ideš u privatnoj režiji), stvarno ne razumem da ti ovo nije jasno.

Evo pitanje za tebe, Dzošua uplati preko WU 100 dolara (ili evra) kao garanciju za aparman koji je video preko bookinga. Dođe u apartman, i domaćin ga ispali, ne pusti ga u apartman ine vrati novac.
Kako će njemu booking tih 100 dolara (ili evra) da vrati?
Da ponovim da sam ja vec bar 2-3 puta napisao da "ne mora" nista da plati posto nije navedeno!

kakvu garanciju ima on ako ne uplati nista?
pa isto nikakvu, nece mu booking tu nista pomoci on je samo posredovao.
Jedino sto ce iscimati domacina da mu nadje alternativni smestaj.

kakvu garanciju ima domacin ako on ne uplati nista?
Isto nikakavu

ne znam zasto mislis da ce neko da ga ispali za pare?
On je rezervisao kod njega, nije mu to jedini gost, zivi od toga i treba da mu donese ostatak para u kesu.
Nije bas da je uplatio nekom nepoznatom liku preko neta, svakako ce mu doci na adresu.

pejova

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
29.08.2013
Poena
63
On je rezervisao kod njega, nije mu to jedini gost, zivi od toga i treba da mu donese ostatak para u kesu.
Nije bas da je uplatio nekom nepoznatom liku preko neta, svakako ce mu doci na adresu.
Tuga šta ti pišeš.

Pošto sam host i na bookingu i na airbnb, dobronamerni savet svima.
Ukoliko uplatite novac preko WU idete u privatnoj režiji i novac koji ste uplatili nema nikakvu garanciju.

mstevanic

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
18.02.2005
Poena
28
Pa ne uplaćujete valjda ceo iznos preko WU nego samo neki manji iznos u vidu kapare?

bakara

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poena
83
@bakara

Dzošua uplati preko WU 100 dolara (ili evra) kao garanciju za apartman koji je video preko bookinga.
OOMG...
Nije on "video" apartman na bookingu vec ga je bukirao.
odakle u opste domacinu njegov kontakt za koji mu trazi depozit, ako ih booking ne poveze?

Mnogo stvari ne znas ako se bavis ovime.
Capture.JPGCapture.JPGCapture.JPG

Poslednja izmena:

pejova

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
29.08.2013
Poena
63
@bakara
Mogu porukom da se dopisuju preko bookinga i da mu domaćin traži uplatu preko WU bez bukiranja apartmana. A onda domaćin blokira datume za njega.
Sve ću ti objasniti, samo pitaj.

Šta si postavio ove screenshotove, mi govorimo o tržištima i fizičkim licima gde nema mogućnosti plaćanja preko bookinga.

p.s. ala te radi sujeta, ne želiš da prihvatiš da ne razumeš dosta stvari.

Poslednja izmena:

bakara

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.01.2005
Poena
83

akki

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
20.04.2005
Poena
48
Ma covek pise gluposti, nema bukvalno veze sa zivotom... ne bih ni video sta pise dalje jer mi je na ignore listi ali videh kad ste ga citirali... Okacio sam link ka jedinom zvanicnom izvoru informacija booking.com sajtu i tu lepo pise sve... Naravno, za njega su to nebuloze i on zna bolje :ROFLMAO:

pejova

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
29.08.2013
Poena
63
Smestaj koji ne prima kartice kreditne mora da pise gostu i dogovori uplatu depozita.
Ovo kaže akki, stručnjak za booking.

On je to citirao sa sajta, ali ne razume na kojim tržištima šta važi. Stručnjak.

Poslednja izmena:
Vrh Dno