Šta je novo?

bluetooth za BMW 2012

BitrAtE

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
24.08.2003
Poruke
4,930
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D @ DeepCool LT520 WH
Matična ploča
Gigabyte B650M AORUS ELITE AX
RAM
32GB Kingston FURY Renegade DDR5 RGB DDR5-6000 CL32-38-38 @1.35V
GPU
Gigabyte AORUS RX 7900 XTX ELITE 24G
Storage
Kingston KC3000 2TB + 1TB / Seagate BarraCuda 3TB 2.5"
Zvuk
NZXT Relay 2.0 + NZXT Subwoofer @ AudioQuest DragonFly Black v1.5 / Steelseries Arctic 1 Wireless
PSU
Corsair SF750 80 PLUS Platinum
Kućište
Jonsbo D31 Mesh SC White
Monitor
Dell G2724D 27" QHD 165Hz
Miš & tastatura
Razer Pro Type Ultra & Razer Viper Ultimate Mercury
Ostale periferije
C1 55" & PS5 & Q990B
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT2 Pro...
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Da ne otvaram novu temu, imam BMW 5 F10, kraj 2012-god, ima bluetooth ali ne može muzika preko BT da se pušta, samo se mogu pozivi obavljati, glupost. E sad, gledao sam kako to najjeftinije da riješim a da nisu one kineske streaming zajebancije koje idu u upaljač jer znam da to radi loše i da zvuk ima šuma što mene ekstremno nervira. :)

Uzmem ovaj Logitech BT Receiver utaknem ga u USB u kolima da bi se napajao, aux u aux port, povežem se sa telefonom (spotify) ali dobijem za rezultat baš ono što sam htio da izbjegnem - užasan zvuk i to šuštanje u pozadini, zvuk je kao da je bitrate 64kbps :(

Zašto se dobija taj šum, o čemu voditi računa? Da li bi ugradnjom ovako neke multimedie riješio stvar, da mi zvuk bude kao da fabrički imam bt? (fabrički mi je svakako ona uža, koja nema navigaciju pa bih ubio dvije muve jednim udarcem), nego me strah da ne bacim pare ?
 
Uzmem ovaj Logitech BT Receiver utaknem ga u USB u kolima da bi se napajao, aux u aux port, povežem se sa telefonom (spotify) ali dobijem za rezultat baš ono što sam htio da izbjegnem - užasan zvuk i to šuštanje u pozadini, zvuk je kao da je bitrate 64kbps :(

Ovo zvuči kao neka greška, nema razloga da se baš toliko loše čuje?!?

Moraš istražiti gde je nastao problem.

Koji kabel koristiš za vezu između tog Logitech BT-a i AUX-a u kolima? (najviše tipujem na problem u kabelu)
Kako se čuje audio uređaj u kolima kada telefon uštekaš direktno u AUX na njemu?
Kako se taj BT čuje u kućnim uslovima ako ga vežeš na AUX nekog drugog audio uređaja (za čega je pretežno i namenjen)?
 
Nije to šuštanje nego jako loš zvuk, niski tonovi gotovo da ne postoje dok visoki/srednji nisu čisti. Nije do kabla, probao sam dva kabla. Direktno tel na AUX se čuje odlično (kao i na USB flash).

U kućnim uslovima nisam probao, probaću danas pa javljam.
 
Nije to šuštanje nego jako loš zvuk, niski tonovi gotovo da ne postoje dok visoki/srednji nisu čisti....
Kabel ili konektori u AUX-u, 99%...
BT audio veza nema razloga da se ponaša kako opisuješ.

Nepostojeći duboki i umrljani visoki su najčešće znak nepovezane mase, neodgovarajućeg 4-pin 3.5mm konektora (ako je 4voro pinski), ili pogrešnog polariteta jednog od dva stereo kanala.

Kada taj BT budeš kačio na neki kućni uređaj, gledaj da probaš RCA na RCA kabelom, bez 3.5mm konektora.
Ovo je čisto da probaš da je izlaz na tom BT ispravan.
 
Da ne otvaram novu temu, imam BMW 5 F10, kraj 2012-god, ima bluetooth ali ne može muzika preko BT da se pušta, samo se mogu pozivi obavljati, glupost. E sad, gledao sam kako to najjeftinije da riješim a da nisu one kineske streaming zajebancije koje idu u upaljač jer znam da to radi loše i da zvuk ima šuma što mene ekstremno nervira. :)

Uzmem ovaj Logitech BT Receiver utaknem ga u USB u kolima da bi se napajao, aux u aux port, povežem se sa telefonom (spotify) ali dobijem za rezultat baš ono što sam htio da izbjegnem - užasan zvuk i to šuštanje u pozadini, zvuk je kao da je bitrate 64kbps :(

Zašto se dobija taj šum, o čemu voditi računa? Da li bi ugradnjom ovako neke multimedie riješio stvar, da mi zvuk bude kao da fabrički imam bt? (fabrički mi je svakako ona uža, koja nema navigaciju pa bih ubio dvije muve jednim udarcem), nego me strah da ne bacim pare ?

Imam Audi A3, isti problem kao i it. Rešio sam kupovinom ovoga, pa proveri da li postoji isto za BMW.
Povezuje se kao CD Changer, rade i komande na volanu.

1666956507291.png

Tražim JEFTIN bluetooth radio za kola. Našao sam ovako nešto što mi odgovara po ceni. Od uređaja ne očekujem neki spektakl, ali ono zbog čega ga uopšte i kupujem je da mogu da obavljam razgovore pristojnog kvaliteta, preko EKSTERNOG mikrofona, koji se ovde takođe dobija i da mogu da slušam muziku koju emitujem preko telefona (Deezer). Tehnički ovaj uređaj podržava i jedno i drugo. Ali zanima me da li ga neko zaista ima, ili ga je koristio i kakav je kvalitet pre svega mikrofona? Dakle da li je mikrofon dovoljno osetljiv i kvalitetan da se razgovori mogu obavljati normalno, odnosno da me sagovornik moze cuti normalno? Ranije sam imao neki pioneer, doduse dosta star uredjaj i u autu koji je bio isto star i drndao dosta, ali sagovornici me skoro nista nisu culi i ti razgovori su bili skoro neupotrelbjivi. Sad mi je bitno da na tom segmentu ne napravim gresku.

Sto se tice ostalog, samo da taj bluetooh moze normalno da se poveze, da ne gubi konekciju ili nesto slicno i da je zvuk generalno pristojan.

Ako imate neki bolji predlog, otvoren sam za sugestije. Razmisljao sam mozda i o nekom polovnom uredjaju poznatijeg brenda, ali opet blizi sam da uzmem ovo posto je novo i imam dve godine garanciju, nego da kupujem nesto polovno. Mada opet, ako znate neki konkretan predlog za uredjaj koji ima odlican kvalitet razgovora i generalno da je dobar i znate gde tacno moze da se nabavi, mozda bih i tako nesto uzeo.

Nemam iskustava sa tim radiom, ali nisi nam ispričao ni koji automobil imaš, niti da li ti odgovraraju samo single DIN ili i double DIN modeli.
 
mislim da ima negde jedan ovaj, pre sam to koristio i radilo mi je ok
Screenshot 2023-04-14 at 10-46-31 Audio bluetooth aux 3.5mm resiver - KupujemProdajem.png
 
Nazad
Vrh Dno