Šta je novo?

Bluetooth i Wifi konflikt

nidza

Čuven
Učlanjen(a)
16.07.2004
Poruke
6,350
Poena
605
Ljudi, izludeću od ovog.

Naime, nije nov problem, a dešavalo mi se na Fujitsu službenom kompu, da kad nakačim BT slušalice, WiFi krene da radi očajno sporo, ali radi. Kod njega sam to prežalio, služben matori laptop iz 2014, bolji mi ni ne treba za mejlove i team viewer.

E, sad, imamo matoru furunu Lenovo Y510p, nekad bio zverka i7quad i to je sigurno radilo kako treba. Odavno ga klinci koriste, i kad smo probali relativno skoro BT i WiFi, to ne radi, ne sporo, nego uopšte. Može samo jedno da se koristi. Računar je pod Win10.

Finalni problem, naravno, drugi računar od dece koji najčešće koristim, Pavilion 15, koji je mesecima radio potpuno normalno, od pre dan isti problem, kako nakačim BT slušalice, iste koje su na njemu bile od prvog dana, ali i bilo koje druge, WiFi prestane da radi sasvim.

Je'l realno?!
 
Forum deluje terapeutski na mene. Nije do slušalica, sa više različitih je isto. Izgleda da je do 2.4GHz. Iz nekog razloga Pavilion se nakačio ko pitbul na 2.4GHz, inače je uvek na 5GHz. Forsirao sam iz drajvera 5GHz, i deluje da sve radi potpuno normalno. Ova preostala dva stara laptopa verovatno mogu da se reše samo zamenom WiFi adaptera za neki dual band.

Hvala forumu na terapeutskim svojstvima. Dok nisam iskucao post nije mi sinulo. :)
 
a problem se manifestuje samo na jednoj wifi mrezi (npr kuci ili na poslu) ili na svim mrezama na koje se povezujes? probaj da promenis wifi kanal na ruteru, stavi neki sto "dalje" od trenutnog pa probaj..
 
Radi bez problema kad je WiFi zaključan na 5, a BT je na 2.4, tu je konflikt.
 
Nazad
Vrh Dno