Šta je novo?

Laptop Biznis prenosivi laptop 1000eur

Koji laptop kupiti?

dostanov

Poštovan
Učlanjen(a)
01.03.2020
Poruke
33
Poena
50
Molim za preporuku laptopa sledecih karakteristika:
  • Cena 1000eur
  • Da je prenosiv (svakodnevno), znaci lagan i sto tanji
  • Ekran 13" do 13,5"
  • Rezolucija ful HD

Za sada sam nasao HP EliteBook 830 G6, mada je taj model izasao 2019.
 
Imas na KP Lenovo Thinkpad X13, L13 za ispod 1000 EUR. To bi bio moj prvi izbor.

Drugi brend koji generalno pratim, jer se koristi i po firmama, je Dell XPS 13, ali on je skuplji.
 
Ne znam koliko se krecu cene Huawei Matebook-ova, ali baci pogled i na njih, posto rodjak pored mene sedi i radi na Matebook-u i puni ga jednom u 2 dana, a ja macbook pro na sat i po. :)
Po izgledu, totalni klon Macbook-a xD
 
Imas na KP Lenovo Thinkpad X13, L13 za ispod 1000 EUR. To bi bio moj prvi izbor.

Drugi brend koji generalno pratim, jer se koristi i po firmama, je Dell XPS 13, ali on je skuplji.
X13 bi bio i moj izbor, ali ga nisam nasao po toj ceni.
Ne znam da li ce firma pristati da kupi preko KP.
L seriju ne bih uzeo u razmatranje.

U medjuvremenu sam nasao Elite Book G7 za 117k, ali ne znam da li imaju na stanju.
 
Šta tačno definiše "biznis laptop?" Šta ti od takvog laptopa treba? Čitač kartica? USB-A?
Izmedju ostalog, da, i fizicki portovi. Kada cesto drzis prezentacije kod klijenta, a adapteri su ti ostali u drugoj torbi.

Ali najvise od svega za nase uslove, Windows,
Notebook je za suprugu, i ona za posao koristi posebne softvere za statisticku analizu, i ne zelim sada da trazim da li ima alternativa na macos-u.

A Air je odlican, ima ga moja cerka, doduse ne M1, vec godinu dana stariji model i koristi ga za netflix, youtube i slicno :)
 
Izmedju ostalog, da, i fizicki portovi. Kada cesto drzis prezentacije kod klijenta, a adapteri su ti ostali u drugoj torbi.

Ali najvise od svega za nase uslove, Windows,
Notebook je za suprugu, i ona za posao koristi posebne softvere za statisticku analizu, i ne zelim sada da trazim da li ima alternativa na macos-u.

A Air je odlican, ima ga moja cerka, doduse ne M1, vec godinu dana stariji model i koristi ga za netflix, youtube i slicno :)
Onda neki Dell, Latitude na primer, ili eventualno Lenovo Thinkpadovi što je neki kolega gore naveo. Nažalost XPS 13 ide za abnormalno velike cifre kad je nov, polovan bude negde oko 600-700 što je relativno prihvatljivo za mašinu tog kalibra (po izradi makar, mada ni komponente nisu za baciti).

Ili eventualno neki Lenovo Ideapad 5 sa 4500U od AMD-a, fantastična mašina koja se i dalje tu i tamo može naći za nekih 80ak hiljada.
 
Ima mnogo boljih laptopova za te pare ili malo vece... :)

Npr Lenovo idepad 5 za 89k...odlican ryzen procesor, 16gb rama, 512gb ssd. ips ekran sa tankim okvirima...mislim da nema boljeg za te pare...imas i hdmi, i usb i usb-c port, bas lepo zaokruzen racunar... :)

 
Huawei slobodno preskocite.

Evo preporuke, posto je biznis, mora i licenci Windows

 
Nazad
Vrh Dno