Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Silicon Power UD80 ili Adata XPG Spectrix S40G/XPG u domacim firmama. Jeftinije nego/ista kao preko Madjara (UD80 od 2TB je 16055 din u domacoj firmi, 16140 din u drugoj domacoj, ili 16297 din u trecoj domacoj firmi)
Baš htedoh da napišem, traže se neke G6 šeme, a ovaj model SP je dosta bolji u odnosu na Lexar. Na versus sajtu preko 25 poena (skoro za četvrtinu)....
 
Evp Lexar malo usporio kada je 60% pun ali ništa strašno
1678623487560.png
 
KC3000, cini mi se da su deklarisane brzine 7000 ali s obzirom da su 2tb ustvari 1900gb sve mi je jasno.


Sa pcie 3 ssda na ovaj 90gb prebaceno za 40 sekundi, ja zadovoljan
 

Prilozi

  • B80EFAD5-9C3F-404C-92C6-3367F5E4192A.jpeg
    B80EFAD5-9C3F-404C-92C6-3367F5E4192A.jpeg
    75.2 KB · Pregleda: 78
KC3000, cini mi se da su deklarisane brzine 7000 ali s obzirom da su 2tb ustvari 1900gb sve mi je jasno.


Sa pcie 3 ssda na ovaj 90gb prebaceno za 40 sekundi, ja zadovoljan
Kacio sam moje rez. na prethodnim stranama, ali Gen4 ploca.
kc3000_initial_test.png
 
Ajde što svi koristimo drugačija podešavanja za CM, nego ga testirate prazan, niko neće da ga koristi prazan. Evo moj KC3000 koji je prilično pun i sa većim workload.

CrystalDiskMark_20230316104724.png
 
Otkazao sam onaj corsair od AliExpress i uzeo sam kingston fury brzina na konzoli 6400mb
IMG_20230313_143116.jpg

IMG_20230313_144253.jpg
 
Apacer AS2280p4u PRO 1tb vidim danas pala cena na oko 6600din. Deluje primamljivo, ima li neko iskustva sa ovim diskom? Ima li sta bolje za taj novac?
 
Kontroler kao u Corsair MP510, I'd say go for it.
 
Samo toliko? Za te pare nema bolje.
Baš me vuče da ga uzmem, ali sad merkam 2TB pošto padaju cene...
 
Ajde što svi koristimo drugačija podešavanja za CM, nego ga testirate prazan, niko neće da ga koristi prazan. Evo moj KC3000 koji je prilično pun i sa većim workload.

Pogledajte prilog 381126
Ja sam tamo napisao da je nov i prazan SSD, necu ga sigurno puniti za test. :) Svakako, to su male oscilacije, vise je potvrda spec. koje prozvodjac 'nudi'.
 
Stigao danas Apacer AS2280p4u PRO 1tb. Za 6600din koliko je placen, za sada sam zadovoljan.
Apacer.jpg
 
skrenuo bih svima pažnju da ovo nije opšta tema o SSD-ovima u kojoj se pita sve i svašta što iole ima veze sa SSD. ovo je tema isključivo ono što piše u naslovu.

svaki sledeći off-topic biće odmah izbrisan

u ovoj temi se kače rezultati testova

hvala na razumevanju
 
skrenuo bih svima pažnju da ovo nije opšta tema o SSD-ovima u kojoj se pita sve i svašta što iole ima veze sa SSD. ovo je tema isključivo ono što piše u naslovu.

svaki sledeći off-topic biće odmah izbrisan

u ovoj temi se kače rezultati testova

hvala na razumevanju
Izvinjavam se moderatoru na diskusiji u pogrešnoj temi, takođe i @CountMike i @Zekovic na uvlačenju u diskusiji u pogrešnoj temi.
 
Best buy pcie 3.0 ssd do 3000 din? Kontao sam ovaj silicon power ud80 od 250gb ali ako ima nesto bolje spreman sam za predloge...
 
Poslednja izmena:
Trenutno sam u lovu na M.2 SATA disk 250-500GB
Pre nego što počne smejanje da objasnim. Ostalo mi je jeoš jedno mesto za M.2 SSD na jednom adapteru PCIe na M.2. na kome je već jedan SSD NVMe a taj drugi slot je za M.2 SATA sa B key a to znači samo PCIe x2 ili SATA disk. Ponestalo mi je PCIe linija sa chipset-a pa mogu samo SATA da smestim. Disk će biti samo za vrlo. vrlo privremene fajlove tipa download i privremene slike/filmove a za to ne treba ništa naročito.
 
NETAC 512GB 2.5 inch SATA III, SA500 (NT01SA500-512-S3X) na akciji 2960 dinara , valjda li ovo cemu?
 
Probaj da nađeš na AliExpress-u u komentarima da ga je neko otvorio ili očitao nekim softverom koji je kontroler i čipovi. Verovatno da nema šanse da ima neki DRAM buffer ali gledaš da li su QLC (izbegavaš) ili TLC čipovi (preporuka na tako jeftinim SSD-ovima). [već pisano ovde u temi]
Vezano za Netac, imam jednu mašinu koja se ne gasi (neki štedljivi AMD x4 tipa 25W) i u njoj jedan Netac SDD kupljen pre 4-5 godina na gore pomenutom sajtu - radi u okviru specifikacija i dan danas.
 
Poslednja izmena:
Bio je u jednom Lenovu Netac čini mi se, sve je radilo par godina kako treba dok nije prodat.
 
Apacer AS2280p4u PRO 1tb vidim danas pala cena na oko 6600din. Deluje primamljivo, ima li neko iskustva sa ovim diskom? Ima li sta bolje za taj novac?
Ja dok sam se razmisljao da li da porucim on poskupeo preko noci za dve crvene, valjda se osetila potraznja pa da zarade ljudi malo 😊
 
Ja dok sam se razmisljao da li da porucim on poskupeo preko noci za dve crvene, valjda se osetila potraznja pa da zarade ljudi malo 😊
Srpska posla..."zašto da rasprodam zalihu pa da naručim još jednu turu da rasprodam i nju, kad mogu da budem alav i nadrukam cenu preko noći pa da mi čuči na policama"...
 
Nema to veze sa Srbijom i sa njenim poslovima...svakoj robi koja je mnogo trazena raste cena. To su japanska posla, nemacka, francuska, americka... ;)

Sta je bolje prodati, 100 komada i da zaradis 10e po komadu (1000e zarade) ili 50 komada i da zaradis 25e po komadu (1250e zarade)??? Mislite o tome, ne kao kupci vec kao prodavci.
Cak je bolje kupiti 40 i zaraditi 1000e nego 1000 i zaraditi 1000e, jer pare koje bi inace vezao za 60 komada mozes da ulozis u neki drugi lager; takodje smanjujes rizike vezane za prevelik inventar istog artikla (fluktuacija cena, nov model, itd).

Trgovina je mnogo komplikovanija nego sto mozete da pretpostavite, posmatrajuci sa vaseg - 1 komad - modela.

Off je, ali bih zamolio da se ne obrise, smatram da ce nekima vrlo koristiti ova perspektiva.
 
To je sve u redu ali kod nas vole da rade obratno, ako ne ide prodaja neki podignu cenu umesto da spuste. I još mešto, meni bar izgleda da se roba narošito IT nabavlja stihijski. pokupuju iuvezu mečije ostatke pa kada se to rasproda onda ih nema ni za leka.
 
Nema to veze sa Srbijom i sa njenim poslovima...svakoj robi koja je mnogo trazena raste cena. To su japanska posla, nemacka, francuska, americka... ;)

Sta je bolje prodati, 100 komada i da zaradis 10e po komadu (1000e zarade) ili 50 komada i da zaradis 25e po komadu (1250e zarade)??? Mislite o tome, ne kao kupci vec kao prodavci.
Cak je bolje kupiti 40 i zaraditi 1000e nego 1000 i zaraditi 1000e, jer pare koje bi inace vezao za 60 komada mozes da ulozis u neki drugi lager; takodje smanjujes rizike vezane za prevelik inventar istog artikla (fluktuacija cena, nov model, itd).

Trgovina je mnogo komplikovanija nego sto mozete da pretpostavite, posmatrajuci sa vaseg - 1 komad - modela.

Off je, ali bih zamolio da se ne obrise, smatram da ce nekima vrlo koristiti ova perspektiva.
Ali ovde je više logika što da prodam 100 sa 10 profita, kad mogu da prodam 10 sa 25 profita
 
Nazad
Vrh Dno