Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Sta mislite o Kingston-u SA400?

Gledam neki povoljniji od 500GB.
 
Mnogi se žale na seriju "A", a koliko sam ja ispratio do pre mesec dana, baš je bila tanka ponuda. Prešao sam na KC2500 i adapter (koji još uvek nije stigao) :D
 
To bi mi bila jaca cena. Vrtim stranice unazad ne vidim da se istice neki od oko 500GB. Koji bi jos mogao izbor da bude?
 
Gledao sam A400 koji je ispod 6k din, znaci neki koji se pokazao za tu cenu. Moze do 6.5k to mi je ok cena.
 
Možda Gigabyte...
A400 preskoči, mnogi su se žalili na kvarove i zezancije.
 
Pogledacu. To vazi za sve kapacitete? Posto imam na laptopu od 240GB, doduse ne koristim laptop puno kao desktop komp za koji i kupujem ovaj od 500GB, i fino rad vec duze vremena.
 
Silicon Power A55 ili Crucial BX500. Gigabyte više ne uzimam otkad mi se jedan disk smrz'o (nemoguća bilo kakva promena, upis ili brisanje bilo čega).
 
Ko ima slobodan pcie x16 slot ili dodatni m.2 na ploči ne treba uopšte da razmatra 2.5 ssd. Za iste pare nvme i par stoja za adapter. Em brži, em bez zajebancija sa kablovima.
Ja imam slobodan 1 x PCIe 3.0 x16 Slot na Biostar A320MH ploči i trenutno Biostar SSD 120gb.
Koji da uzmem SSD/NVMe od 250GB ili veći danas na nekoj akciji, i gde da nađem taj adapter za nvme?
 
Koji da uzmem SSD/NVMe od 250GB ili veći danas na nekoj akciji, i gde da nađem taj adapter za nvme?

Ja mogu da pomognem za adapter. Kupi verziju sa hladnjakom


Što se tiče NVME meni su preporučili KC2500. Samo što vidim da su sada baš otišle cene, od pre tri nedelje. Sada KC2500 košta oko 5000,00 dinara a ja sma platio od 500 GB 7.400 dinara.
 
3.0 x4 nvme se uopšte ne greje puno + on nema diskretnu grafiku tako da nije nabijen pod neku "vurunu". Hladnjak nije baš neki prioritet. Može i običan x4 mkey adapter. Šta nađe jeftinije.
 
Poslednja izmena:
Bome nekii se baš greju, meni se 060 evo doh je bio bez hladnjaka u M,2 NVMe modu grejao baš puno, 80c+ a sada kada je u PCIe x2 više se ne greje.
 
Greje se ako je nabijen uz ili ispod grafike. On nema grafičku kartu tako da protoka vazduha ima koliko hoćeš.
 
Glupo je praviti razliku za 1€ . Dao sam direktan link. Ima i boljih hladnjaka za 5-8€, ali milsim da nema potrebe.
 
Ja mogu da pomognem za adapter. Kupi verziju sa hladnjakom


Što se tiče NVME meni su preporučili KC2500. Samo što vidim da su sada baš otišle cene, od pre tri nedelje. Sada KC2500 košta oko 5000,00 dinara a ja sma platio od 500 GB 7.400 dinara.
U pravu si.
Ja pratim određeno vreme jer hoću da pored ovog od 500GB uzmem jedan sistemski NvMe od 250gb (jer mi više ne treba, jer imam 500GB nvme (za igre i programe) i 3Tb HDD (za storage).
Najviše pratim Samsung 970 EVO plus. Njegova redovna cena je 7.100, za BF 6.999, što je smešno i bukvalno me je mrzelo da kliknem za tu razliku.
Pratio sam i Kingston A2000 i KC2500, i tu su bili neki minimalni popusti za BF (ako ih je uopšte bilo), pa ću čekati kraj godine, ako bude neki popust bude, ako ne kupiću KC2500 ili EVO plus.
 
Mišljenje o WD Blue 500GB, uzeo bih njega u narednih par sedmica, trenutno imam WD Green na 120GB koji fercera već 4god bez problema, i generalno kada su u pitanju skladišta imam poverenja samo u WD, pa sad jel koristio neko Blue varijantu? Napominjem da mi treba klasičan 2,5", nemam slot za m.2, stara matična.. Sledeće godine nadam se da ću kupiti nove komponente i uzeću verovatno WD Black SN850 za sistem i po neku igru iako se primarno igram na konzoli, ali strategije ehh Total War stara ljubav zaborava nema :D
 
Ovako radi M.2 NVMe SKC2500M8/500G SSDNow KC2500 series sa adapterom na slotu od grafike (4)

Capture1.PNG
 

Hvala, napisao sam tekst o tome

 
Koji SATA SSD od 120/128 GB da uzmem? namena je samo browsing preko laptopa,
 
Koji SATA SSD od 120/128 GB da uzmem? namena je samo browsing preko laptopa,
Neki SandForce SATA sa oglasa? To su dosta stariji SSD-evi pa zato je veca sansa da ih ima u 120GB varijanti i da se mozda nadje neki jeftino. Neki od modela sa tim kontrolerom koji su bili prisutni kod nas na trzistu su Kingston V+200, V300, HyperX i HyperX Fury, OCZ Agility 3, Vertex 3, Intel 330, 335, 530, 535, Patriot Pyro i Wildfire i Corsair Force GT. Tu negde je i Samsung 840 Pro(ostale 840 varijante ne treba uzimati jer imaju neku falinku sa firmware-om). Iako je dosta starija "generacija" SSD-eva rekao bih da su daleko bolji od ovih modernih budget diskova. Moderni diskovi koji valjaju su Crucial MX300, BX300, MX500, ADATA SU800, SX900, Samsung 850 Evo i Pro, 860 Evo i Pro, Kingston HyperX RGB, UV500 i KC600, Western Digital Blue 3D, SanDisk Ultra II i Ultra 3d, Transcend SSD230S. Problem sa njima jeste sto neki od njih kostaju vise od NVME diskova.
 
Neki SandForce SATA sa oglasa? To su dosta stariji SSD-evi pa zato je veca sansa da ih ima u 120GB varijanti i da se mozda nadje neki jeftino. Neki od modela sa tim kontrolerom koji su bili prisutni kod nas na trzistu su Kingston V+200, V300, HyperX i HyperX Fury, OCZ Agility 3, Vertex 3, Intel 330, 335, 530, 535, Patriot Pyro i Wildfire i Corsair Force GT. Tu negde je i Samsung 840 Pro(ostale 840 varijante ne treba uzimati jer imaju neku falinku sa firmware-om). Iako je dosta starija "generacija" SSD-eva rekao bih da su daleko bolji od ovih modernih budget diskova. Moderni diskovi koji valjaju su Crucial MX300, BX300, MX500, ADATA SU800, SX900, Samsung 850 Evo i Pro, 860 Evo i Pro, Kingston HyperX RGB, UV500 i KC600, Western Digital Blue 3D, SanDisk Ultra II i Ultra 3d, Transcend SSD230S. Problem sa njima jeste sto neki od njih kostaju vise od NVME diskova.
Gledao sam nesto i video Crucial MX500 iako je to 240GB,nije previse skuplji od SSD-a sa 128GB, i valjda ce da bude dobar kao C Drive gde cu da skinem OS.
 

GIGABYTE SSD - GP-GSTFS31120GNTD​

Uzeo od drugara ovaj ssd za 2000din koliko je i bio u g**** za crni petak (3god garancije). Kako se pokazao? Samo ce biti sistem na njemu i koristice se za net, nista drugo.
 
Drugari, ispao sam gl_up. Kada sam kupio SKC2500M8/500G SSDNow KC2500 uz njega je išao jedan mali papirić. Ja sam mislio da je to neko đubre i bacio sam. U stvari to je bio ključ za Acronis True Image 2021. Ovako to izgleda

Capture6.PNG

Ako neko kupuju bilo koji Kingston NVME, a me treba mu Acronis True Image, neka mi se javi, da se dogovorimo oko cene. Ja volim da imam legalan softver, a i probao bih ponovo da iskloniram Win 10. Da ne ulazim u detalje šta me ograničava da instaliram novi Win 10.
 
Nazad
Vrh Dno