Šta je novo?

Intel Pentium E5200, Windows 10

gagale

Poštovan
Učlanjen(a)
23.10.2014
Poruke
250
Poena
70
Još jedno pitanje u vezi ovog ssd-a, može li na ovu stariju mašinu sa ovim novim ssd-om i procesorom intel pentium [email protected] Windows 10?
 
@gagale

Slobodno. Ako ploča na kojem je taj E5200 ima sata konektore, a cenim da ima.

Pride, nađi gde god (po oglasima) Q9550 ili sličan (eventualno minimum Q6600) jer je E5200 baš low end za korišćenje ovih dana tj. prilično je mučenje sa njim. Prethodno naravno proveri šta ploča podržava od procesora. Nije vau ni sa ovima, ali je druga priča ipak.
 
A sad nisam siguran da li podržava taj procesor, u pitanju je ploča gigabyte ga-945p-s3
Sad gledam na netu, mislim da podržava.
I cena oko 4.000
 
Poslednja izmena:
Osetiće raziliku i sa E8500 ili jačim. Zavisi za šta koristi računar.
 
Nisam neki zahtevan korisnik, ne igram igrice, ali imam iptv liste koje bih gledao preko računara i volim dobru sliku a da ne šteka. Imam zasebnu grafičku. Naravno tu su i filmovi. Svakako bih voleo to sa jačim procesorom.
 
Za filmove i Youtube, je bolje procesor sa dva jača jezgra, neko sa 4 i više slabijih.
 
Ta ploca ne podrzava procesore sa 4 jezgra, a samo revizija 3.3 podrzava e8500 procesor
 
Pošto sam laik za ta pitanja, kako da znam da li je ploča 3.3? Ili ako neko zna, koji tačno jači procesor od E5200 odgovara za tu ploču?
 
Gigabajt i njihove revizije 😁
 
Ako bi se odlučio da kupujem novu ploču, šta bi mi preporučili, da mogu biti miran u narednim godinama. Ne bih išao na cifru preko 7-8000 maksimalno. I možda na nju da stavim neki intelov procesor. Nisam igrač kao što sam naveo.
 
Nazad
Vrh Dno