Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Ako je WD pametan polako će da gasi hard diskove da pređu na SSD only. Ako su glupi gušiće SSD tržište da bi muzli stari biznis sa hard diskovima.
 
A ako su normalni zadržaće oba, i imati kompletnu ponudu. ;)
 
Moj Silicon Power Velox V60 120GB SSD je iznenada upravo crkao. Završio sam sa poslom, petljao sa Photoshopom obradu nekih fajlova, pamtio, brisao, kopirao,... i kada sam hteo ponovo da otvorim fajl, računar je zakucao (što mi se nije desilo godinama). Da ne dužim, SSD više ne prepoznaju računari. Ni na SATA kablu, ni preko USB u 2.5" fioci.
Solidno sam ga štedeo, za nešto preko 3 godine imao je 8.75TB upisa. Garancija istekla pre 4 meseca.
 
Nije uopšte za pohvalu. Naprotiv, razočaran sam.
 
V60 bese ima Phison S8 ili gresim? krastavac. Mozda je kontroler crkao a ne NAND, dzaba si ga stedeo.

Backup konza.

A to sto je WD kupio SanDisk... hm... verovatno ce da nastave sve sta je SanDisk radio na polju SSD-ova, tj. nece izbaciti svoje SSD-ove.... ipak je obrt od hard disk mrcina njima broj jedan....
 
Samo da iznesem utiske,mog prvog ssd-a..Uzeh juce KIngston hyperx furu od 120 gb,hteo sam blast da uzmem,ali nemaju na stanju nigde,a hteo sam u emmiju,i na kraju odustao i uzeo kingston...Odusevljen sam brzinom,instalirao sam sistem i neke osnovne programe,i odradio par testova..Na svakom testu read premasuje 500 mbs,tacnije 510 mbs,ali je write dosta sporiji,samo 137 mbs??Testirao sam sa cristaldisk,as ssd benchmark,i oba pokazuju manje vise isto,jedino drugacije pokazuje atto disk benchmark..On prikazuje tacne brzine,kakve bi trebale da budu deklarisane..Bez obzira na sve to,ja sam zadovoljan.Uzeh za 6k dinara u Vip house,i verovali ili ne,dobio sam 10 god garancije.Ako ne verujete poslacu sliku..A evo slike testova Capture 2.PNGCapture.PNGCapture 1.PNG
 
Poslednja izmena:
Write je los zato sto nemas dobar IRST driver tako je i meni bilo na laptopu , trazi po hardware idsu na google najbolji za tvoj komp/laptop:

1.PNG
 
...Odusevljen sam ... write ...samo ...On prikazuje tacne brzine,kakve bi trebale da budu deklarisane... 10 god garancije

Pa dobro nam dosao... :)

A koliki je upisa (zaista) na hdd, dakle nije samo vec je vrlo dobro, ma odlicno u poredjenju sa hdd. ;)

Ne, atto pokazuje brzine koje reklamira proizvodjac kako bi pokazao da je njihov uredjaj najbrzi/najbolji/naj-naj i koje su dostizne samo u "idealnim" uslovima, a koji su dovoljno daleko od normalnih uslova koristenja uredjaja...
CDM i AS_ssd pokazuju mnogo tacnije brzine...

A svidja ti se duga garancija... ako, tako i treba, meni se svidja takodje...;)
Ako crkne pre vremena dobices neki drugi, mozda jos brzi/bolji, ako nista drugo dobices iste pare s kojima ces se moci uzeti duplo veci za 3-4g (naravno samo ako crkne i ako dinar ne zglajza).
 
Poslednja izmena:
Na koju foru je na Patriot sajtu cena ovog diska 42dolara a kod nas se moze nabaviti za 4100din :D mislim na blast 120GB
 
Write je los zato sto nemas dobar IRST driver tako je i meni bilo na laptopu , trazi po hardware idsu na google najbolji za tvoj komp/laptop:

Pogledajte prilog 200486

A tako znaci :)..Imam amd-ovu plocu konkretno msi 870s c45 (fx),nasao sam amd-ovom sajtu driver za chipset,i ima i za sata kontorler,ali kada hocu da instaliram izbacuje drajvere za grafiku,koje imam vec instalirane..hmm,moracu da se pozabavim time malo..javljam ako ako uspem da resim to :)
 
Pa dobro nam dosao... :)

A koliki je upisa (zaista) na hdd, dakle nije samo vec je vrlo dobro, ma odlicno u poredjenju sa hdd. ;)

Ne, atto pokazuje brzine koje reklamira proizvodjac kako bi pokazao da je njihov uredjaj najbrzi/najbolji/naj-naj i koje su dostizne samo u "idealnim" uslovima, a koji su dovoljno daleko od normalnih uslova koristenja uredjaja...
CDM i AS_ssd pokazuju mnogo tacnije brzine...

A svidja ti se duga garancija... ako, tako i treba, meni se svidja takodje...;)
Ako crkne pre vremena dobices neki drugi, mozda jos brzi/bolji, ako nista drugo dobices iste pare s kojima ces se moci uzeti duplo veci za 3-4g (naravno samo ako crkne i ako dinar ne zglajza).
Da bas sam se i ja iznenadio dugom garancijom :) Ma da do tad sigurno cu promeniti ssd :)
 
Nikako ne znači!
Čitaj ovde i ovde imaš sve, pa i same IRST i drugo...
 
Poslednja izmena:
Pratio za intel menagment engine a nisam za irst. Hvala !
 
Nikako ne znači!
Čitaj ovde i ovde imaš sve, pa i same IRST i drugo...

deinstalirao predhodno ove najnovije sto sam imao,restartovao komp
htedoh da instaliram v13.2.4.1000,ali mi je izasla poruka da imam novije vec instalirane...

Nisam njih hteo pa sam ubacio v14.8.1.1043.valjda nisam pogresio..

inace intel 8 serija je u pitanju
 
Znači nisi sve deinstalirao, i posle softvera tj. programa trebao si i u device menager-u da obrišeš sam driver, pa onda restart.
Inače za seriju 8 pa i 9 se preporučuje max serija 13. IRST...
 
Da,ja sam odmah iz device menagera.Potpuno zaboravio program da izbrisem u control p.:D
Sad sam odradio sve je ok.ubacio v13.2.4.1000..
Jos jednom hvala:)
 
Au, ocajne su ti brzine na tom Fury-ju. Ne znam bas da li je samo do drajvera tu problem.

Evo i ja teram AMD chipset / CPU, pa vidi kako rastura Blast.
 

Prilozi

  • BLAST_240G_novi_122fw.png
    BLAST_240G_novi_122fw.png
    35.6 KB · Pregleda: 130
Nikako ne znači!
Čitaj ovde i ovde imaš sve, pa i same IRST i drugo...

Instalirao sam amd ACHI drivere sa sajta,i dalje je ostalo isto :(...Guglao sam malo i video na par stranih sajtova testove ovog ssd-a,i da je i tako isto kod njih,samo sto veci 240 gb model ima 220 mbs write,a na zvanicnom sajtu pise sve isto tako..evo slike 1.PNG Nema veze u svakom slucaju,ok je ssd,za koju godinu veci,i brzi naravno,ipak je ovo moj prvi ssd :) Hvala u svakom slucaju na pomoci..E da jos jedna stvar,zasto mi u biosu ne prepoznaje ni hdd ni ssd,pre ssd-a mi je stojalo sate mode IDE,a kad sam promenio na ACHI,kad udjem na standard cmos features ne pokazuje ni jedan hdd samo stoji hold on,i stoji na all error i system information,a kad vratim na ide,i sacuvam i ponovo udjem,i prepoznaje ssd,i dva hdd-a,i ostala 3 sata porta..Naravno u windowsu sve radi,i prepoznaje normalno?
 
Poslednja izmena:
Da to su mu brzine za 120GB model, tačno po specifikaciji.
Zato ja i neki ne preporučujemo jeftinije modele ispod 240GB kapaciteta...
 
Au, ocajne su ti brzine na tom Fury-ju. Ne znam bas da li je samo do drajvera tu problem.

Evo i ja teram AMD chipset / CPU, pa vidi kako rastura Blast.

LOL 4K divljacki :D ovo je super :)

Ima neko Blast 120 na sata 2 da vidim kakav je? neki SS, posto bih kupio taj.
 
Au, ocajne su ti brzine na tom Fury-ju. Ne znam bas da li je samo do drajvera tu problem.

Evo i ja teram AMD chipset / CPU, pa vidi kako rastura Blast.

Zašto si stavio 0 fill test u CDM? Jel baš bitno kojom se brzinom upisuju nule na disk? Stavi test data na default ako kačiš rezultate za poređenje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno