Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Na ovo treba obratiti paznju ako imas Windows XP, od Viste naovamo installer zna da uradi pravilan allign.
 
Verovatno da kod korisnika još ima diskova koji su particionisani u vreme vladavine Windows XP i kasnije premeštani na novije Windows sisteme bez uravnavanja particija.
 
File system i particije su ono što korisnik vidi na prvi pogled, ne mora da znači da je isto na samom disku. Na mehaničkim HDD još i može da se utiče i nađe od kojeg do kojeg sektora je neka particija ali na SSD FW utiče na plasman svakog bita i bajta. Čak i to može vremenom da se promeni kada trim, garbage collection a naročito Wear Leveling pomere mesta podataka.
 
Dakle da sumiram, ako sam dobro razumeo, sem neznatnog smanjenja prostora nema drugih nedostataka particionisanja?
 
Nema ni prednosti ni mana u normalnoj upotrebi, sve zavisi od toga kako kome odgovara, Ako je sistemski disk biće particija u svakom slučaju. Sad da li je C: ili još podeljeno na D:, E: itd nema veze sa samim radom SSD-a..
 
Dobro, ako utiče, u kom smeru i kojoj meri utiče?
Može doći do brzine podataka, kao da je HDD. Ali pošto je SSD električna, a ne mehanička komponenta, tu se može doći do utiska da je sve redu, kad se rade lakše stvari. Tipa, listanje ovog foruma.

U svrhu provere, može se koristiti AS SSD Benchmark.

Dobar:

as-ssd-bench.png


Loš:

2018-12-02-085245.jpg
 

Eh, vidim sad svi znaju za ovo, a kada sam pre nekoliko godina imao problem sa veoma niskom brzinom na apacer panther ssd tada nisam imao pojma oko toga (verovatno sam kreirao particije nekim matorim alatom sa starog hirensa ili klonirao sa starog nekog sistema ghostom ili acronisom) sećam se baš da sam kačio crystaldiskmark screenove i niko nije znao da mi kaže šta može da bude uzrok tako niske brzine, na kraju sam sam provalio posle par meseci.
 
Kakav je GIGABYTE 512GB M.2 PCIe Gen3 x4 NVMe SSD GP-GSM2NE3512GNTD

Daju garanciju na njega 5 godina, a cena je oko 6.500,00 din.

Sekvencionalno čitanje1.700MB/s
Sekvencionalan upis1.550MB/s
 
Pozdrav, treba mi maksimalno ultra low level ssd (a da nije totalni krs :D) za laptop iz 2008, cisto da ne umire pod win 10.
Laptop je za surf net-om i to je to

Transcend SSD220S 120GB 2.5" (TS120GSSD220S)​

Patriot Burst 120GB 2.5" SATA III (PBE120GS25SSDR)​

ili neki treci, maksimalno do 2500 rsd
 
Od Patriota i Adate više ni premium varijante, baš su me razočarali. Mnogo povrata smo u firmi imali, u garantnom roku gotovo 90%.

Sad za sad ubjedljivo najpouzdaniji SSD disk je KC600, niti jedan se nije vratio od 100-ak koliko mi je prošlo kroz ruke. Ipak, noviji je model pa ćemo vidjeti ali za sada sam optimista. :)
 
A "Intenso" navodno nemacki SSD-ovi po jako povoljnim cenama kakvi su?
 
A ovaj neki burst elite (najjeftiniji na tržištu)? U čemu se razlikuje od starog običnog burst?
Imam osećaj da su samo promenili naziv modela i nalepnicu da ne bi ljudi u budućnosti mogli da reklamiraju stare crknute burst nakon isteka garancije sa nekim mlađim fiskalnim računom od svežije kupljenog diska haha. A da crkavaju, crkavaju samo tako (stari burst) ja sam od 10ak komada imao tri, i to vrlo brzo otkaže već posle par meseci ili manje rada, i to isti problem sa firmverom, sreća još su u garanciji.
 
Ovaj Transcend 220S ima za 1999 dinara, koliko videh. Mislim da ne postoji bolji od tih jeftinih, po toj ceni.
 
Jeste 2000 taj SSD u toj prodavnici ali dole je napomena:

Za ovaj proizvod cena isporuke iznosi 499 dinara.

Ali za 2000 do 2500 i nema neki izbor.
 
Koji m2 500gb je best buy trenutno? 970 evo plus? A data spectrix s20g?
Ispadne nijedan nema dram za normalne pare
 
Poslednja izmena:
^tako nekako. I ja planiram da uzmem taj Samsung 970 Evo ili MZ-V8V500BW 980
 
Samsung 970 Evo PLUS
 
Nazad
Vrh Dno