Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Vi koji pratite ....

Kako se pokazao do sada:

Crucial MX500 2TB SSD​


Po pitaju rada i reklamacija?
 
Da li je bolji 860 PRO ili 870 EVO od 250gb? Prvi je jako malo koriscen, dok je drugi nov. Po nekim testovima je 870 EVO za nijansu brzi.
 
Uzmi 870 kad je nov...brzinu u sintetičkim testovima zanemari, ograničen si SATA konekcijom, radiće isto.
 
U praksi je bolji i dugotrajniji 860 Pro.
 
Pozdrav,
planiram da kupim novi SSD, posto mi postojeci (Samsung 850EVO - 250GB) vec postaje tesan. Za sada su mi se izdvojila dva kandidata: Samsung 970 EVO Plus (1TB, NVMe) i Transcend MTE220S (isto 1TB, NVMe). Samsung bi trebalo da je provereno resenje, ali drugi mi je nepoznanica. Nisam uocio da ga neko ima na forumu. Po performansama su slicni (Samsung ima malo brzi upis), ali sa druge strane Transcend ima skoro 4 puta veci TBW. Da li neko ima iskustva sa Transcendom?
 
Samsung 970 EVO Plus (1TB, NVMe) je sigurica.
 
Pozdrav,
planiram da kupim novi SSD, posto mi postojeci (Samsung 850EVO - 250GB) vec postaje tesan. Za sada su mi se izdvojila dva kandidata: Samsung 970 EVO Plus (1TB, NVMe) i Transcend MTE220S (isto 1TB, NVMe). Samsung bi trebalo da je provereno resenje, ali drugi mi je nepoznanica. Nisam uocio da ga neko ima na forumu. Po performansama su slicni (Samsung ima malo brzi upis), ali sa druge strane Transcend ima skoro 4 puta veci TBW. Da li neko ima iskustva sa Transcendom?
Odlican je Transcend, koristio sam vise komada u najtezem mogucem poslu, pravljenje Chia plotova (obicni diskovi crkavaju nakon par mjeseci).
 
Sta je najbolje od ovih naj-nisko-budzetnih diskova samo znam da necu Kingston A400 i Transcend SSD220S ( greje se kao pec ) :ROFLMAO: ?
Ide na i5 2300 za sistem cisto malo da se ubrza rad u odnosu na obican HDD.

Vidim da ima par modela Biostara, Patriota, SiliconPowera do 3000 a od 3000 do 3500 ima i Gigabyte, Verbatim, Transcend, Adata, Apacer..
 
Ustvari nasao sam GIGABYTE SSD - GP-GSTFS31120GNTD za 3000 din u jednoj radnji.
Da cepam njega ? Nije tu bitno nista specijalno i onako ide na stari racunar, voleo bih samo da se ne greje kao ovaj Transcend SSD220S koji ja imam i da ne bude krs kao Kingston A400.
 
Taj model je mogo puta na "Akciji" 2.000,00 . Sada ga ima u radnjama za 2.300,00
 
Ustvari nasao sam GIGABYTE SSD - GP-GSTFS31120GNTD za 3000 din u jednoj radnji.
Da cepam njega ? Nije tu bitno nista specijalno i onako ide na stari racunar, voleo bih samo da se ne greje kao ovaj Transcend SSD220S koji ja imam i da ne bude krs kao Kingston A400.
Iz mog iskustva, manji krš od A400. Ne greje se ovaj Gigabyte skoro ništa, jer i nema neke brzine čitanja/upisa (standardnih 500/400-450 kao i većina tog ranga). Nema senzor temperature inače, pa jedino da opipavaš toplotu ako hoćeš da znaš otprilike koliko se greje. To je to, minimalna cena i adekvatne performanse.
 
Od svih navedenih Transcend 220s je najbolji izbor.
 
Imam ga licno, medjutim jako puno se greje, hardovi su mi na 30 stepeni on je na oko 43-45, cim se uposli ode do 50... zato bih ga izbegao.
U laptopu imam neki Biostar, ali to je kupljeno pre reda 3-4 godine nije ni korisceno nesto preterano, ugalavnom zadnje 2 godine ne znam jel upaljen 10 puta.
 
Nije to nvme 220s, već običan ssd220s. Tako da ništa bolji izbor od ostalih nije. A početne varijante transcend ssd-ova valja izbegavati. Do sada sam najviše naletao na neispravne a400 (iz kingston tabora) i 220s (iz transcend tabora) diskove.
Ima neka recenzija za 220s koja kaze da disk ima i DRAM i kasvetan kontroler, ali moguce je da su promenili nesto u medjuvremenu. Od SATA diskova ja ne bih uzimao nista jeftinije od Kingston KC600 i Western Digital Blue 3D odnosno San Disk Ultra 3D. Eventualno Kingston SUV500 ili Adata SU800 odnosno Crucial MX500.
 
Kako se pokazao Silicon Power A55 na duže staze?
Ja sam ga stavio kao sistemski disk u 775 mašinu sa 3gb RAM-a i zasad korektno radi.
 
Nije to nvme 220s, već običan ssd220s. Tako da ništa bolji izbor od ostalih nije. A početne varijante transcend ssd-ova valja izbegavati. Do sada sam najviše naletao na neispravne a400 (iz kingston tabora) i 220s (iz transcend tabora) diskove.
Napisao sam kakvo je stanje u praksi, na uzorku od 1000+ diskova. Od svih low budget navedenih varijanti, 220s je sigurno najbolji u svakom pogledu.
 
Nisam primetio da je bilo spominjano, ali u zadnjih par meseci, best-buy SSD je NVMe M.2 Kioxia Exceria (u NVMe izdanju ima DDR, SATA nema DDR). Konsistetno najeftiniji u Nemackoj i kod Madjara. S tim sto je 500GB model odlicno cenovno plasiran kod Madjara (par evra vise nego u Nemackoj), dok 1000GB ne bas(10-15 evra vise).

Kioxia je za sad jedina od dve kompanije za kojih nema podataka o promenama posle izlaska (uz SK Hynix).

 
Poslednja izmena:
Kako se pokazao Silicon Power A55 na duže staze?
Ja sam ga stavio kao sistemski disk u 775 mašinu sa 3gb RAM-a i zasad korektno radi.
sp-ace55-ssd_6.jpg


Ako mu nisu menjali iznutrice, racunam da je dobar. Ima PHISON PS3110-S10 kontroler i DRAM modul. Iskustva iz prakse nemam.
 
@Splinter

I ja sam iz iskustva pisao. Ne znam zašto, ali se gura u poslovne/ili sklopljene računare stalno. Verovatno neki dilovi.

@Solesoslav

I 220s i A55 nemaju dram. Bait and switch taktika, ne važe više stari review-evi.

Nema u tom nižem rangu dram-a. Mora da se ode ka KC600 i sličnim da bi bilo.
 
Имам Samsung Evo 860 250gb, који био у старом рачунару. Хтео бих да га уградим у нов лаптоп као додатни, ако може а требало би да може.
Колико је тај SSD поуздан као пиши-бриши?
Да ли га уградити одмах или узети фиоку па га користити као екстерни хард диск док не будем носио лаптоп на редован сервис? Најрадије бих га одмах уградио али ми се не даје 2000дин и још да чекам мин 5 радних дана.
Мада ћу га користити и за чување подарака,(слике, документа).
 
Vrlo pouzdan. Kako se ugrađuje u tal laptop. ima li SATA ili preko tray-a umesto CD/DVD-a ? U svakom slučaju nije to neki veliki posao, možda pola sata.
 
Zar ovaj donji broj na nalepnici (koja je na kutiji) nije serijski broj?

Ma nema naravno nikakve nalepnice sa brojem na kujtiji...

@Gadjan
Patriot burst nema serisjki broj, ja imam kutiju i sve i nemam serijski
tako da to reklamiras samo sa racunom, a u to neko vreme patrota smo kupovali u emmiju, ali vidi da nekako to odneses direktno u servis a ne u radnju jer ce to mesecima da se otegne.
Kingston nosi u nepo.

Kako nema serijski broj kad je popunjen na garantnom listu..
Problem je što je je taj disk hvaljen na sva zvona jako dugo kao najbolji izbor od tih najjeftinijih, a u jednom momentu mu je cena bila samo 2300 din a mislim i 2000 jednom na akciji u tehnomaniji, sigurno je nakupovan na tone i neverovatno da niko ne zna za serijski broj i da nikome nijedan nije crko pa da je morao da reklamira, da sam ja jedini... Neki su kupljeni u dreamu neki u tehnomaniji možda i još negde ne znam ni ja više.
 

Prilozi

  • 20220202_154016.jpg
    20220202_154016.jpg
    199.6 KB · Pregleda: 38
  • 20220202_153929.jpg
    20220202_153929.jpg
    198.5 KB · Pregleda: 38
  • 20220202_154002.jpg
    20220202_154002.jpg
    309.3 KB · Pregleda: 32
Nazad
Vrh Dno