Šta je novo?

Beotelove IP adrese na Barracuda spam listi

BlueBoy

Slavan
Učlanjen(a)
08.03.2006
Poruke
21
Poena
304
Moze li neko da proveri da li su se samo Beotelove IP adrese nasle na ovoj antispam listi, ili su obuhvacene IP adrese za celu Srbiju:


http://www.barracudacentral.org/lookups/ip-reputation

Na kratko sam proverio preko Sezamovog dial up-a i opet mi kaze da je IP adresa "Poor".

Neki serveri u Americi mi odmah vrate email uz obrazlozenje da mi je IP adresa na ovoj antispam listi. :wall:


Jel se to neko bavio slanjem spamova sa nekog od nasih provajdera u poslednje vreme? :smackbum:
 
Poslednja izmena:
Vecina broadband i dialup IP poolova je poor na barakudi, sto je i normalno posto malo provajdera filtrira smtp port. Cenim da na barakudi nisu samo oni koji su implementirali neku kontrolu smtp saobracaja, kao i oni koji su platili emailreg.org.

Kako saljes mailove, sa nekog svog smtp servera ili koristeci provajderov smtp?
 
Vecina broadband i dialup IP poolova je poor na barakudi, sto je i normalno posto malo provajdera filtrira smtp port. Cenim da na barakudi nisu samo oni koji su implementirali neku kontrolu smtp saobracaja, kao i oni koji su platili emailreg.org.

Kako saljes mailove, sa nekog svog smtp servera ili koristeci provajderov smtp?

Saljem mailove preko placenog hostinga u USA (saljem ih POP3 protokolom preko njihovog naloga), ali uvek se naravno zabelezi i moja Beotel IP adresa.

Do pre nedelju dana nisam imao nikakvih problema, a od juce kada posaljem na neke adrese kaze da je email odbijen zato sto mi je IP adresa na toj Barracuda listi.
 
Poslednja izmena:
Dok sam bio na Beotelu imao sam gomilu problema sa njima bas zbog toga sto su im IP adrese na spam listama.
 
Nazad
Vrh Dno