Šta je novo?

BeotelNet aDSL HUB?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IvanziLLa

Čuven
Učlanjen(a)
11.02.2004
Poruke
319
Poena
620
Pozdrav drugari, od pre neki dan sam medju korisnicima aDSL-a Beotel.Net-a i sada se upoznajem ;) hehehe... Nabavio sam PeerWebDC++ i sada ne znam gde da nadjem neki HUB?

Ima li medjnu vama nekoga sa Beotel adsl-a? ;) Imaju li oni neki svoj HUB, to bi bilo najbolje...:type: :cigar:
 
Nazalost Beotel ne daje HUB, a ima nas dosta na Beotelu. Sada pravac na Beotelov forum i da zahtevamo HUB.

Ni jedan aDSL operater u Srbiji ne daje HUB svojim korisnicima, jer bi HUB verovatno koristio resurse tvoje regularne veze npr. 256/64 ne bi imao dodatnu brzinu lokala po danasnjem stanju stvari.

@ salko

Trebalo bi da bude izvodljivo, ali da se ne daje dodatni protok kao kog SBBa vec da sve ide preko "normalne" veze.
 
Poslednja izmena:
Da li je uopste tehnicki izvodljivo napraviti lokal na ADSL-u?
 
Zašto bi bilo neizvodljivo? Tehnologija je vrlo slična KDS, međutim, s obzirom na trenutno stanje stvari i činjenicu da je samo jedan telekom, to bi moglo samo kad bi oni otvorili neki lokalni hub.

Znači nije izvodljivo. :D
 
A ima li koji hub da se ja mogu prikaciti?
 
GEOM je napisao(la):
Trebalo bi da bude izvodljivo, ali da se ne daje dodatni protok kao kog SBBa vec da sve ide preko "normalne" veze.

Ako bi saobracaj isao preko regularne veze onda nema svrhe praviti hub. :S:

Fora kod SBB-a i jeste sto se dobija nezavistan saobracaj u lokalu. Kada ide preko regularne veze onda zaista ne vidim smisao da se nakacim na Beotel hub sa 100tinak korisnika i par TB share-a kada mogu sa tom brzinom da se nakacim na srbija.no-ip.info gde ima par hiljada korisnika i preko 50TB share-a. O stranim hubovima da i ne govorim.
 
Sta ti pise pod connection settings u PeerWebDC++?
Ako je direct connection, onda moras da imas javnu ip adresu a Beotel ima onu opciju sa default logovanjem preko privatne adrese tj. NAT-a.
 
Salko Dinamitas je napisao(la):
Da li je uopste tehnicki izvodljivo napraviti lokal na ADSL-u?

ja mislim da nije, tj da je znatno teze to izvesti nego na kablu (SBB-u).
 
Misko je napisao(la):
ja mislim da nije, tj da je znatno teze to izvesti nego na kablu (SBB-u).

To i mene zanima. :)


Zato i pitam da li ima neko ko se bas razume u ADSL infrastrukturu pa da napise. Pretpostavljam da teoretski moze...ali ajd malo pojasnjenja. :)

Sve je to kod nas malo zeznuto narocito ako se uzme u obzir da su provajderi manje vise nebitni u celoj ADSL prici. Sve je na Telekomu a provajderi mu tu dodju kao posrednici, barem ja to tako kapiram. Kao da drzis prodavnicu pa kupis od Coca-Cola-e kamion flasa pa je na tebi da li ces ih prodavati po preporucenoj ceni od 89 din za 2l ili ces spustiti na 85 i eventualno pridobiti nove kupce ili pak podici na 100 dinara obzirom da radis celu noc. ;)
 
E samo treba u Proporties HUB-a da se stavi tj cekira PASSIVE ;) i radi...
 
Dobijen je odgovor od Beotela u vezi HUBa i glasi:

Hvala na interesantnom predlogu,bice prosledjen od strane teh.podrske ka visim instancama
mozete ga procitati ovde. Ako je jos neko ZA ovaj predlog neka se oglasi na istom linku.
 
trabl je napisao(la):
Pozdrav drugari, od pre neki dan sam medju korisnicima aDSL-a Beotel.Net-a i sada se upoznajem ;) hehehe... Nabavio sam PeerWebDC++ i sada ne znam gde da nadjem neki HUB?

Ima li medjnu vama nekoga sa Beotel adsl-a? ;) Imaju li oni neki svoj HUB, to bi bilo najbolje...:type: :cigar:


Moze pitanjce? Kad si potpisao ugovor sa Beotel-om i koliko si cekao da dobijes signal, i naravno sve to na kojoj centrali?
 
Kod mene na NBGD 5 ili 6 dana u martu 2005. Došli momci sve instalirali za free, svaka im čast. Gotovo da im je net potpuno besprekoran.
 
Pa otprilike 2 nedelje. Ali vredi, i vremena cekanja i vremena nerviranja i svakog ulozenog dinara. Necesh pogresiti!
 
Ma ja kod beotela cekam vec mesec dana.... Dobio sam modem, ali signala niotkuda...
 
Ja sam cekao na signal kod beotela nekih 10 dana ali to nije do njih vec do telekoma jer telekom treba da pusti signal za ADSL.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno