Šta je novo?

Benq screenbar lamp - zna li neko gde ima ovakva ili slicna lampa kod nas?

ericm

Slavan
Učlanjen(a)
26.06.2011
Poruke
4,424
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
10980XE & D15s / 9900K & U12A
Matična ploča
Rampage VI Extreme Encore / Z390 Phantom
RAM
4x16GB TridentZ / 2x16GB TridentZ
GPU
4090 TUF OC / 3080 TUF OC
Storage
990 Pro 2TB / 970 Evo Plus 500GB
Zvuk
Bose Companion 3 / Audioengine A2+
PSU
Dark Power Pro 12 1500W / SF750
Kućište
5000D Airflow / NR200
Monitor
AW3418DW / VP349
Miš & tastatura
Lamzu Thorn & Tofu65 2.0 / Skoll & Leopold FC660C
Ostale periferije
PS5, Steam Deck OLED
Laptop
MBP 14" M3 Pro
Mobilni telefon
S23 Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Da li si saznao gde ima, ili bar neka slicna? Do skoro je na kp bila tomons led screenbar za 3000, vise nema...
 
bilo ih je u zadnje vreme cesto kod madjara ali na sadasnjem monitoru ne mogu da montiram zbog debljine u tom delu pa sam odustao.

 
@Balzak
hvala, porucih pa da probam. mislim da ce uz mali hack moci da se montira na moj debeli alienware.
 
Porucio i ja, dosta povoljnija od benq a cini mi se i lepse odradjena sa ovim remote-om.
 
stigla lampa. skroz je ok, dobra stvar je sto ima ovaj bezicni kontroler. lampa daje jako lepo i prjatno svetlo, cak je i prejaka kad se odvrne na maksimum.
na zalost i uz pomoc nekih life hackova nema sanse da se montira na moj alienware koji je da prostite i jako nezgodno zakrivljen, tako da sam ga nakacio na drugi normalan monitor u drugoj sobi, da se ne baci.
 
Nije mi samo jasan koncept, gore je pisalo da je e-reader lampa (valjda misleći na eink tehnologiju), a ovde se reklamira kao pomagalo za LCD monitore?
Na koji način to uopšte smiruje oči,jer ispred blješti LCD svetlo od monitora plus ovo od gore?

Postoji li neka lampa za čitanje eink uređaja na stolu odnosno klasičnih knjiga.
 
^ Pa imaš onu lampu štipaljku..

Ja lično imam ovu

Brzo se puni preko USB, dugo traje ako je držiš na drugom od moguća četiri nivoa osvetljenja (koje je optimalno i sasvim dovoljno)...

EDIT:
Ovo je bolja slika sa montiranom štipaljkom, pošto tu sliku nisu prikazali na linku koji sam poslao...
H32b0c2cf1ca3479293f38c540e77458bs.jpg
 
ne znam kakva je benq, mada mislim da je isti djavo.
ne verujem da je bas namenjena za citanje, vise sluzi sa osvetljenje radnog prostora umesto stonih lampi.
sam bar moze da se okrece i podesava tako da nista ne bljesti po ocima, plus je dimabilna.
meni bi ova lampa bas pomogla i znacila fok radim nocu ali ne mogu da je montiram.
 
Probaj da je nekako pričvrljiš na zid iza monitora...pasivno svetlo pozadi je dobro za oči, ja već neko vreme razmišljam da nabudžim nešto jer gro vremena sam u mraku/polumraku...
 
imam pozadinsko osvetljenje iza monitora vec par godina. bez njega bi bilo zlo.
posto ne podnosim da mi svetle komponente i periferije, ovaj screenbar bi mi dobro dosao kao dodatno svetlo jer cesto radim i nocu a preko dana zamracujem sobu zbog refleksije koju pravi sunce.
mozda se pojavi neki novi model ili adapter... ili cu da nadjem neko resenje.
 
imam pozadinsko osvetljenje iza monitora vec par godina. bez njega bi bilo zlo.
posto ne podnosim da mi svetle komponente i periferije, ovaj screenbar bi mi dobro dosao kao dodatno svetlo jer cesto radim i nocu a preko dana zamracujem sobu zbog refleksije koju pravi sunce.
mozda se pojavi neki novi model ili adapter... ili cu da nadjem neko resenje.
Šta koristiš za svetlo pozadi?
 
skoro sam uzeo neku xiaomi yeelight. ne mrda posle par meseci niti ostavlja bilo kakav lepak po monitoru.
ima svoj prekidac a moze da se podesava/pali i gasi preko mob aplikacije, mada to ne koristim.

pre toga sam imao neku custom made traku...
 
skoro sam uzeo neku xiaomi yeelight. ne mrda posle par meseci niti ostavlja bilo kakav lepak po monitoru.
ima svoj prekidac a moze da se podesava/pali i gasi preko mob aplikacije, mada to ne koristim.
neki link? ja samo vidim standardna grla?
 
Zalepiš na monitor? Zid?
Možeš li da podesiš boje?
 
^ ma da, zalepis je gde ti treba. rgb traka, mozes da podesavaj jacinu i boju po zelji.
 
Ajde kad smo već na ovoj tematici, kada lepite traku na pozadinu tv/monitora, da li lepite uz samu ivicu ili malo dalje od ivice, i ako lepite dalje koliko koliko daleko od ivice lepite?

EDIT: Npr. ovaj video ima mnogo lajkova, a po meni je odrađen traljav posao...
 
ja sam uvukao traku mozda ugrubo po 3cm da ne bi probijalo sa strane i dobio lepse pozadinsko osvetljenje. ova traka radi po ceo dan i uopste se ne greje.
 
Nevermind, videh kako...
Ono šta me zanima je koliko je ograničen kontroler koji je na kablu u poređenju da aplikacijom, mogu li preko njega da promenim jačinu svetla i "među-nijanse" ili samo osnovne boje...
Takođe, ako instaliram aplikaciju, ispodešavam šta želim i posle je obrišem, da li to ostaje sačuvano u traci...

Videh da Ikea takođe ima neke LED trake, ne znam kakve su...
 
iskreno nisam siguran jer sam ga jednom setovao i od tada vise nisam dirao.
uspeo sam da ubodem neku toplije belo-zuckastu nijansu i jacinu preko aplikacije i od tada ga samo palim i gasim na dugme.
ne verujem da bi se bilo sta resetovalo ili promenilo brisanjem aplikacije.

pogledaj jos neku traku slobodno, meni ova odgovara i svidelo mi se sto je sve simple niti je skupo ulaganje...
za razliku od philips hue gluposti recimo, gde mi treba aplikacija i smart brigde dodatak koji povezujem sa ruterom da bih upalio jednu lampu...
 
Kupio i danas instalirao običnu 5050 RGB LED sa USB 5v, i ok su utisci.
Nisam još uspeo da nađem neki program da namestim ambilight efekat, ali ovi standardni modovi koje možeš birati preko daljinskog su vrlo dobri.
Baciću koju sliku uveče.
 
ovakva je situacija kod mene sa led trakom.
vidi se malo zadebljanje na sredini monitora sto me sprecava da montiram screen bar.

12.jpg
 
evo posle tacno 3 godine resih lampu 🥳
videh na redditu sinoc da moze lako da se razdvoji ova stipaljka tako da sam resio problem vrlo lako.
mada kod mene je xiaomi model ali je isti princip i zgodniji mi je ovaj bezicni tockic za kontrolu i paljenje nego na benq modelu gde je sve na samoj lampi.
zalepio sam par obostrano lepljivih podloski tako da nema da mrdne i uopste ne smeta zakrivljenost monitora.

evo dve fotke:

2.png

1.png
 
Bas sam gledao nesto ovako da uzmem, znaci mrak ubi mi oci. Trebace mi I za komp I za tv.

Kako lepite ove trake iza, ima li neka specijalna procedura? Da li se lepi na ivicu stola koja ide do zida, sa malim odstojanjem ili drugacije?
 
Nazad
Vrh Dno