Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Malo me čude ovakvi komentari.
Ljudi su različito građeni, neko želi više udobnosti a neko je prinuđen na to.
Mom prijatelju koji je preko 2m i ima skoro 140kg takva forma sedišta odgovara. Takođe, neko ko ima probleme sa kičmom i/ili nervima, mora da koristi ovaj i sličan tip.
Nema tu nromalnih ili nenormalnih siceva, svi su pravljeni za ljude.
 
to mekano odgovara na kratkim relacijama, ne znam kako moze ako duze vozis bicikl i krenes da se znojis?
 
Kako najednostavnije navuci gumenu rucicu, zagrejati je u vrucoj vodi malo da smeksa?
 
pospricas alkohol na korman i navuces, alkohol brzo ispari
 
Mozes i dezodorans ako nemaš alkohola. Ostavis malo da se osusi i gotovo
 
Ima svega, vazi super, hvala. :)
 
Malo me čude ovakvi komentari.
Ljudi su različito građeni, neko želi više udobnosti a neko je prinuđen na to.
Mom prijatelju koji je preko 2m i ima skoro 140kg takva forma sedišta odgovara. Takođe, neko ko ima probleme sa kičmom i/ili nervima, mora da koristi ovaj i sličan tip.
Nema tu nromalnih ili nenormalnih siceva, svi su pravljeni za ljude.
mekano, udobno i siroko sedlo ima logike ako ces na njemu samo sedeti
ali na biciklu se obicno okrecu i pedale, znoji, i onda ovakvo sediste postaje pakleno i nepodnosljivo.

To sediste je namenjeno ljudima koji ne voze bicikl niti ih to zanima...
oni koji imalo voze tako nesto nikada ne bi birali.

Zamisli da vozis na mekanom perjanom jastuku par sati po toplom danu...
Da li ti to deluje udobno?
 
Pretera ga :) Daleko je to od perjanih jastuka
Analogija je adekvatna samo za mekoću, što se tiše prijatnosti - apsolutno nije. Perje, vuna, pamuk .... prijatniji su od bilo kakve plastike ili sintetike. Nažalost, ne i toliko mehanički izdržljivi (zapravo vuna jeste).

Ne voze svi bajseve 6-7 i više sati, ne uživaju svi u mazohizmu. Niti se svi znoje podjednako, znam neke koji se ne znoje uopšte.
Lično, znojim se minimalno, imam problem tj povredu kičme, pa su mi potrebna udobnija sedišta (drugačije oblikovano, bolje reći).

P.S. Ne vidim da je čovek naveo koliko vozi. Ne znam ni zašto bi to bilo merilo uživanja u pedalanju ili poštovanja biciklizma ili bicikliste.
Oni koji obilaze svet vozeći bajs, ne koriste uska, tvrda i šiljata sedišta, naprotiv. Bar koliko sam ih ja sreo i video, a jesam mnogo njih.
 
Poslednja izmena:
 
ja sam stvarno kupio vazdusni sic dedi i tvd mu je :) Ok je lidl biciklisticka potrosna roba, vredi koliko kosta ali nije nesto sto se uzima kao prvi izbor.
Rukavice su im odlicne za tu cenu, moracu jos jedne ili dve uzeti da imam za rezervu.
 
Da li neko zna da li se kod nas negde može kupiti klip (piston) za hidrauličnu kočnicu?
Neverovanto, ali je isti pukao u kočnici. Poručio sam iz kine set, ali bih da probam brže da rešim.
 
za shimano. Čekam onda kineski.

Da li ima neko iz novog sada da je voljan da mi učini uslugu? Treba mi venčić za šolju volana. Samo fanatic i cyclomania imaju u ponudi taj koji mi treba. Nije problem poštarina, ali je kod ovih preko bexa poštarina 500rsd, što je strava i užas.
Ako bi neko mogao da mi to kupi i pošalje daily expressom pošto sa njima imam ugovore preko firme.
 
ja koristim Elite Fly 550ml, mislim da su 600-700din u PB :)
 
Preporuka za neki bidon?
Nemoj se zezati sa thermo jer je to besmisleno, samo gubis zapreminu.
Ono sto zelis je BPA free bidon.
Takodje razmisljaj o zastiti ventila od prljavstine. Kada vozis, ne zelis prasinu sa asfalta u ventilu pa da sve to lepo popijes.
Sa druge strane, ne zelis ni poklopac za koji ti trebaju dve ruke.

Ja cu da probam akvafor city. Za sada ga ne mogu preporuciti, ali i kuci pijem samo filtrirano pa mi se ovaj svidja i za grad, a i flasica kao takva izlgleda kao da je kvalitetna. Ne mogu ga odmah preporuciti jer ga nemam, plus je cena jaca (u odnosu na obicne bidone)

U probike sam pre dve godine uzeo camelbak i to bih izbegao. I dan danas voda ima ukus plastike.
 
Je l imaju neku zastitu ventila ovi elitefly sto je illidan preporucio? Bitno mi je da nema ukus plastike, najmanje sto zelim je da se na suncu plastika zagreje pa da ispusti miris i zagadi i vodu. Dao bih para koliko treba za dobar bidon, naravno ako su i ovi od 800-1000 dinara ok onda sto da ne ali bitbo mi je da voda nema ukus
 
bpa free su, nema zastite, ali sta sam sve pio u svom zivotu necu umreti

edit: ima ih i sa zastitom :) 750 din je ta varijanta

 
Pa da ali napisao si da ne valjaju ni oni sa poklopcem jer moras da koristis dve ruke. Koji onda da uzmem?
 
Imam ja s poklopcem i ne trebaju dve ruke

Force 0.7 je moj, mada ila i tu "sisu" koje je losa za pranje pa sam je iscupao i sad koristim bez, samo poklopac
 
Ja koristim ovu,
flasica-za-trekking-bicikle-750-ml.jpg

flasica-za-trekking-bicikle-750-ml (1).jpg

Poklopac, ne lizem stroku. Grlic sirok, ne mora da se cucla, pije se kao iz flase. Moze i da se zaliva. Naravno, dovoljna je jedna ruka i voda nema nikakve mirise.
 
Pozdrav drustvo. Trebam zamjeniti "brake pads" na prednjem tocku. Kocnice su Shimano BR-M396. E sad, koje tacno "ploćice" da uzmem? Ima milion modela pa nisam siguran.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drustvo. Trebam zamjeniti "brake pads" na prednjem tocku. Kocnice su Shimano BR-M396. E sad, koje tacno "ploćice" da uzmem? Ima milion modela pa nisam siguran.
To je model rucica, a ne kocnica. Ako su kocnice isto acera, onda su 395 ili 3050. U oba slucaja ti treba standardni pad B03S. Proveri da diskovi slucajno nisu za metal padove, mada je mala verovatnoca, pise na njima sigurno.
Imas svakako i alternativne proizvodjace padova (gorile i cuda), ali ne bih rekao da ce to napraviti veliku razliku pa bih uzeo ove preporucene.
Ne mogu da tvrdim, ali mislim da je shimano vremenom prelazio sa b01 na b02 pa a b03 tako da bi mozda svaki od tih odgovarao ako nadjes.
 
Nazad
Vrh Dno