Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Ja nisam poznat po najracionalnijim izborima ali meni cannondale "catches the eye"
 
Nije 105-ica 3x10. Napred su samo dva lančanika.
 
Ok,video sam ovaj model



Pa to ti je sad prosta matematika za pristojan drumas

Ultegra 6700 grupa 300e
Karbon ram 250e
Tockovi da lice na nesto 200e
To ti je to,sve ispod ovih cena je premija

Ovo je neki minimum a samo nebo je granica
 
Ja lično bih na ova poslednja tri išao jer je to novo, moderno, nije akano i realno najlepši su, canyon pogotovo. Ovaj iz Niša je iz Žitorađe u stvari i generalno ima ok bajseve, bio sam kod njega dva puta a i kolega je kupio 2 bajsa za klince od njega. Hoće da spusti malo cenu, čisto da znaš.
Ja nisam poznat po najracionalnijim izborima ali meni cannondale "catches the eye"
Ма нема грешке, мени је исто cannondale некако много љепши, или га је само из љепших углова сликао, не знам, али и мени изгледа далеко најбољи од ова 3.
Проблем је што држи јаке цијене и што су бајсеви ипак малтене фул алуминијум.
Не патим ја од мањка килограма за бицикл, ја на свој окачим и ногицу за наслањање.... али водим се логиком да ако бих давао већ овако велике паре за бицикл зашто не би био и карбон кад их свеједно има по тим сличним цијенама.
Звао сам вечерас овог дарка из панчева, дјелује ок лик, договорили се да дођем сада један викенд и пробам уживо ова 2-3 бицикла. Могла би и нешто нижа цијена каже, али опет то је вјероватно 550-580е за canyon а 600-640е за cannondale. Мислим лупам сада, али вјероватно би тако нешто спустио.
@joximovic
Od svih pobrojanih jedino ovaj izgleda u svemu OK za novac koji trazi

Lep je i taj cannondale,
ali dati vise para za njega umesto kupiti ovaj gore jeftiniji bilo bi jako glupo.
Ма слажем се и за ово, поготово што иако готивим црну на бајсевима и ова комбинација црвено-црно-бијело ми баш одговара, мало је чак и љепша и отворенија на око. И ако је тачно што каже @sajlonac онда би овај можда ишао и за 620-650е. Јесте много и нисам толико планирао али бих зажмурио због карбона.
Али опет велики би ми проблем био тај пут до Житорађе, а поготово то да спичим 50е на пут до тамо, а да ми се уживо случајно бајс не свиди или не одговара геометријом.
А опет неке куповине преко поште овако скупог бајса, то ми је тек бзвз
Nije 105-ica 3x10. Napred su samo dva lančanika.
Мислиш на Центуриона? Ма није, имају 3, загледај се мало боље у задњу слику... и мене си у дубиозу сад бацио :)
Edit: сад видим да пишеш о 105-ици а то није на овом Центуриону..


@Wizard74
Видио си га ти лично уживо? И шта кажеш, солидан утисак, добро очуван и исправна сва механика?
 
Poslednja izmena:
Da se pohvalim uzeo sam bajs. Hteo sam da uzmem nov u decathlon-u ali posto nista nemaju na stanju izbor je pao na polovnu ali u odlicnom stanju. U pitanju je Bergamont Revox 4. 29" tocak, hidraulicne kocnice, 2x9 brzina...


Sigurno 20ak godina nisam vozio. Jedva cekam malo lepse vreme da ga probam :D

1.jpg
 
sta fali vremenu?
 
Koja bi bila najpovoljnija opcija da se naruči OVAKVO svetlo za bajs?

P.S. nemam nikog nigde da mi donese a ovi ludaci sa bike24 traže 20€ za isporuku proizvoda koji košta 30€ !!!
 
Gde gledati biciklo da se kupi?
Biciklo za dete od 9g, oko 140cm visine?
Sta kupiti detetu, ove stancane s debelim gumama ili traziti nesto s umerenijim ne bas debelim ni pretankim "sportskim/trkačkim" gumama?
Ne znam nista o biciklima.
Gde su u BG/NBG prodavci korektni i usluzni, da hoce posavetovati, predloziti i uputiti...?
Moze nesto s dikovima (na kocnicama), moze a ne mora amortizer napred, ja bi voleo tanje gume (al ne pretanke) neke obicne da nisu za blato i zemlju vec za asfalt i beton.
Ovi bicikli po oglasima kao sto je na 2bike.rs/cikloberza/mali-oglasi dal su u redu ?
Kakav je kvalitet ovih decijih od 200-300-400e po prodavnicama?
 
ne mora nista kvalitetno jer ce prerasti za koju godinu :)

za polovno cikloberza, novo planetbike i sl
 
Scott
bolji ram (internal cable routing, mada neko to ne voli) bolja geometrija, Deore 12s bolje od Sram SX (da je NX barem, ali onda ne bi bila ova cena), bolji tockovi (hubs) i bolje gume
 
..i samo 35.000 din razlike u ceni :)
 
jedan je na akciji :D ali to je taman ta razlika ako gledamo cene celih group setova, tockova i ramova :)
 
Nakamura, zbog cene i jer je "geely" brand, a scott je "škoda" ili "wagen".
 
Kinez, boja svetlo zelena 🤮 tocak 26.. ram mali, ogrebotine cak i udubljenje u vidu tacke na ramu.
Prednji tocak blokira nesto ga koci.. zadnji leluja izgleda je kriv na sve strane.
Prvi put u zivotu vidim da je levo zadnja kocnica a desno prednja.. na ramu pise zaobici off-road. Na gumama oznaka do 100kg max. Generalano osecaj da ce svakog trenutka da se raspadne.. i zanimljivo alu ram.

disaster.jpg
 
Vidim da se na pomenutom najpopularnijem sajtu o bajsevima prodaju svakakvi delovi,pa tako i neki delovi od tzv kineskog karbona....npr novi kormani,lule,sticne....i to za neke,relativno male pare....npr kormani za 7,8 k din,sticne za po 4 k...

Da li neko ima iskustva sa takvim karbonskim delovima,da li je to trajno i jako kako bi inace karbon trebao da bude?
Eh taj karbon...

Ja sam se uvek odusevljavao kad ljudi dignu moj MTB bajs i kazu sta ti je ovo tesko je ko tuch... ima ga bar 14kg naspram njihovih 12.9kg...
A ja u cudu gledam majstora koji trabunja gluposti i koji sa sve bajsom nema 60kg a ja bez bajsa merim 120kg++...

Elem salu na stranu ja karbonske komponente nesto ne volim verovatno zbog tezine...
To bre skripi na sve strane ko krevet kad se okreces da iz jedne poze predjes u drugu Kama Spavam pozu...
Mnogo toga po meni, blato voda, jedno 10+ stepeni toplije :D
U zimskoj opremi (duge nogavice i jakna) bez problema teras bajs cak i ispod +10°C...
Zimsku opremu sam za davno za nekih 8K kupio u Soprtoffice ili kako se vec zove ona radnja na pocetku Radnicke ulice...
Nakamura je nov i jeftiniji bajs... a ja sam mator ko Broj 1, i nisam primetio da je ovaj moj 3x9 odavno prevazidjen i da su sada in ovi 1x12...

Ovih dana kad dodjem u BGD na odmor cu bas pogledati u kom stanju mi je bajs koji visi na zidu terase par godina pa mozda i odradim neki krug po Adi bez obzira na vreme...
 
Poslednja izmena:
disaster.jpg 😀
 
ja kada budem menjao ulje cu staviti da mi je desno prednja kocnica a levo zadnja. jer sam se navikao da koristim vise prednju kocnicu i lakše mi je desnom rukom.

@MaliAbner oba bajsa su nova, taman koliko je nakamura jeftinija toliko je i losija.
 
Poslednja izmena:
disaster.jpg 😀
..ma jok mislio sam da je uzeo u SD, on to uzeo u Pancevu buvljak ne zna ni kod koga (150e valjda) xd nista nek je stavi u supu da je pojede paucina i prasina ili u vremensku kapsulu 😇
 
ako tocak koci ili su konusi pretegnuti ili kočnice nisu dobro podesene. svakako bi taj bajs trebalo preci i doteci sta treba, pogotovo ako daje osecaj da ce se raspasti svakog trenutka.
 
u engleskoj su obrnute kocnice :) mozda je tamo "nabavljen"
 
ja kada budem menjao ulje cu staviti da mi je desno prednja kocnica a levo zadnja. jer sam se navikao da koristim vise prednju kocnicu i lakše mi je desnom rukom.

@MaliAbner oba bajsa su nova, taman koliko je nakamura jeftinija toliko je i losija.
Pa prednja kocnica je glavna zadnja mu dodje kao pomocna... za neku regulaciju brzine okom voznje ili da prilikom zaustavljanja malo usporis i onda ukocis prednjom...
Mada na nekom rasutom terenu ili na tucaniku od pomocne postaje glavna...
 
Eh taj karbon...

Ja sam se uvek odusevljavao kad ljudi dignu moj MTB bajs i kazu sta ti je ovo tesko je ko tuch... ima ga bar 14kg naspram njihovih 12.9kg...
A ja u cudu gledam majstora koji trabunja gluposti i koji sa sve bajsom nema 60kg a ja bez bajsa merim 120kg++...

Elem salu na stranu ja karbonske komponente nesto ne volim verovatno zbog tezine...
To bre skripi na sve strane ko krevet kad se okreces da iz jedne poze predjes u drugu Kama Spavam pozu..

Ali zar nije poenta da bajs bude sto laksi,a ne sto tezi?....tj lakse i brze se vozi laksi bajs,lakse kad trebas negde da ga preneses itd,itd...

Btw,kupio sam kinesku karbonsku sticnu,deluje normalno nista ne skripi....a lepa je za sve pare...verovatno cu na ebay-u da kupim i kinesko karbonsko sediste,takodje lepo za sve pare :)

A ja sam inace pero laka kategorija od 90 kg (u Srbiji gde skoro svaki covek ima 120,160,200 kg),pa ce me valjda taj kineski karbon izdrzati
 
To je teorija da kada imas 100kg tezina nije bitna... pogresno skroz

tezina je uvek bitna, i kad imas 60 kg i kada imas 160kg razliku ces uvek da primetis.
karbon je jaci od metala i u rangu je najjacih celika.
 
Nazad
Vrh Dno