Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Vidim da si ljudi ovde pisali već ponešto u vezi s propisima, baš iz perspektive vozača, ali ipak u vezi sa pešacima i biciklistima.

Zato je sad moje pitanje da li ima neka tema zasebno o Zakonu o bezbednosti u saobraćaju, ili to pišemo u ovoj temi i u slučajevima kad ne pominjemo bicikliste? Kapiram da ne bi bilo OK da se ovde uzurpira prostor biciklistima, to bi bilo kao da se parkiraš na biciklističku. 😄
 
Ne. To je offtopic. Valjda je naslov teme dovoljno jasan.
 
Bitno da sam ja dobio savet, zahvaljujem se svima, pa idemo dalje.😎 A neki onda drugi put ne bi bilo loše da se napravi takva tema, pa da i o tome može da se diskutuje. Ima tu dosta toga o čemu bi se moglo pisati. I registracije vozila, razni atesti, prosto pisanje o svojim "ljubimcima", pa i ovo što sam ja imao na umu da pitam.
 
Bila je tema o automobilima, ukinuta je sa dobrim razlogom
 
Jedna zanimljiva stvar mi se desila malopre. Posle moje sage sa shimano pedalama (stare otisle na more u grčku, valjda cu dobiti nove) kupio sam stamp 2. Kako su stigle imale su malo lufta, ja probao da zategnem ali nista se nije desavalo, vozio sam ih nije se nista culo. Danas posle 2 meseca koriscenja odlucim da ih podmazem. Kada ono na jednoj osovini 3 gumice na drugoj samo jedna. Posto su bile nove izgleda je ili fabrička greska ili je neko odlucio da ih podmaze pre prodaje. U svakom slucaju kada sam stavio 2 na jednu 2 na drugu sada vise ni jedna nema lufta
 
ne kapiram, sta je problem
 
Da li je neko uzimao shimano delove sa aliexpress-a? mislio sam da uzmem neke plocice za kocnice... Jel to original roba ili... 😏
 
Ja sam uzeo nove kod nas za 880 dinara, one što idu na deore slx i xt. Zar se isplati za par stotina smarati i cekati da stignu
 
ma slazem se, ali to nije odgovor na moje pitanje :)
 
pa ako ima kutija sa kodom na njoj onda je valjda original
 
na ovako proverenim sajtovima Shimano je neisporucivo za Srbiju, a imamo planet bike za Shimano, nema potrebe cimati spolja, jer je ovo sigurno original
 
Šta mislite o ovom biciklu? Tip iz PB mi ga preporučuje, a ja nisam siguran da je ova oprema dovoljno dobra. Kapiram da može sve da se promeni kasnije, pa me u suštini zanima da li je ovaj ram dovoljno dobar i da li s ovom opremom može normalno da se vozi po gradu.

 
ako planiras da vremenom menjas komponente ja bih isao na Scale ram (sa truaxle hubs 100mm napred i 142mm nazad, ili cak boost 110mm napred i 148mm nazad, u odnosu na stari QR prevazidjeni standard za mtb na Aspect)

inace mtb nije pravljen da se vozi po gradu, mislim moze, ali nije to to :) pogotovo ne sa gumama za trail
 
Poslednja izmena:
Kad smo vec kod trail...
Kolega frishko kupio, carbon ram sa extreme opremom.
Rwdovna cena je 4600e ali preko firme sa eko olaksicama i bez poreza ga izaslo 3800e.
Biciklisti... :)

IMG20210914192409.jpg
 
ako planiras da vremenom menjas komponente ja bih isao na Scale ram (sa truaxle hubs 100mm napred i 142mm nazad, ili cak boost 110mm napred i 148mm nazad, u odnosu na stari QR prevazidjeni standard za mtb na Aspect)

inace mtb nije pravljen da se vozi po gradu, mislim moze, ali nije to to :) pogotovo ne sa gumama za trail

Ma ja vozim na multitrack gumama i idem stalno preko ivičnjaka, bankina itd, po Vojvodini vozim poljskim putevima, tako da mi više odgovara MTB nego drumaš ili city bajk.

Na neki ovakav scale misliš? https://planetbike.rs/bicikl-scott-scale-980-dark-grey.html
 
Ja sam kupio Rocket ron gume i bome letim po gradu, a i za zemlju su odlične.

Inace moj brat ima 110 kila, uzmi taj sa qr neces nista osetiti razliku. Ja u novom sadu nisam nigde nasao deore qr glavu a thru axle bi verovatno se slogirali kada bi culi da mi treba

Definitivno nije nesto o cemu bi morao razmisljati osim ukoliko nije bitno da imas latest and greatest. A i na duze staze apgrejd je jeftiniji
 
Poslednja izmena:
Kad smo vec kod trail...
Kolega frishko kupio, carbon ram sa extreme opremom.
Rwdovna cena je 4600e ali preko firme sa eko olaksicama i bez poreza ga izaslo 3800e.
Biciklisti... :)

Pogledajte prilog 317611
nice, to je ok cena za carbon full sus sa slx opremom, ima i skupljih :)
canyon exceed sa sram axs je 7k
a imamo i road s-works aethos za 12k :D
ili pinarello dogme i wilier filante :D gde su samo ramovi 5-6k
 
Neka fala, ja samo posmatram... :)
 
Da li je neko uzimao shimano delove sa aliexpress-a? mislio sam da uzmem neke plocice za kocnice... Jel to original roba ili... 😏
Malo kasno za odgovor, ali da se ubacim. Ja sam uzimao delove i "mislim" da je sve original bilo.
Imam pedale 105, sajle i buzire dura, sada cak i ultegra menjac. Nije da bih mogao da prepoznam jer nemam ni sa cime da uporedim, ali izgleda kako treba, nista ne strci. Obicno su kopije ocigledne, ne verujem da se neko bavi savrsenim kopijama.
Ali bih se svakako slozio da je bolje kupiti ovde, verovatno i jeftinije.
 
Samo jos da dodam nije uvek kupiti skuplji i kvalitetniji bajs za svakog najbolja opcija. Npr na onom sa 12 brzina kaseta zamena kosta 10 hiljada kada se istroši, na onom na 9 brzina altusu cak i da uzme neku kvalitetniju nije preko 2500. Lanac, ja vozim 12 brzina deore i on je 2600 bio, pre toga sam imao slx 11 on je 3600, znaci za godinu i koji mesec 6000 na lanac sam dao, 9 brzina lanac je em duplo jeftiniji em ce duplo duze trajati. A i neces toliko brzo menjati jer delovi nisu skupi. Zato i odrzavanje treba uzeti u obzir.
 
Forumasi pomagajte, planiram da kupim prvi bajs posle 20 godina. Plasim se da nisam zaboravio da vozim :p

Budzet je oko 300e. Sta mi predlazete, pre svega bi voleo nov bajs, mada i od polovnog u dobrom stanju ne bi bezao. Koristio bi ga uglavom po asfaltu. Tipa voznja do posla i nazad, nista spec.

Da li je ROCKRIDER ST 520V2 iz decathlon naj kupovina za taj novac?

 
jeste
 
Pošto sam pre par meseci pitao za savet ovde, da se pohvalim da sam pazario biciklu - VTS Fahrradmanufaktur T-700 2019 - Shimano Alfine 11-speed / Disc / Gates.
Dosta povoljno preko Cikloberze.
 

Prilozi

  • IMG_20210915_180918.jpg
    IMG_20210915_180918.jpg
    577.6 KB · Pregleda: 39
Trenutno u dekatlonu imaju na lageru samo S veličinu, tj. za vozače visine 150-164cm.
Dekatlon u NS-u je sramota, pre mesec dana kada sam bio radnja je bila poluprazna. Tamo gde su bicikli i ostale sprave ostali su samo najskuplji modeli. Sve drugo je bilo rasprodato
 
Ništa bolje nije ni u Beogradu. Zato u Szegedu svega ima, ili u Budimpešti.
 
kakvo smo trziste dobro i da ima nesto...

ja nekad kupim nesto iz planetbike pa ispratim na sajtu, posle kupovine nema vise proizvoda, znaci imali su JEDAN komad u Srbiji...
 
Nazad
Vrh Dno