Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Git gud više. :)

Pa naravno će "dide" kad ima motor. Jeste da mu je u tom trenutku power usage bio "over 9000", ali on došao gore sa malo znoja, a ti ispodmazivao srednji pogon cureći znojem po njemu. xD
 
pa naravno kad mu motor daje dodatnih 250W :)
 
Nije on išao nego motor, nikad tako neće biti bolji biciklista od tebe.
 
Ja sam si lepo istetovirao list besplatno by shimano. Zaboravio da ukljucim clutch i spao lanac kada sam brzo sleteo sa visoke bankine a ja nisam osetio i lepo proplivao kada sam krenuo da pedalim

IMG_20210616_130457.jpg
 
looks painful :)
 
bike tattoo :)
 
ok je da je nekih 600-700€ max
puno je to novca za bicikl sa coil fork… ali tako je kako je… 980 je neki entry level mislim, 900 je high end i onda ima RC koji je top ponuda
 
Imaš u dekatolnu za 83 hiljade, po meni vrlo konkurentan tom Scottu. Plus ti ostaje 40 hiljada za apgrejd. Za te pare možeš uzeti bolje pedale, kočnice, shifter i menjač npr. A i ne moraš sve jedno je za te pare ok, jedino što nije Scott
 
Imaš u dekatolnu za 83 hiljade, po meni vrlo konkurentan tom Scottu. Plus ti ostaje 40 hiljada za apgrejd. Za te pare možeš uzeti bolje pedale, kočnice, shifter i menjač npr. A i ne moraš sve jedno je za te pare ok, jedino što nije Scott
Koji je to u Decathlonu?
 
pa ako tako gledamo, losiji je taman kolika je razlika u ceni (27.5 naspram 29" i microshift 11speed naspram deore 12 speed)

ali jbga takve su cene i u svetu, a nase plate....
 
Ja bi uzeo taj u dekatlonu. Za 40 hiljada moze da uzme slx zadnji menjac xt shifter i deore kocnice. Da proda ono sto ima sa tog novog, taj scott da ima to kostao bi preko 150

Nije ni taj scott loš, po meni 100 000 maks vredi, mora ime da se plati
 
a 12 speed kaseta, microspline hub (barem zadnji tocak sa tim hub) i lanac? tesko da moze sve to za 40k. pa da li je ram pozadi 142mm da uopste moze da primi 12 speed kasetu (po slikama mi deluje da je 135mm i obican QR axle)?
ok ako hoce da ostane na 11 speed, ali onda ce za isti novac da ima 11 speed, a mogao je scott sa 12 speed :)


velika je razlika izmedju 11speed i 12speed u ceni


edit: 1000eur za alu HT sa coil fork... previse, ok 12 speed, ali da je barem neka entry level air fork....
 
ne vidim da ima, ima za 119k u radnji iz Vrsca

aha, ima, ali stariji model 2019 ili raniji cak, mozda 2018. totalno drugacija geometrija, pogledaj oba vicikla bocno (ovaj nov model ima savremenu geometriju, sto nije bas presudno)
znaci nije nov (ne verujem da ima i papire za njega)

edit: vidi se istrosenost na zupcima

14960zLy73366483402_60c7c2348a1fe.jpeg
 
Pa uzmi taj scott ako već uzimaš novo. Na oglasima nemas garanciju, a uvek mozes dokupiti neki air amortizer ako budes imao potrebe.
Inače ja koristim shimano lanac za 12 brzina na 11 brzina i radi savršeno. Uzeo sam taj za deore 12 jer je jeftini od 11 brzina slx koji sam imao
 
tesko da ce cene novih bicikala ici dole, mozda kad prodje ovo ludilo. canyon recimo do avgusta nema nista in stock

racunaj da je air fork najjeftiniji oko 200eur :)
 
Ma nije mi to problem, najveća mi je muka to što prvi put uzimam ovakav bicikl i što se ne razumem dovoljno, a koga god da pitam za savet, uvek ima još barem tri predloga za detalje na koje bi trebalo da obratim pažnju. :D
 
Uzmi taj, vozi ga, uzivaj u njemu a ako osetis potrebu da zamenis nesto to je uvek moguće. Bajs kao bajs je dobar i nema sta tu da gledas previse na detalje, deore komplet groupset, nećeš pogrešiti
 
na zapadu postoji bike fit, odes tamo, to je najcesce neki doktor, koji te postavi na specijalni bajs da odredi koja velicina, duzina kormana, duzina lule, visina sica, duzina kurbli... dobijes mere i sa tim onda trazis bicikl koji odgovara tvom telu.
kod nas je to teze jer ne da nemamo ovako nesto nego retko gde imas demo bike da mozes da probas odredjenu velicinu i da li ti odgovara :) ima nesto u planetbike ali sigurno nemaju za svaki model

Scott je odlican brand, ima kvalitetne bicikle, ali i kosta (mada bilo koji kvalitetan bicikl kosta), Canyon je recimo malo jeftiniji od tih najpoznatijih jer je direct consumer service, tj kupujes online direktno od njih, sto je opet za Srbiju.... jer ako ti ne odgovara i moras da vracas... sve ti je jasno

edit: ovo sto sam napisao za coil fork, razlika je sto mozes lepo fine tune fork za svoju tezinu i naravno sama vila je laganija, sto ces osetiti kad krenes negde da se penjes sa biciklom (tada svaki gram manje znaci :)) nije to ogroman minus
 
Ima i Nakamura Catch 7.0 za 112k rsd u Intersportu. Ona je sa vazdušnim XCR amortizeom, samo ne znam kakva je ova SRAM SX Eagle grupa, trebalo bi da je 1x12. Ja sam prošle godine uzeo Catch 7.9 (nemaju taj model trenutno), tada su oba bila 80k rsd... Razlika je samo u grupi, moj je sa 2x10 Deore grupom i za sada nemam zamerki.
 
NX = Deore
GX = SLX
X01 = XT
XX1 = XTR

SX mu dodje nesto kao malo jeftiniji Deore
 
Ja se vodim klasifikacijom sa bikegremlina, tamo on poredi X5 sa Deore, NX za iznad, ali SX nema nigde. ( :
 
pa nema ni X5 to je matoro, vise se ne proizvodi koliko ja znam :)

sram eagle (12speed) je SX, NX, GX, X01, i za race XX1 i naravno AXS modeli (GX, X01 i XX1) sa wireless shiferima
 
Teška srca sam prodao Norco Search A105 (karbon vila, 105 oprema), ali dobio sam dosta dobru ponudu i zaradio u celoj priči nekih 200 eura. Bacao sam oko uglavnom na neke Kone, pa je jedna igrom slučaja izletela za sasvim korektnu lovu. Oko 360 eura.

Kona Tonk, 2017. godište, Raynolds 520 ram, čelik (poprilično lagan), Sora oprema (ne primetim veliku razliku u odnosu na 105, ne vozim profi), v brake, čeljusti kočnice Tiagra, FSA pogon, nable formula čini mi se, gume Vittoria randonneur 700x32c, paktreger Zefal Raider, pedale Kona Jakeshit. To je otprilike to. Na prvu super ugodan za vožnju, u planu su malo opakije ciklokros/gravel gume.
IMG_20210623_150240-03.jpeg
 
Nazad
Vrh Dno