Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Iskreno, bolje i da ga ne vidim, ne zateknem...
 
...pozvao fanatik ~ ako pise "informisite se o stanju" tog artikla nema u ponudi

to mi rece devojce preko telefona :)
 
Preporuka za neki malo bolji polovnjak do 20 000,voleo bih alu ram,visina oko 180,tezina oko 85kg.
 
Na CB imate Aventon Kordobu sa Sugino pogonom za 200 evra. Dobra je prilika ako neko voli fiksi ili jednobrzince uopste.
 
za 20000 tesko

za 40 tesko

evo nesto malo bolje


 
znam... Srbija...
 
Zavisi malo (više) i od dužine nogu :)
48-50cm za MTB, City 52-54
Uzgred, ovaj Dekatlon je baš buudževina, a i ostali bajsevi su mu takvi (V-brake viljuške, zamenjeni točkovi...)

To što je napisao od 175-195 nema veze sa realnošću (prevelik opseg). M je mali ram, tebi treba bar L.
Teško ćeš za taj novac naći iole pristojniji bajs danas i na CB-u... Onda bar pogledaj neki Kapriolo ili Btwin u prodavnici.
Post automatically merged:

Ili ako bi mogao da se ispružiš za na primer nešto ovako
 
Poslednja izmena:
Mozda ovo kad bude veceg rama?


Ovo se uklapa ali nema online shopa. :(

 
Poslednja izmena:
Mozda ovo kad bude veceg rama?


Ovo se uklapa ali nema online shopa. :(

Ili ova dva?


 
Ili ova dva?


taj Rockrider iz Decathlona je ok, samo ako bude velicina

edit: e sad ne znam koliko vozis bicikl, koliko planiras da prelazis sa novim, ovo je ipak low end bicikl sa najjeftinijim komponentama, sto znaci da ces ih mnogo cesce servisirati ako prelazis vece kilometraze sa njim.
tako da od onoga koji malo bolji bicikl ovo je daleko od malo bolji, ali za taj novac skroz korektno, ako porastu apetiti moraces naci nesto kvalitetnije
 
Rekreativna voznja,nasao sam tu u Pirotu Ultru sa alu ramom,samo ne znam da li 48cm ili 52?

 
Uh kako je lep 😎
Hvala!
Isprobah ga juče odmah malo.. dobar je, zadovoljan sam. Nije da se ne oseća nedostatak zadnjeg amortizera ali bože moj. Za penjanje je malo zgodniji od prethodnog (canyon spectral) očigledno jer je hardtail pa je efikasniji. Na dole je izuzetno stabilan i siguran i jedino što mi nedostaje je da malo odmorim guzicu na spustu što sam sa spectralom mogao zbog amortizera, ovako razbija kamen u bubrezima 😁
Sve u svemu poslužiće za jurcanje po šumi kada budem pravio pauzu od asfalta 😇
A, da, i za 3 strane kopa, samo su se nešto ućutali za termin 😏
 
to napred 160mm fork?
 
Aha, mada ram dozvoljava valjda od 130 do 160 tako nešto. Generalno meni apsolutno nepotreban toliki hod al takav bio na bajsu a i podiže poziciju malo s obzirom na moju visinu mi odgovara.
 
taj Rockrider iz Decathlona je ok, samo ako bude velicina

edit: e sad ne znam koliko vozis bicikl, koliko planiras da prelazis sa novim, ovo je ipak low end bicikl sa najjeftinijim komponentama, sto znaci da ces ih mnogo cesce servisirati ako prelazis vece kilometraze sa njim.
tako da od onoga koji malo bolji bicikl ovo je daleko od malo bolji, ali za taj novac skroz korektno, ako porastu apetiti moraces naci nesto kvalitetnije
Ovaj Rockrider je solidan bicikl, dobar ram, amortizer je s oprugom unutra, sediste njegovo i nije neko, rucica kocnice i dole v-brake je metalno - nosac gore rucice plastika, menjac je kopija Tourney-a, dozivotna garancija na ram i lulu, 2 godine na mehanizam, kocnice i amortizer , servis na godinu dana ( tako mi rekose u Dekatlonu momci ) .

Bicikl odlicno ide, za bolje bi tebale neke "slik like" gume, ali i ove su dobre 27.5 x 2.00.
Bez nalepnica vidite gore moj post kako izgleda.
Mislim da je za svakodnevnu voznju, amaterski 20-50km sasvim dovoljan.

Ako jos nesto treba iz prve ruke za ovaj St100, tu sam.
 
Poslednja izmena:
Aha, mada ram dozvoljava valjda od 130 do 160 tako nešto. Generalno meni apsolutno nepotreban toliki hod al takav bio na bajsu a i podiže poziciju malo s obzirom na moju visinu mi odgovara.
mozes samo fork da prodas za 500eur :D
 
Ma jok, skasana je, pukla mu je dole osovina za rebound i stoji na oko pola. Mislim, meni uopšte ne smeta ali ono...
 
Kakve su razlike između biciklističkih majica i nekih za fitnes/pješačenje/trčanje? Vidim da ovih drugih ima za puno manje para a isto su od nekih "fit" materijala?
 
ako mislis na kvalitetne za road bike, pa vise su aero, imas zip napred, drugaciji su materijali napred, pozadi, za rukave zbog vetra i brzog oslobadjanja znoja, imas dzepove pozadi i mnogo su laksi
 
I pretpostavio sam da je nešto tako. Meni će za rekreaciju i nekih 10 tak km po gradu biti super i ove druge. Hvala
 
naravno, totalno je nebitno u cemu vozis dokle god vozis :)
 
Ima li neka opšta preporuka šta gledati kad se kupuje sedište, neki konkretan proizvođač, oblik, dimenzije, materijal? Udobnost se traži pre svega. Inače MTB bajs je u pitanju i koristiće se za gradsku vožnju, dakle ništa eksremnije od ivičnjaka i grbavog asfalta.
 
Meni su preporucivali Selle Royal imao Selle Monte Grappa K2 ok sediste skroz, sada imam iz Lidla onaj medikus srednji, isto za Mtb zadovoljan za sada.
Materijal koji tebi odgovara, oblik takodje, sve je individualno.

Mozda pomogne link:
 
Nazad
Vrh Dno