Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Ja sam takve stopere vidjao samo na karbonskim ramovima, i toga je bilo na aliexpresu, ali za svaki ram je drugacije kacenje, pa potrazi tamo.
 
Ako mi veruješ sve sam prevrnuontražeći ali nisam uspeo. Kako se ovo uopšte i zove? Da znam pod kojim imenom još da potražim. Hvala 😀
 
Kako nosite ove sajle/lance? Uzeo Lanac brava treba mi ideja kako ovo čudo najbolje transportovati na bajsu? Jel postoji nekakav nosač ili slično? Motao sam oko gornje šipke/sticne al sad sam stavio torbicu, a da držim u trougao torbi ne ide. Zauzima prostor.
 
Ispod sedišta
Postoji namenski držač, smota se u spiralu.

Ili ga stavi oko vrata, kao kajlu :D
 
Nema poente, platno neko oko lanca pa nije dovoljno atraktivan za oko vrata. :)

Daj neki link za taj nosač.
 
Ja se zeznuo i uzeo Abus Numero 5510C od 1,8m... Ne možeš da ga odmotaš koliko je krut, a predugačak i pola kila težak. Vodio se logikom da mogu da obuhvatim i oba točka, ali ovo uopšte nije praktično. Pritom ne verujem da je nešto značajno pouzdaniji od sličnih ,,tanjih" rešenja.
 
Dok nisam video kako brusilicom na baterije seku debeo lanac, imao sam mnogo bolje mišljenje o zaštitama.

U principu, štiti od amatera usput. Ako se neko ozbiljnije namerači sa ozbiljnijom "opremom" na manje prometnom mestu...adios

@masamunea
Zapravo ne ynam kako se to zove. Ovako nešto, jedva nađoh sličku
mislim na deo dole desno i deo koji se stavlja na lanac/sajlu. Ima ih i univerzalnih, bar tako videh na buvljaku prethodnog leta.
 
Poslednja izmena:
Sad videh da na linku za taj Albus ima namenski držač i njegovo ime - Bracket Snap Cage MU 4C/5C :)
Lock bracket, ima ih dosta u ponudi, bar tamo negde preko
 
ako treba da zakljucavam negde bicikl nosim camelback ranac u koji ubacim lanac. ali 90% vremena na biciklu vozim bez lanca, nigde ga ne ostavljam
 
Posle dva ukradena bajsa, prestao sam da vezujem/zakljucavam bajs, ali se zato ne odvajam ni 5sec, krastavac.
 
Isto, ovo je tipa za minut u prodavnici uzeto, ali toliko je krut da nemam volje da ga stavim.

Taj ABUS Snap Cage MU 4C/5C Bracket nema ovde da se uzme, a dobro bi mi došao, ovo čudo će da mi ošteti ram.
 
Ahah, taj ide uz one najprostije i najjeftinije sajle.
Kao jednostavan nosač samo u tu svrhu poslužiće (koristim jedan takav na matorom bajsu), samo ne mogu ovi gabaritniji da upadnu u njega
 
Gledao sam taj, ali mi deluje malo slabašno, ovo čudo je baš i glomazno i teško. Ne znam baš ni kako bi ga tu zakačio.
 
I meni ce trebati kad budem uzeo Btwin, ali ja imam neku jeftiniju sajlu ~600 dindzi pa ce mi ovo dobro doci da ne nosim sajlu ko kajlu :)

@toxicm To jedino da vidis koji je precnik pa ako moze da prodje kroz rupu bar jednom da zakacis ili da odes negde kod limara (ili vec majstora, nije problem napraviti) nekog da ti napravi neki nosac ako je to bas glomazno i tesko.
 
Ti teži lanci teško da mogu da se stave na bajs a da ne smeta. Ja lanac nosim samo kada znam da ću ostaviti duze od pola sata bicikl. U rancu ga nosim
 
^ Možda je glupo pitanje, ali kako je najbolje vezati bajs da se zlotvorima oteža, koja tehnika, gde provući lanac?
 
^ Ako je sa aku brusilicom mozes daga vezes i ispletes kako hoces, dzabe :D
Mada ako skines prednji tocak, mozda nece da ga diraju + vezivanje

Ja provucem kroz zadnji tocak i sipke cik-cak..
 
^ Dobro bre, kontam da se ne šetaju baš sa bežičnim brusilicama... ;)

Lanac ne provlačiš i oko rama?

EDIT:
Na ovo sam mislio...
 
^ Da da kroz tocak zadnji, pa oko rama sticne i oko rama zadnje vile i slicno, bitno mi je da prodje kroz nekoliko mesta da se uplete. ( traje ali bar nekla sigurnost ).
Mozes i prednji tocak, to je jos ekstremnije (ili da ga skines)

EDIt: Bas to kao sto kaze BajkGremlin :)
 
^ Ok, nisam razumeo tvoj prvi post, mislio sam da zaključavaš samo tokač i da lanac ne prolazi kroz ram.

Uglavnom ovo bi trebalo da je suština:
  • Zaključati ram za nepokretan objekat koji se teško seče, tako da lanac prolazi kroz ram, pa se ne može skinuti bez sečenja samog rama.
  • Zaključati točkove (za sam ram, ili nepokretan predmet),
  • Pri zaključavanju voditi računa da se lanac što više omota oko rama i točkova (da ne visi i ne landara) da lopov ima što manje prostora za manevrisanje
  • Obezbediti ostale eventualno skupe delove – sedlo i slično. Ili ih skinuti, ili vezati i njih za ram.
Naravno lanac, sajla, U brava da bude što kvalitetnija...
 
Pa da. Svetla i nosace ako nisu na sraf mozes da skines. Sediste ako je skupo isto mozes.
Zavisi puno gde ga ostavis, bitno da ga vidis ako ga ostavljas na kratko i da je prometno ima ljudi...
Ja gledam ako je moguce ispred kafica ili neke prodavnice i sl. da ostavljam bajs..
 
^Ok mada i to oko lokacije gde bajs ostavljaš je upitno, jer teško da će danas iko od pune bašte kafića reagovati čak i da ti lopov testeriše lanac na bajsu pola sata na suvo, šta da rizikuje da ga neki narkoman izbode zbog tuđeg bajsa...
Ja čak i ne mislim da je to za neku veliku osudu i da običan narod treba da glumi heroje borce protiv kriminala i radi tuđ posao, ova konstatacija se pre svega odnosi na policiju, jer oni svoj posao odavno ne rade. :sick:
 
Pa ima tu istine, ali krecem od sebe, ja bi odreagovao da vidim da nekom testerise narkoman ili brazilac lanac na biciklu, generalno ne volim lopine.
Tesko ce da se neko odluci da testerise lanac kad je pored kafica npr. ili neke radnje gde ima ljudi.
Znao sam da zavezem iako je bila krsina od mtb-a za metalnu resetku kafica ili neke radnje/salona naravno pitam pre toga jel moze itd itd.
 
Tesko da ce neko da odreaguje za tudj bajs cak i kada bude ocigledno da neko krade...
Odmah ce u glavi samom sebi da postavi milion pitanje da li je siguran da je to lopov i da li treba da se mesa...

Najbolji savet je da kada bajs ostavljate negde bez vaseg nadzora da "ljubazno pitate" da li smete tu da vezete nekoga ko je tu prisutan i tako ga podsvesno obavezujete da vam pazi na bajs cak i ako mu to niste rekli.
Onda mu definitivno psiholoski ne bi bilo svejedno da vidi da neko uzima vas bajs a to niste vi.
 
Poslednja izmena:
^ Dobro bre, kontam da se ne šetaju baš sa bežičnim brusilicama... ;)


Šetaju. ( :

Skunk Lock je zanimljivo rešenje, ali ni to ne pomaže puno. Gledaj da ga, ako je bajs vredniji, ne ostavljaš na duže bez nadzora. Meni je ovo samo za minut-dva dok uđem u prodavnicu, a ni tad ne sklanjam pogled s bajsa.
 
^ Apropo prethodnih postova, ne vidim baš da ovom garaganu smeta da pila i krade bajs u sred bela dana, naočigled prolaznika u prilično prometnoj ulici... Još se na kraju breca i preti onim s.anjem sa kojim je isekao lanac kad se onaj jedan nešto pobunio zašto kradu i dečji biciklić...

I šta da radiš sa ovakvim kreaturama, osim da mu presudiš na licu mesta i robijaš?
 
Nazad
Vrh Dno