Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Ma mislim ako je ukradena nadam se je maznuta u inostranstvu a ne negde kod nas pa da je vozim na savesti
a šwaba može plaky
 
Kakvih crnih 1000 eura. Za te pare nov karbonac sa 105.
Ko zna čiji je to bajs.
tesko ces naci nov carbon 105 za 1000

evo Canyon koji su otprilike najjeftiniji bicikli (direct sale)
 
Gde gledati kod nas nove bicikle i koje marke? Treba mi neki casual city bike, za do posla i ovako po selu. :D
 
pa Ciklo Berza je najbolje za polovne (kao polovni automobili samo za bicikle)
imaju dobri filteri, da se izabere do koje cene, koji grad itd. moze da se nadje za svakoga nesto, samo znaj da je pandemija malo poremetila cene, sve je skuplje nego recimo pre dve godine
 
I to ozbiljno skuplje, a i izbor polovnih pa i novih nije neki.
 
Bacicu pogled. Sta preporucujete od marki?

A za nove, gde da bacim pogled? Capriolo?
 
Dekatlon,Capriolo, Planet bajk, Bajklend.. to ti je u BG-u

Bio sam pre neki dan u Dekatlonu gledao bajseve, svasta imaju, zavisi od budzeta..
 
Vazi, hvala na informaciji. :)
 
marka je manje bitna koliko kakvu opremu ima, to diktira cenu. sto kvalitertnija oprema (pogon, kocnice, tockovi...) to skuplji bicikl
 
Moze objasnjenje prilikom odabira velicine?

M: od 160 cm do 170 cm / L: od 170 cm do 185 cm / XL: od 185 cm do 195 cm

Sta mu sta znaci ovde? Tockovi su 28 inca.

I predlog da li ram da bude aluminijum ili celik?
 
alu ram

velicina u zavisnosti od visine osobe koja ce ga voziti, ali nije kod svih isto, negde bude recimo L kod jednog modela iste velicine kao XL kod drugog. drugacije geometrije imaju razliciti bicikli
 
Pa ja sam 185 i oko 88kg, trenutno. Mislim da bi mi neka L/XL odgovarala.

Verujem da bi bilo najbolje da odem negde i probam ako ima izlozen model.
 
probati obavezno :)

ako uzimas novi, mislim da kod Decathlon imas 14 dana da vratis ako ne odgovara i vrate pare
 
Pa ja sam 185 i oko 88kg, trenutno. Mislim da bi mi neka L/XL odgovarala.

Verujem da bi bilo najbolje da odem negde i probam ako ima izlozen model.
Tu sam i ja negde +2 cm i +5kg :cool:

U dekatlonu imas dosta bajseva zavisi koji ti je budzet.
Probao XL Btwin ST100 robustan bicikl ali lagan (mozes jednom rukom da ga podignes)

U Capriolu (belvil) 2-3 do 30k sam gledao da vrede naravno alu ram i veci tockovi. Ima dosata izlozenih.
Bajklend ima nesto ali idi u Belvil, mnogo vise izlozenih.
 
...menjac kad lose prebacuje (predjni skoro da uopste ne prebacuje) to moze da se nasteluje ili mora nov? da napomenem da su rucke izlomljene naravno uzimaju se nove
 
moze biti da je sajla popustila, ako ima zastitno crevo mozda je propalo iznutra, mozda mozes samo zategnuti sajlu kod rucice, a mozda i mora nova da se kupi, mozda se i otpustilo dole kod menjaca.
za prednji menjac kod jeftinijih grupa treba dosta sile da prebaci, pa cesce i mora da se servisira (menja sajla)
 
Konacno lepo vreme, konacno slobodan, konacno sedoh na bajs.

Tako da je danas svecano pao prvi kilometar ove godine. Strava kaze nesto preko 17, nisam je odmah upalio, tako da 18 garantovano :ROFLMAO:
 
Jel moze preporuka za neke gume, kramponke 26x2.25 za MTB u nekom cenovnom rangu do oko 2000din po gumi? Sada su mi na bajsu Schwalbe gume, ne znam tacno koji model. Uopste se ne razumem u gume, vidim da neki pominju neke Impact gume kao jeftiniji Schwalbe, ali nemam pojma koliko su stvarno dobre.
 
Nemoj uzimati te impac, najgora guma koju sam ikada imao, em se brzo istrosila em se na sve moguće bušila
 
hoces kvalitetne gume ili jeftine gume?

Schwalbe bih gledao Addix compound recimo ovako nesto

ili continental crossking

imaju veci tpi, teze za probusiti, duze ce trajati

ja bih uvek kupio sto kvalitetnije gume (naravno ako se bicikl bas dosta vozi)
 
Poslednja izmena:
Pa budžet mi je iskreno ograničen, zato i rekoh do 2000. Kapiram da su ove bolje, ali eto... Kakva je konkretno ova guma što sam ja okačio u odnosu na ove?
 
Ja sam video neke vitoria za 2 i nešto na cikloberzi te cu uzeti sledeci put. Nije losa ni ta shwalbe samo nema zaštitu protiv bušenja
 
Imam ja one trake protiv bušenja u gumama, pa cenim da mi nije to toliki hendikep. Pogledaću i te vitoria.
 
Ustvari zeznuo sam se wtb su gume. Ali ne vidim za 26 ništa pristupačno
 
pa ako je budzet 2000 onda nema razmisljanja :) ok su i te za 1970din
 
Ja sam na 26 vozio Conti Cross King 26x2.2. Za 2000din više nego korektna guma.

Inače, da li neko zna gde mogu da nađem vođice za ram, Cube Race One 2019.
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    105.7 KB · Pregleda: 31
Nazad
Vrh Dno