Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Mislim da mu je ovaj mali, mozda ne bas, ali vec sledece leto bi trebao veci...
Crvena boja svakako otpada...:D
 
Poslednja izmena:
Gledace ga devojcice jer je crven :cool:

p.s nisam video cenu odmah..😟
 
pozdrav ljudi,jel ima neki bajs koji bi preporucili za 198cm visine i 130kg tezine...
gde god sam bio kazu nemamo nista za tebe ;D
obican bajs do negde oko 20.000
Za MTB minimum XL, mozda pre XXL. ZA tezinu ne bih brinuo, drugar je tvoje tezine, 193cm i nema nikakvih problema (XL ram, 29 gume).
 
Bio sam u dekatlonu u bigu. Mogu reći da kapriolo i polar mogu da zatvore radnju. Za 55 hiljada dobijete tektro hidrauliku, altus hollowtech kurble, 2x pogon. Iskreno nisam očekivao tako moderan bicikl za 50 i koju hiljadu. Ima i jeftinijih sa 1x9 microshift pogonom, jeste četvrtka ali opet. Kod nasih brendova za 50 hiljada dobijete u najboljem slučaju altus tourney 8 brzina
 
Poslednja izmena:
Treba mi mala pomoć oko prednje viljuške/amortizera. Uzeo sam u dechatlonu rockrider 540, na amortizeru nema oznake. E sad, desne strane je open/lock to mi je jasno, a sa leve preload i strelica + -. Kako god da okrenem mislim da nema razlike. Radim nešto pogrešno ili? O kom se ovde amortizeru radi?

IMG_20210416_181800.jpg
 
Suntour.. to je glupost obična ne opterećuj se tim. Kad vrtiš u jednu stranu, unutra jedan čep vrši pritisak na oprugu i KAO povećava otpor pri radu tj kompresovanju vile. Druga strana radi suprotno. Ali to je tako mali pomeraj da se zato i ne oseća, kažem, čista glupost.
 
Poslednja izmena:
Bio sam u dekatlonu u bigu. Mogu reći da kapriolo i polar mogu da zatvore radnju. Za 55 hiljada dobijete tektro hidrauliku, altus hollowtech kurble, 2x pogon. Iskreno nisam očekivao tako moderan bicikl za 50 i koju hiljadu. Ima i jeftinijih sa 1x9 microshift pogonom, jeste četvrtka ali opet. Kod nasih brendova za 50 hiljada dobijete u najboljem slučaju altus tourney 8 brzina

Koji bajk? Ja baš nešto takvo tražim ovih dana da vozam po gradu. Nisam samo siguran koja mi veličina treba na 191cm i ~100kg.
 
XL minimum...

I mene zanima tej iz Dekatlona mada i ovi jeftijiji gore pomenuti deluju bas dobro. I nesto opreme imaju stadnardno..
Ne znam kakvi su im ovi njihovi menjaci i generalno kvalitet samog bicikla.
 
Microshift su im menjači i shifteri na 1x sistemima. Shifteri su kopija sram shiftera, deluju kao altus po kvalitetu, menjac ne znam kakav je deluje moderno. Bajsevi su odlicni, za te pare ja nikada ne bi uzeo polar ili capriolo
 
Ovaj sam video u radnji i meni prelepo izgleda uživo. Bila je gužva imali su sve modele sa sajta ali je teško bilo pogledati ih
 

Meni je ovaj zapao za "oko". Jedino sto je sediste zavareno ..
I donekle V-brake umesto diska..
 
Ima te li neke predloge za bicikl.
Xl (187cm) , da li ima nov da se uzme sa alu ramom i diskovima za 200-300 evra? Tj. da li vrede ili bolje neki polovan?
 
Bio sam u dekatlonu u bigu. Mogu reći da kapriolo i polar mogu da zatvore radnju. Za 55 hiljada dobijete tektro hidrauliku, altus hollowtech kurble, 2x pogon. Iskreno nisam očekivao tako moderan bicikl za 50 i koju hiljadu. Ima i jeftinijih sa 1x9 microshift pogonom, jeste četvrtka ali opet. Kod nasih brendova za 50 hiljada dobijete u najboljem slučaju altus tourney 8 brzina

Šta misliš o ovom modelu?


Kakav je ovaj MICROSHIFT M665 u odnosu na , npr. Deore ili Alivio?
 
Video sam taj. Lepo izgleda. Iskreno ne znam kakav je microshift nisam ih koristio po onome sto sam pipnuo rucice shifter deluje losije od deore, vise je kao neka niza klasa shimano, ali za te pare nov bajs nema bolje. shifter uvek možeš posle zamniti za neki bolji.
Jedino sto sam se zacudio kada sam video taj bajs da mi je lanac nešto bio debeo za 11 brzina u odnosu na moj shimano. Moguce da je na microshift tako
 

menjac dosta slican deore (ima clutch)
shifter je metalan, deluje kvalitetno
kaseta deluje interesantno 11-46T (shimano i sram su najcesce 11-42T za 11speed)
cranks su ok, (Sram Dub) i dobije se kvalitetan prednji chainring (Sram 32T xsync)
prednji amort rockshox 30 tk (nesto izmedju coil i air shock) mogao je Recon za te pare....

jedino mi malo smeta gole zice kablova, mogli su barem celom duzinom da ih ubace u zastitu, kad vec nije internal cable routing (a moglo je za te pare)
a i kocnice su mogli neke kvalitetnije za taj novac (deore or smthg) mada ne vidim koji je model Tektro
 
Poslednja izmena:
Slična cena, 29" vs 27.5"... Koji od ova dva?


 
Meni je Tsunami bolja varijanta. 29", malo bolja oprema.
 
I na cikloberzi su slično komentarisali, veći točak malo bolja oprema.
 
Jedino što je bolje je zadnji menjač. Ali zato tamo dobiješ hollowtech kurble vs četvrtka. Nije ni poredjenje
 
To je starija verzija, slična oprema kao i ovaj iz 2021. godine, ne verujem da je dostupan... Prošle godine je bio žestok manjak bicikala, teško da je negde zaostao.

Mislim da ću da kupim Tsunami, sad razmišljam o veličini, s obzirom da sam 185 cm visok, a to je granica između L i XL, ne znam koliko mogu u radnji da procenim koji mi bolje odgovara. Trenutno vozim 20" ram, ali 26" točkovi.

Inače, još jedan plus za Rockrider u odnosu na Tsunami je što ram podržava paktreger. Ne znam zašto Tsunami to nema.
 
Jedno pitanje za poznavaoce...

Trenutno imam napred 44-32-22, a nazad 9 11-32 zupčanike i tu mogu da podesim prenos i kad se penjem uz neki zahtevniji uspon, ali i kad po ravnom vozim konstantno većom brzinom. Kako funkcionišu ovi "novi" prenosi, 1 x n ili 2 x n, da li s njima gubim ovaj raspon prenosa koji sam imao na 3 x 9 ili raspon ostaje isti, ali sa manje nivoa između?
 
Što se veličine tiče, ja bih išao na XL, ali te ništa ne sprečava da probaš u prodavnici. Nekome odgovaraju veći, nekome manji ramovi.
Prenos zavisi od veličine zupčanika (i prednjih i zadnjih), uglavnom je slično. Imaš o tome više ovde.
Ovo što telep reče nisam primetio na vreme, ali jeste značajna prednost. Tsunami ima bolju opremu, ali ovaj ima šuplji pogon.
 
@chronograph Ja imam 1x11. Zasto sam zamenio pa zato sto organski ne podnosim prednji menjač. Sada posto sam znao da cu voziti i po gradu ja sam uzeo 36t prednji zupčanik. Po defaultu obicno dodje 32 što je po meni malo. Kaseta mi je 46t. Generalno sve je u glavi, ja sam skinuo pokazivač brzina sa shiftera i vozim po osecaju da se ne opterecujem u kojoj sam brzini. Nikada se ne bi vratio na 3x. Pogotovo sto kod odrzavanja sa hollowtech kurblama to je bukvalno 5 minuta posla.
 
Naleteo sam na jedan oglas,meni interesantne bicikle,ali taj koji je postavio oglas ne razume se u posao ili se pravi.
Prvo ako ne grešim nije taj model bicikle ovo je Kone Rove ,cenu je samo lupio ne vredi ni pola od toga.Bicikla je claris zadnji menjač a verovatno i prednji
Malo sam se dopisivao sa njim nije znao ni da izmeri biciklu ,verovatno je klinja u pitanju. Ne bih ni razmatrao ali mi je jako blizu na nekih 15km i možda bih otišao da je pogledam
ali na koliko realno da spustim cenu ,jer ako je priseban ne očekuje valjda nekog tako da prevesla,soma evra baš ga pretera.
I koja bi bila veličina? A cena 350-400 evra

 
Kakvih crnih 1000 eura. Za te pare nov karbonac sa 105.
Ko zna čiji je to bajs.
 
Sigurno ga nije sam pravio :)
Ponudio bih mu neku realnu cifru ,nadam se da nije nabavljena kod nas
 
Nazad
Vrh Dno