Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Ne uspevam da najdem ovaj model (scott speedster 20, ali koje god.) a na kp je samo 1 slika:
Capture.jpg
Jel može pomoć u identifikaciji i sanity check - da li ga razmatrati i koliko platiti?
 
Rekao bih da je model iz 2010. Ta šara, ali svetlija varijanta, tu ne nalazim.

Ja sam na granici da kupim novi Cube Analog 29er, 2017. model, od 23" (po Cubu je to 56cm...) za 600 evra, sutra ću da zovem prodavnicu da vidim da li ga ima stvarno. Trenutno nema ništa, a za takve stare 4-5 godina sada traže 400-550 evra. Suludo, pritom i nema veličina za mene. Onaj Acid iz 2013. je prodat pre nego što sam uspeo da ga pogledam i opet postavljen za 560 evra. Pritom je možda i mali (21"), te starije varijante su imale još manje ramove od novijih.
 
Hvala. Izgleda da je taj. Na moje iznenadjenje - carbon fork?
 
mislim realno mozes i malo margarina da stavis na navoj pedale....
nisam mislio da je kupi zbog pedale, vec da ima za sve sto mu ikad padne na pamet da podmaze na biciklu. i sigurno je kvalitetnija od te od 5kg. ali ok, svako neka maze sa cim zeli

Da li znaš za šta se koristi tovatna mast?
U firmi je koriste na mašinama koje koštaju 50.000€+ ako je OK za te mašine, OK je i za moj bajs.
Btw. margarin je oko 200-250 din/kg dakle znatno skuplji od masti + ima visoku viskoznost.
LE. milko ima dve preporuke pa može da izabere.
BTW. imam ja mast za navoje na bat.lampama, ~600 din 15grama, to je 40.000din/kg, sigurno je bolja od ove za 2100 :d
 
Poslednja izmena:
Ne uspevam da najdem ovaj model (scott speedster 20, ali koje god.) a na kp je samo 1 slika:
Pogledajte prilog 285560
Jel može pomoć u identifikaciji i sanity check - da li ga razmatrati i koliko platiti?

Drug je jesenas kupio ovaj : https://www.evanscycles.com/scott-speedster-10-2015-road-bike-EV224271
za 430e od Denisa iz Pazara. Sve fabricki, odlican bajs. Eto, koliko da imas predstavu o ceni otprilike. Mada je to previse individualno i zavisi od trenuitne ponude/potraznje. Sada je najgore vreme, ponuda 0 a potraznja ogromna, pumpaju cene u nebesa...
 
Ne uspevam da najdem ovaj model (scott speedster 20, ali koje god.) a na kp je samo 1 slika:
Pogledajte prilog 285560
Jel može pomoć u identifikaciji i sanity check - da li ga razmatrati i koliko platiti?
...
Na moje iznenadjenje - carbon fork?

2010 Scott Speedster S20 CD, 20-speed
https://www.bikepedia.com/QuickBike/BikeSpecs.aspx?item=20424

DOWNLOAD - 2010 SCOTT BIKE CONSUMER CATALOG, 48 page - Scott Speedster S20 CD
https://vdocuments.site/download/2010-scott-bike-consumer-catalog
+ Tech Info DOWNLOAD
https://s3.amazonaws.com/assets.scott-sports.com/manuals/Tech_Info_10.xls

Model sa priložene fotografije bi se reklo da dolazi sa Shimano FC-R600 (50/34t) pogonom, verovatno naknadno menjanim, obzirom da dolazi sa S20 2009 modelom ali ne i sa S20 2010 modelom koji dolazi ili sa Shimano FC-R700 ili Shimano Tiagra Compact FC-4550-S u slučaju 20-speed ili sa Shimano Triple FC-553 u slučaju 30-speed verzije. Možda je u nekoj varijanti i taj pogon originalan iz prve ugradnje ako je bio među prvim proizvedenim primercima na prelazu obzirom da je sve na tom bajsu originalno uključujući čak i gume koje možda jesu menjane ali svejedno su identične onima iz prve ugradnje.

HD image (2460x1620) tog modela sa 20-speed originalnim pogonom - Shimano Tiagra Compact FC-4550-S (50/34t)
https://static.evanscycles.com/prod...r-s20-cd20-2010-road-bike-00128635-9999-1.jpg

=================================================
Sizes | XXS/47 XS/49 S/52 M/54 L/56 XL/58 XXL/61

Frame & Fork
---------------
Frame Construction: TIG-welded
Frame Material: Hydroformed double butted 7005 alloy tubes
Fork: Scott Speedster
Fork Materal: Carbon fork with Alloy steer
=================================================
table-Addict-Contessa-Addict-Foil-Speedster-Contessa-Speedster-and-Metrix.jpg

Scott-Speedster-size-guide-2.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala svima. Svaka čast.
Kako me ove sizing charts dovode u zbun - jesam 183 (sa patikama 185 :p), i na granici L i XL ali mi je raspon ruku veći od visine pa, kao, mogu i veće modele.
Rešio samd a mi to ne bude opterećenje nego prednost, uz to da obavezno probam kako mi koji konkretan model "leži".
 
Kad si na granici i možeš dve veličine: veći ram sa kraćom lulom će imati viši korman, dakle opušteniji položaj, manje nagnut. Manji ram sa dužom lulom će spustiti korman, imaćeš sportskiji položaj, bolju aerodinamiku (bićeš brži), ali manje udoban. Ako vrat viljuške nije suviše skraćen, možeš spejserima podići korman. Ali obično ne mnogo na polovnim. Sa manjim ramom je šticna više izvučena pa se donekle ponaša kao amortizer (doprinosi udobnosti dupetu). Manji ram je obično i lakši.
Naravno, sve ovo gore se odnosi na poređenje istog modela u dve veličine. Kad su različite geometrije u pitanju, gledaj reach i stack.
Različita dužina lule utiče i na upravljivost, ali tu nisam eksperimentisao.
 
Hvala svima. Svaka čast.
Kako me ove sizing charts dovode u zbun - jesam 183 (sa patikama 185 :p), i na granici L i XL ali mi je raspon ruku veći od visine pa, kao, mogu i veće modele.
Rešio samd a mi to ne bude opterećenje nego prednost, uz to da obavezno probam kako mi koji konkretan model "leži".
Nemoj gledati L i XL samo dimenzije u cm
One mnogo više govore,
Tebi odgovara top tube efektivne dužine (horizontalno mereno od sredine sticne do sredine head tube) 56-58cm neka ti to bude neki prvi orijentir koji prodavac može da ti izmeri ili uslika.
Ona klasična mera visine koja piše na ramu zavisi mnogo od geometrije i to meni služi samo da lakše u tabeli nadjem koji je tačno ram da vidim ostale dimenzije.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Baš tako...
Mislim da ti ne treba tako veliki ram kao što ti se čini.
Recimo moj ram je označen kao xs a ima dužinu od 52cm

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Duzina kurble od 5mm, ima li neke razlike u voznji?

Poslato sa MAR-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
tih 5mm je 10mm tj 1 cm u precniku

kad spustis sediste 1cm to odmah primetis, tako da bi trebao da primetis i 1 cm na kurblama.
manje kurble se vise okrecu, vece prave vecu silu, duza je poluga.
 
ja sam presao sa 175mm na 170 i vise mi prija. kontam da je sve od osobe do osobe
 
172cm
 
Poslednja izmena:
Nisu mi poznate, ne verujem da ima baš u blizini. Te slike su sa puta za vrh Strešera od Vlasinskog jezera.
 
Poslednja izmena:
Pozz drugari , par pitanja za vas da li se isplati kupovati nove Capriolo bicikle i da li su dobre izdrzljive i slicno ( na MTB mislim ) ?
 
Bolje pogledaj neki polovan za cenu tog novog.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
cestitam, nek te sluzi dugo

11cm, ima i duzih :)
 
Hvala.

Žene su za sve krive, ovu majicu mi je kupila u Singapuru pre par godina:

n8kwdMP.jpg
 
Lepo, lepo :)
Uzdravlje
 
Čestitam! Valjda i ja uskoro nešto nađem... ( :
 
jos nisi nasao!?!?
cccc :d

edit: jaksa sad moras i bianchi bar tape :)
 
Poslednja izmena:
Onaj Acid pokupio neki preprodavac odmah i postavio ga istog dana za 520 evra... Nema veličina, gledao i nove do 80k, nema ni tu ništa. Javljam čim kupim. ( :
 
Nazad
Vrh Dno