Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Па добро, онда гањај нешто адекватно што ти треба, сам ћеш најбоље знати, споменули су ти пар радњи овде.

Него занимљиво ми је то око знојења јер у својој блиској околини нисам виђао некога да се зноји више од мене послије активности. А играмо редовно фудбал, понекад и баскет. Мени ту ни дрес не помаже, једино кад би их мијењао 2 или 3 у току једне партије избегавао бих ту натопљеност. Али и фудбал и баскет су мала маца, ја се највише и најбрже знојим на стоном тенису.

Док рецимо када возим бицикл то не буде више од 1/3 ознојености као на овим поменутим спортовима, једино ако се вози баш по великој врућини, онда буде нешто мало јаче. Узбрдо се такође наравно појачава знојење, али опет нисам никада дошао са неке вожње у комплет мокрој мајици, гаћама и шорцу, какав будем послије фудбала.
Један циклични покрет који се много пута понавља, без много активације неких других мишића.... а плус се већину времена крећем са 20+ km/h, па се сушење зноја знатно убрзава "у ходу" и знатно је ефикасније него код трчања.
 
Bude meni i dres neretko delimicno/skroz mokar, ali je poenta sto se on mnogo brze osusi od pamucne majice, pogotovo po hladnijem vremenu. Opet, za duze voznje po hladnijem uvek nosim rezervu, ako nema sunca ne moze ni sintetika tako brzo da se osusi... Pa ih menjam u toku voznje.

Ja imam dodatni problem sa znojenjem na rekumbentu, bar dok ne uzmem ventisit podlogu za sediste... Ledja su mi konstantno mokra.
 
  • Like
Reagovanja: M J
ja sam prvih 100km odvozao u pamucnoj majici i sorcu sa postavom i rekao nikad vise :)

znoj se jako brzo odvodi od tela, nema crvenila i zuljanja u medjunozju
 
Ja sam kupio prosle godine u vajkikiju neku majicu za vezbanje ili sta god da je, kao da ima rupice. Jako jako brzo se susi. Platih je nekih 300 din [emoji28][emoji1787]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Budi miran. :p
 
Ja sam kupio prosle godine u vajkikiju neku majicu za vezbanje ili sta god da je, kao da ima rupice. Jako jako brzo se susi. Platih je nekih 300 din [emoji28][emoji1787]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
pa bilo koja fast dry majica (za trcanje, vezbanje) je ok za bicikl, prednost biciklistickog dresa su dzepovi pa ne mora da se nosi ranac ili neka torbica sto dodatno doprinosi znojenju.
 
pa bilo koja fast dry majica (za trcanje, vezbanje) je ok za bicikl, prednost biciklistickog dresa su dzepovi pa ne mora da se nosi ranac ili neka torbica sto dodatno doprinosi znojenju.

Ја без торбице на дужу вожњу нема шансе, џаба џепови позади кад не може да стане све, није то то без торбице, бар ја не успјевам без ње никако.

Edit: сад видим да мислиш на торбицу око струка, вријеме је за спавање :)
 
Poslednja izmena:
Skinuo sam topeak rc1/rc2 blatobrane sa Bianchija, vrv ih neću nikad ni koristiti a ovako imam samo delove viška na biciklu.

Gde bih mogao da nabavim ili naručim alu volan za drumaša širine 460mm, idealno sa flat top, kao što je sada?
Ima li negde kod nas 700x30 guma, nekih jeftinijih jer mi treba da probam da li uopšte mogu da se stave na ovaj ram?
 
ja sam jedva našao veći korman za mtb, hteo sam nešto jeftinije ali sam morao dati 4500. i napokon se završila saga posle dve nedelje sa točkom. Nisam verovao da će se ikada završiti

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
kako se zavrsila? :D
 
dobio je deore glavu (skinutu sa novog bicikla) novu felnu i deore disk pride sa podesavanjem, za 5000, nije lose. samo me kostalo zivaca. disk je dobio kao "poklon" pride jer nisu nasli 6bolt shimano glavu pa su mu dali centerlock

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Deda 460mm je 460mm spoljna mera, ne od centra cevi.
 
Drumski kormani se mere od centra do centra.

Ja nisam ni znao da postoji korman od 460mm nikad to nisam video[emoji16]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Malocas gledao "dedu". Šteta.
 
Aj ne diraj više taj bajs sve ti je dobro [emoji16]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Kad završim s njim, čeka me onaj drugi :)
 
Ja sam pre neki dan uzeo na mom da promenim korman i 4 dana nisam mogao da ga sastavim i da provučem sajle gde sam hteo.

I što je najgore vratio sam opet stari[emoji23]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ti "gravel" delovi šamaraju sa cenom.
Sad sam proveravao, na deda sajtu lepo piše "handlebar sizes (outside to outside) cm", čak bih ga i uzeo ali nema smisla za 6000din.
Inače ima finih drop handlebarova u širini 460mm, samo ne kod nas, npr:
https://r2-bike.com/RITCHEY-Bar-WCS-Road-Evomax
Handlebar width: 400 mm, 420 mm, 440 mm or 460 mm (center - center)

U biti, zaista bih promenio korman, probao sa gumama 30, eno u planetbike neki scott gravel u 105 opremi za 275k din ima schwalbe tridesetice, odlično uklopljeno, i video za neko udobnije sedište.
Posle toga, pošto mi je onaj genesis city/mtb na 10+ godina, njega bih sredio ili menjao.
 
Poslednja izmena:
mozda da pitas u PB da li mogu da nabave 30mm gume?
 
U planet bajku se spremaju za zimu, i polako spremaju skije i to. Lik u radnji u novosadskog sajma mi je rekao da su na dnu sto se tice svega za bicikle, bukvalno nemaju ništa. Ono sto je bilo prodato je a novo ne dobijaju.
 
Đe mu zadnja kočnica?Capture.JPG
 
Nazad
Vrh Dno