Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Pa to i meni pada na pamet, deluje ovako masivno, ali kad pogledam te blatobrane... a sviđa mi se.
 
lep je, ok su i komponente
 
Ovo je vazdušni amortizer koliko mogu da izguglam?
 
deluje mi da je to ovo https://www.srsuntour.us/products/nrx-d-rl-ds-700?variant=29731612867

The do all hybrid fork. Great for commuting and sport trail riding. A substantial upgrade over most conventional hybrid forks. Equipped with a remote lockout for easier convenience..
Coil spring preload

nije air fork, neki hibrid sa Coil spring i Nitrogen sealed cartridge

znaci ne mozes da je "napumpas" za tvoju tezinu
 
Poslednja izmena:
Ajde i ja nešto da pitam.
Šta mislite na karbonski mtb ram za vozača od 100kg?
Will it blend :d
 
mozda neki lightweight XC frame ima limit od 100kg, ali neki Enduro sigurno mogu da izdrze dobre tezine :)
 
Ima i vazdušna varijanta, ali mora da se kontaktira prodavac da se vidi koja je u pitanju.


Što se karbonskog rama i MTB-a tiče, mene bi sa mojih 98Kga bilo malo strah da vozim offroad. ( :
 
levi poklopac na kruni (suprotno onom gde je lockout kabl) mi izgleda kao da je preload adjuster, a toga nema na air fork (tu inace bude poklopac za ventil). samo tesko se vidi na slici.

edit: ono nije 105 nego tiagra :D a mogao je da iskljuci blic kad je slikao bicikl :D nocu *mjau**mjau**mjau*e...
kocnice su 105, ali to je neki matori model. mislim da ne valja za 300eur

edit1: https://www.2bike.rs/cikloberza/mali-oglasi/bicikli-6/drumski-trkacki-8/dynamics-rsc-pro-56-cm
ne znam jesi li gledao ovo?

edit2: toxicm mozda ovako nesto?
https://www.2bike.rs/cikloberza/mali-oglasi/bicikli-6/drumski-trkacki-8/genesis-cda-20-gravel-cx
 
Poslednja izmena:
Lepo izgleda, voleo bi da probam gravel. Nisam nikada seo ni na drumaša, a gravel mi je ipak najbliži njima. Ne znam da li ću moći na taj položaj sedenja da se naviknem/prilagodim. Može to opušteno offroad? ( :
 
Ovaj dynamics je obrisan sa KP a i nešto mi je čudan + ne mogu daga nadjem na internetu. Nije iz BGD i 100km okoline :(
 
Uzice :(
Lepo izgleda, voleo bi da probam gravel. Nisam nikada seo ni na drumaša, a gravel mi je ipak najbliži njima. Ne znam da li ću moći na taj položaj sedenja da se naviknem/prilagodim. Može to opušteno offroad? ( :
pa moze, naravno ne ono tipa downhill preko kamenja na Kopaoniku, ali oko BG sasvim ok

btw stavljao sam dream build video, ali sad ima dosta strana unazad, mislim da bese Genesis isto :)
edit: jeste Genesis Datum, ok ovo je carbon i sta sve ne, ali da vidis da nije neka unknown marka :)

 
Poslednja izmena:
Ma nije mi bitna marka, da je pristojan ram i oprema, naravno stanje. Inače, već neko vreme nisam u Bgu, dosta južnije. Pod offroad-om računam ovako nešto:
p66Nxq1.jpg seLq8sw.jpg iXCKfdf.jpg

Mada, u tom videu vozi po sličnim putevima... sad sam zainteresovan, ali morao bi prvo da probam. ( :
 
Šta ono sipa u gumu?

I vidjam ovo povremeno, čemu služi ova ružna kutija na vertikalnoj šipci:

Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
tire sealant. za tubeless setup, u slucaju da ti se probusi guma ovo zapusi rupu i napravi cep od gume
 
@jaksa

"ružna kutija na vertikalnoj šipci" je nosač sklopivog lokota

bordo-6000-faltschloss-schwarz-39099.jpg
 
Koji, gle čuda, ne ide uz bicikl :D

Hvala!

PS jel moguće da ih (prodavce) toliko zabole da ni ne sklone nosač.
 
Poslednja izmena:
Ispao babi lokot iz nosača dok je išla na pijacu bajsom pa prešla taj jedan put preko džombe a da nije patent zatvorila nosač. Nema šta drugo biti :d

maxresdefault.jpg


Svaka sličnost sa tačnim modelom bajsa, modelom lokota i mojim patikama je slučajna :d
 
Poslednja izmena:
Ima ih posebno prodaju futrole.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Fatrola ti je dodatna oprema. :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Našao sam bicikl za sebe, ne i pare :)
https://www.kupujemprodajem.com/bic...us-paralane-al-apex-1/oglas/95483006#photoBig
E sad, pitanje je - ja sam po merama izmedju L i XL, više mi odgovara veći nego skučeniji bajs - da li da idem na XL varijate kad je granica izmedju l i xl oko moje visine


Dobio sam poruku od vlasnika ovog Cubea, visok je kao ja:
https://www.2bike.rs/cikloberza/mali-oglasi/bicikli-6/drumski-trkacki-8/cube-cross-race-7

Kako vam izgleda cube? Bez pedala :) Slika 5 mi je zabrinjavajuća.
 
Poslednja izmena:
Bajs je u BGu, cuj se sa prodavcem i idi probaj ga. Nije svaki L, isti; ni kod istog proizvodjaca na razlicitim modelima, a kamo li od proizvodjaca do proizvodjaca. Zavisi od same geometrije, duzine lule, tipa kormana, seatbacka na sticni polozaja sedista, duzina kurbli i tvoje fizionomije...po meni bajs mora da se proba i uvek je bolje uzeti manji ako nisi siguran, nego za broj veci...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa slika 5 je vrlo zabrinjavajuća :)

A ovaj cube carbon - cena je vrv nebeska.
 
Mislim da sam pitao već čoveka i da traži oko 1300. Ali je prelep!
Onaj cx cube mi se iskreno ne sviđa baš. To što je kočnica izgleda zarđalo ne mora da ništa loše znači al nekako mi ga ne hvata oko. Fokus je naravno daleko lepši :)
Doduše jel baš gledaš cx ili su ova dva slučajnost?

Edit :
@bakara e jesu cigani..
Sećam se da si nagovestio ovo i eto obestinilo se..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hebem ga baš, nov ovogodišnji model u prodavnici i sa isporukom košta ~1700€... ali ništa novo.
 
onaj Focus je sick :)
 
Moja greska, pomesao sam... Procesljao sam diskusije na CB, lik koji prodaje Cube mi zapravo nije odgovorio tako da ne znam cenu. 1300 je bio drugi..
 
Nazad
Vrh Dno