Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

pa mozda ako ides na bikepacking trip sa nekih 50kg opreme :D

Opera Snapshot_2021-05-04_211447_www.google.com.png

 
Ja ne bi uzimao karbon, pogotovo na jeftinijim bajsevima. Moje mišljenje
 
Ja ne bi uzimao karbon, pogotovo na jeftinijim bajsevima. Moje mišljenje

Onaj sa linka na dnu prethodne strane je 2k evra.


A koju kacigu preporučujete? Vozim po Beogradu ovih dana, pa da uzmem za svaki slučaj, pošto ne mogu da idem samo biciklističkim stazama.
 
Veća je šansa da će ti kaciga zatrebati na bici stazi nego igde drugde.

Prvo naočare, rukavice pa na kraju kaciga
 
krastavac evo juče sam vozio baš kroz saobraćaj, od Resavske do vrha Bulevara, pa ne bih da idem tuda bez kacige.
 
Juče gledao u Planet Bike (Hotel Jugoslavija) kacige i nema neki izbor bar kada je Uvex u pitanju.
 
Onaj sa linka na dnu prethodne strane je 2k evra.
2k evra koliko god puno zvucalo je dno karbonskih bicikala. Smatram da amaterima sa ograničenim budzetom bolje alu ram sa full xt i nekim boljim fox amortizerom, nego "los" karbonski ram sa deore opremom.

To je moje misljenje
 
Ako ćemo tako onda alu ram sa deore, čemu xt u tom slučaju kada je u pitanju početnik?

Edit : ionako su razlike u radu vrlo male.
 
Ne znam, ja ne bi mogao svaki put kada mi padne bajs na beton ili ivicu da razmišljam dal je puklo. Ne kažem da alu neće pući ali je jeftinije za zameniti
 
Slažem se, zato i rekoh da onda nema potrebe ni grupa da bude top, realno. Inače prošao sam baš kroz takvo iskustvo lomljenja rama tako da vrlo dobro znam kako je to :)
 
Probao sam pojedine modele ali ni jedne nemaju onu mrezicu napred kao zastitu za insekte.
 
Ima Alpina Intersportu.
Edit
Mislio sam ima Alpina kacige, ne znam da li imaju tu zaštitu protiv insekata.
 
Ne znam, ja ne bi mogao svaki put kada mi padne bajs na beton ili ivicu da razmišljam dal je puklo. Ne kažem da alu neće pući ali je jeftinije za zameniti
karbon da pukne kad padne na beton?
pa nije to staklena cinija :D

Pre ce aluminijum da se osteti kada padne na beton nego bilo kakav karbon.
 
karbon da pukne kad padne na beton?
pa nije to staklena cinija :D

Pre ce aluminijum da se osteti kada padne na beton nego bilo kakav karbon.
Karbon jeste jak, ali udarci o tvrdu povrsinu mu nisu jaca strana, pogotovo nizeg razreda ramovi. Kako se moj brat razbio sa bajsa kada je upao u rupu pri punoj brzini i bicikl je leteo preko njega i odskakivao po betonu da je bio karbon ja verujem da bi bio za djubre, ovako je samo obrusio jedno centimetar ipo sa kraja kormana na asfalt
 
ja sam imao lep pad na keju, preleto preko njega a i on je leteo, nista osim par ogrebotina na ruckama od truaxle koje su aluminium :) i malo ogreban carbon na seatpost
 

Prilozi

  • MVIMG_20210507_161210.jpg
    MVIMG_20210507_161210.jpg
    240.4 KB · Pregleda: 51
^fina je sam osto je 19k a ne 18.500


aaaaaaa.jpg
 
Interesantno, tako je na webu,
ali ovaj katalog sam ja uzeo sinoc u tempu.
Iskreno bicikle nisam ni gledao, ali mi palo na pamet kada si pomenuo najjeftinije bicikle.
(mozda su razliciti modeli?)

Ovi iz tempa su sigurnija kupovina nego iz nesta...veruj mi.
Da znas gde im je firma i kako izgleda sve bi ti bilo jasno :)
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    136.9 KB · Pregleda: 35
Za te pare imate alu Ultru by Cross bike.

Post automatically merged:

Ako tražiš baš najjeftinije onda je ovo dole još jeftinije.

Igrom slučaja znam tu firmu nesta1980 iz oglasa koja prodaje te eurobike bio sam kod njih, oni prodaju samo dno dna...beton liga.
Na drugim oglasima naglašavaju da ne primaju reklamacije, i ako su uredno izdali račun😏

Ko pravi taj celicni eurobike?Sto se tice celika za male pare izbor je veliki pa taj krs ne bi gledao.
 
Pa kinezi ko drugi...

Bio sam u toj firmi da kupim nesto drugo, nalzi se na okretnici autobusa na petlovom brdu...
rupa teska, uzvoze i prodaju bukvalno samo najjeftiniji kineski krs.
Puno im je dvoriste rasparanih zardjalih delova od bicikla.
 
Nazad
Vrh Dno