Šta je novo?

Hardver Belo RGB Kućište i Vodeno Hlađenje 300eur

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

nenadwebivi

Slavan
Učlanjen(a)
14.02.2008
Poruke
72
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 9 5900X - NZXT 360
RAM
G-SKILL 32gb DDR4
GPU
AMD Ryzen 9 5900X
Monitor
Mi 34 UW
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav, naime zamenio sam komponente u skorije vreme, i doslo je vreme da sada resim i kuciste i hladjenje u dogledno vreme.
Na umu mi je da kuciste bude Bele boje i RGB naravno ventovi itd kontroler i support, takodje posto sam uzeo R9 5900X, mi treba vodeno hladjenje pogotovo sto radim rendering itd, da ne zalazim previse.
Budzet mi je 300e za oba..
Do sada sam gledao NZXT 510Elite, i tipa vodeno (kod madjara) Arctic Liquid Freezer 2 360RGB, ali skroz sam van toga svega...cak sam gledao i CM Kuciste M500 Mesh cini mi se, i CM Master Liquid 360R RGB...sad je to sve..uh...
Svakako zato mi je i potrebna vasa pomoc, predlozi itd :) Hvala
 
BeQuiet PureBase 500DX, na primer. Ima ga u beloj boji kod nas za 135€.
Kod Mađara imaš bolji izbor, BeQuiet SilentBase 802, Fractalove Meshify 2 ili Define 7, Lian Li PC-O11D...

Arctic AIO je dobar izbor.
 
Hmm, bice onda Arctic AIO, a za kuciste, deluju fino ova, stim da ne bih zatvorena kucista jer sam napisao za RGB, voleo bih da bude stakla vise..ali dobre opcije svakako. Porucio sam Arctic, sad jos kuciste :D
 
Phanteks eclipse P400 white
Bas onakvo kakvo tražiš
A ima i RGB vrišti na sve strane
Bilo je kod nas pre 6 meseci sam uzimao
 

Prilozi

  • 0EF51E09-9A12-4F03-9009-CFAF69BA5C3C.jpeg
    0EF51E09-9A12-4F03-9009-CFAF69BA5C3C.jpeg
    176.3 KB · Pregleda: 20
  • C421DAA0-F1C9-4A82-A543-91DD1E34EC29.jpeg
    C421DAA0-F1C9-4A82-A543-91DD1E34EC29.jpeg
    151.9 KB · Pregleda: 20
  • 46559DBE-AC1D-4223-8733-95927F0F0293.jpeg
    46559DBE-AC1D-4223-8733-95927F0F0293.jpeg
    159.5 KB · Pregleda: 20
Poslednja izmena:
moze i Phanteks P600S, ja ga imam bas u beloj boji
 
hmmm sad ću da bacim pogled, u medjuvremenu mi je pao na pamet onaj M500 i P500 kako već od CMa, sad ću pogledati ta kućišta koja ste mi predložili. Gledao sam nzxt hladjenja, ali su preskupa..poručio sam Arctic 360 ovaj AIO
 
Jesu Nzxt aio preskupa ali su isto toliko kvalitetnije izradjena pogotovo kada imaš staklo da se sve vidi.
Sada pošto si već naručio 360 dobro obrati pažnju u koje kućište možeš da ga namontiraš
 
@nenadwebivi Phanteks, Be Quiet kucista su od najkvalitetnijih sto se tice izrade, ali i NZXT i Cooler Master skuplja su solidna (skuplja)

NZXT H710/H710i kojih ima u domacim firmama recimo jeste zatvoreno napred, ali nije previse problematicno za protok vazduha, posto ima veliko odstojanje od prednje maske do filtera (i dobar mesh na ivicama da uvlacim sa strane). I veoma je blizu ceni H510 Elite u domacim firmama.

Cooler Master H500 dolazi sa dve prednja strane, jednom mesh i jednom staklenom, pa sa njim mozes da isprobas prvo sa staklenom da li su ok temperature, sto je prednost.

Sa trece strane, P400A/P600S mozda mogu da ti nabave od dobavljace u firmi gde su 2 clana iznad uzeli

A Ako ti je ok po izgledu, Be Quiet! 500DX je odlicna opcija, i ima ga u domacoj firmi isto.

Sada pošto si već naručio 360 dobro obrati pažnju u koje kućište možeš da ga namontiraš
Ovo, al takodje ako ne moze slucajno napred mozes uvek gore da stavis AIO, i obrnuto. I mozes ventilatore da stavis iznad bracket-a za kacenje (gore u H710 na primer). Ali da Arctic LFII je deblji od ostalih pa mora da se proverim za svako kuciste
 
Poslednja izmena:
@laca12 Gde ima tih Antecovih belih kablova?
 
Jesu Nzxt aio preskupa ali su isto toliko kvalitetnije izradjena pogotovo kada imaš staklo da se sve vidi.
Sada pošto si već naručio 360 dobro obrati pažnju u koje kućište možeš da ga namontiraš
Znam, razmisljao sam o onom sa displejom onim...ali preskupo mi je to bilo i kod madjara...bas onako..
A i svakako niko se nije javio da predlozi nesto, krastavac...Arctic sam gledao jer sam cuo reci hvale za ta vodena hladjenja..
Ja sam porucio, stim da je ovaj momak rekao da ce mi javiti danas da li je to uzeto jer nije znao da li madjari imaju na stanju..tako da vodeno jos nije sto posto sigurno..
Kuciste moram ovde, kod madjara se ne isplati, cene su im kao i kod nas u radnjama za kucista, a mnogi kucista nece ni da donose...

Sto se tice hladnjaka, znam da je poprilicno veci nego drugi...i to isto gledam da uklopim..

@nenadwebivi Phanteks, Be Quiet kucista su od najkvalitetnijih sto se tice izrade, ali i NZXT i Cooler Master skuplja su solidna (skuplja)

NZXT H710/H710i kojih ima u domacim firmama recimo jeste zatvoreno napred, ali nije previse problematicno za protok vazduha, posto ima veliko odstojanje od prednje maske do filtera (i dobar mesh na ivicama da uvlacim sa strane). I veoma je blizu ceni H510 Elite u domacim firmama.

Cooler Master H500 dolazi sa dve prednja strane, jednom mesh i jednom staklenom, pa sa njim mozes da isprobas prvo sa staklenom da li su ok temperature, sto je prednost.

Sa trece strane, P400A/P600S mozda mogu da ti nabave od dobavljace u firmi gde su 2 clana iznad uzeli

A Ako ti je ok po izgledu, Be Quiet! 500DX je odlicna opcija, i ima ga u domacoj firmi isto.


Ovo, al takodje ako ne moze slucajno napred mozes uvek gore da stavis AIO, i obrnuto. I mozes ventilatore da stavis iznad bracket-a za kacenje (gore u H710 na primer). Ali da Arctic LFII je deblji od ostalih pa mora da se proverim za svako kuciste
Phanteks nemaju koliko sam dobio info....h710 mi izlazi na oko 200-210eur.. hladjenje ovo Arctic 360 RGB je 115e..malo mi prelazi budzet...uklopio bih H510 elite..ali izgleda da nije prozracno...i
A mogao si lepo sve belo Antec P120 Crystal white, pa Antec Symphony 360 white i jos Antec beli kablovi za napajanje :)
a krastavac sad, sto kaze kolega...da si se ranije javio...doduse ja nigde ni to hladjenje ni kablove ne videh o_O
 
To je previše para...

Ne možeš ni svake kablove na svako napajanje...pazite na to.
Ne diram kablove, imam seasonica svakako, ništa od onog hladjenja…nema ga trenutno…
Razmišljam sad čak o x73 krakenu i tipa nekom kućištu da se uklopim za 100ak e…
 
Lian Li Galahad je odlicno vodeno, ima 360 verzija za 153 eur preko Madjara, to ti je najbolji beli izbor.

I za kuciste Fractal Design Define 7 Compact Tempered Glass (skroz belo unutra). Iako je zatvoreno napred, mnogo je bolje po tom pitanju nego NZXT H500 (blize je slobodi/efikasnosti) protoka vazduha H710 na primer).

Ono je 136 eur u domacoj firmi (V*p H*u*e, i to ti se taman uklapa u racunicu i imas skroz belo hladjenje i skroz belo kuciste sa staklom.

Evo ispod kako izgledaju:


2391178-n3.jpg
1662401_lian_li_galahad_360_feher.webp
1662397_lian_li_galahad_360_feher.webp
 
Ja bih slozio Fractal kuciste i njihovo vodeno, top kvalitet su oba. :)
 
Nazad
Vrh Dno