Šta je novo?

Beko ugradna sudomasina pusta so tokom pranja

Kasa5033

Slavan
Učlanjen(a)
02.08.2013
Poruke
2,951
Poena
230
Moja oprema  
Laptop
Dell Latitude 5480
Mobilni telefon
Poco F1
Steam
Kasapin5033
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav drugari :)

Zadnjih par meseci imam problem da posle dopunjavanja rezervoara za so, uvek bude debela naslaga soli na dnu masine kod filtera posle zavrsenog ciklusa pranja. Kada dopunjujem rezervoar, koristim propisani levak i pazim da se ne prospe sa strane. Voda koja istekne iz rezervoara tokom punjenja bude ispumpana prilikom okretanja novog ciklusa, znaci ne bi trebala da ostane u sistemu. Koristim i propisani program ( pranje na 70C) koje ima u sklopu predispiranje pre ispustanja tablete za sudove, kako bi se jos dodatno isprala so, ali ipak bude soli u dnu masine.

Poklopac od rezervoara je uvek dobro zatvoren, proveravao sam i dihtung, deluje OK, ali nesto nije u redu. Masina nije koriscena ni pune dve godine, 2-3 ukljucivanja nedeljno.

Tacan model je Beko DIN 14212.

Cimao sam i sluzbu za reklamaciju Emezzete, jer je masina deo blok kuhinje ( proklinjem dan kad uzeh sve tako na gomilu, ali to je druga prica), ali nacekacu se na email dogovor. Beko Balkan servis kaze da cimam Emezzetu. Da li je resenje samo zamena poklopca, nasao sam zamenski, kosta nekih 500-600 dinara, ili postoji neki veci problem?

Kad smo kod toga, koja preporuka za neku drugu masinu ako je ova otpevala svoje? Dimenzije za ugradnju (SxVxD) 60x82x55 😁
 
Posle ubacivanja soli moras odmah pustiti neki program da se gumica unutar poklopca ne bi nagrizla kao i drugi delovi masine. Resenje je sigurno novi poklopac. Ili da ne stavljas so uopste 😁
 
Posle ubacivanja soli moras odmah pustiti neki program da se gumica unutar poklopca ne bi nagrizla kao i drugi delovi masine. Resenje je sigurno novi poklopac. Ili da ne stavljas so uopste 😁

Uvek sam to i radio, dopunjujem so tik pred ubacivanje nove ture, i to radim tek kad se upali lampica da treba da se doda soli. Voda je onako osrednje tvrdoce, ali bez soli ostaje mrlja na posudju i pored max tecnosti za ispiranje, tako da mora da ide so.

Probam da narucim poklopac pa vidim sta ce biti. Gumica deluje ok.

Preporuka za neku zamenu masine?
 
Sttigao novi originalni poklopac (matica za posudu za so) i deluje mi isto kao i stari. Guma unutra isto izgleda, iste debljine, u dobrom stanju obe. Videcemo da li ce novi poklopac resiti problem. Pri zatvaranju posude sa novim poklopcem, kao da jace treba da se okrene da bi se zatvorio, ali videcemo.
 
Nazad
Vrh Dno