Šta je novo?

Baterije od UPS-a recilkaža

gmlale

Čuven
Učlanjen(a)
09.12.2003
Poruke
727
Poena
619
Moja oprema  
Mobilni telefon
063626864
Pristup internetu
  1. Optički internet
Možete li mi reći ko u Beogradu vrši otkup baterija za UPS. Pošto nisu moje već u organizaciji gde radim i treba mi neki papir da sam ih predao na reciklažu a ne bacio u kontejner. trenutno imam 15-tak APC-ovih neupotrebljivih baterija od 360W a verovatno ce ih biti i više kad isprobam stanje svih upseva.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Kod nas se samo otkupljuju auto baterije (akumulatori) jer se samo oni kod nas recikliraju a moraš da nadješ nekog operatera opasnim otpadom. Izlistaj firme koje se bave tim pa da im predaš i dobiješ papir. Baterije bi trebalo da spadaju u elektronski otpad pa vidi ko sakuplja.
 
Probaj u firmi Borik plus. Čini mi se da je bilo nešto manje od 50 din za kilogram.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Zvao sam Borik, hoce da plate ako im odneses ali ne daju nikakav papir.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
Kod nas niko ne reciklira baterije te zvanično ta vrsta otpada mora da se izveze a to košta, ranije je neki trgovinski lanac pravio akciju sakupljanja baterija od gradjana (znači bez papira) i predavao Niškoj firmi E-Reciklaža. Izlistaj u APR zvanično registrovane firme za elektronski otpad u Bgd pa vidi da li nekome možeš predati bez nadoknade i dobiješ potvrdu. Te stvari se u svetu retko gde otkupljuju čak moraš i da platiš da bi preuzeli.
 
Nazad
Vrh Dno