Šta je novo?

Baterije od UPS-a recilkaža

gmlale

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.12.2003
Poena
18
Možete li mi reći ko u Beogradu vrši otkup baterija za UPS. Pošto nisu moje već u organizaciji gde radim i treba mi neki papir da sam ih predao na reciklažu a ne bacio u kontejner. trenutno imam 15-tak APC-ovih neupotrebljivih baterija od 360W a verovatno ce ih biti i više kad isprobam stanje svih upseva.

Mashinac

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.02.2021
Poena
43
Kod nas se samo otkupljuju auto baterije (akumulatori) jer se samo oni kod nas recikliraju a moraš da nadješ nekog operatera opasnim otpadom. Izlistaj firme koje se bave tim pa da im predaš i dobiješ papir. Baterije bi trebalo da spadaju u elektronski otpad pa vidi ko sakuplja.

zoxen

Flash Drive
Učlanjen(a)
20.08.2012
Poena
18
Probaj u firmi Borik plus. Čini mi se da je bilo nešto manje od 50 din za kilogram.

gmlale

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.12.2003
Poena
18
Zvao sam Borik, hoce da plate ako im odneses ali ne daju nikakav papir.

Mashinac

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.02.2021
Poena
43
Kod nas niko ne reciklira baterije te zvanično ta vrsta otpada mora da se izveze a to košta, ranije je neki trgovinski lanac pravio akciju sakupljanja baterija od gradjana (znači bez papira) i predavao Niškoj firmi E-Reciklaža. Izlistaj u APR zvanično registrovane firme za elektronski otpad u Bgd pa vidi da li nekome možeš predati bez nadoknade i dobiješ potvrdu. Te stvari se u svetu retko gde otkupljuju čak moraš i da platiš da bi preuzeli.

Vrh Dno