Šta je novo?

Banka Intesa

Antara

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
18.11.2016
Poena
113
I sad posle ovih par komentara je l' mora da se aktivira na bankomatu i da se stavi pin ili ne mora? Kako me nervira kada nemaju jasna uputstva­čĄČ

[Miki]

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
05.06.2001
Poena
63
Mora prvo da se koristi sa citanjem cipa - da li ces bankomat ili u prodavnici na POSu to je tvoj izbor.

PJ

Moderator
Super Moderator
U─Źlanjen(a)
03.09.2000
Poena
113
Ideja da prva upotreba bude sa chipom I pinom je iz bezbednosnih razloga, jer se kartice mogu isporu─Źiti po┼ítom. Aktivirana kartica bi mogla da se koristi kroz koverat.

─îika_Kure

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
04.11.2010
Poena
113
I sad posle ovih par komentara je l' mora da se aktivira na bankomatu i da se stavi pin ili ne mora? Kako me nervira kada nemaju jasna uputstva­čĄČ
Ju─Źe provukao ksrticu na bankomatu, podigao neku si─çu, da ispo┼ítujem dat savet...
Sve pro┼ílo kako treba ┼íto se ti─Źe podizanja para, ali nisam jo┼í bio u prilici da provu─Źem karticu na nekom terminalu (platim karticom) da se uverim da nakon provla─Źenja kartice na bankomatu sad sve funkcioni┼íe...

EDIT: A ovo za uputstva su stvarno grozni u Intesi i neorganizovani...

Pisao sam ve─ç za Intesa Casa (stambeni krediti) gde dve gospoje rade obradu svih satmbenih kredita na teritoriji NS, a toliko su neorganizovane da nisu u stanju na prvom-drugom sastanku da ti predo─Źe hodogram aktivnosti i koja dokumentacija ─çe biti neophodna za izdavanje kredita, ve─ç malo-malo tra┼że ne┼íto drugo, ili tra┼że da se dokument - hipotekarna izjava - ura─Ĺen kako su tra┼żili (oni poslali tekst), preradi i ponovo overava kod notara, ┼íto sve klijenta ko┼íta ┼żivaca, vremena i para, ali to njih ne zanima.

Pisao sam i da su meni (kad je bilo aktuelno na po─Źetku kovid pandemije) samoinicijativno uveli moratorijum na otplatu kredita iako sam im poslao izjavu da ne─çu moratorijum (┼íto je isto debilno napravljeno da se ljudi koji ne─çe moraju izjasniti da ne─çe, umesto da se oni koji ho─çe izjasne da ho─çe). Ta njihova gre┼íka me je ko┼ítala 70ÔéČ (dodu┼íe i ja sam debil ┼íto nisam odmah video da ne skidaju ratu i odmah reagovao), jer se moralo brdo dokumentacije menjati, plan otplate kredita se manjao, naravno sve su iskalkulisali kao da sam ja tra┼żio moratorijum na otplatu, tj. kao da nema njihovog propusta.

U suštini oni greše, mi plaćamo.

EDIT2: @PJ Intesa kartice ne isporu─Źuje po┼ítom. Mo┼że, ali ne isporu─Źuje, tako da to obrazlo┼żenje ba┼í i ne stoji...

EDIT3: @[Miki] dru┼że, pa dva posta iznad tvog sam pisao da prva aktivacija na POS terminalu ne funkcioni┼íe.

Poslednja izmena:

Condor

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
05.05.2009
Poena
43
Mislim da je tvoj problem izolovan, ali eto mozda se oglasi jos neko sa licnim iskustvom. Vrijeme ce pokazati.
A to sto je @PJ napisao je generalna praksa banaka i u pravu je. Kartica ne mora biti samo postom poslata da bi bila na taj nacin zloupotrijebljena (ukoliko ne bi bilo zasebne aktivacije).

Za moratorijum, potpuno razumijem tvoje muke, ali mislim da su klijenti u svim bankama imali iste probleme. Za ovo je kriva drzava (naravno, u kooperaciji sa bankama, koje su jedva docekale dodatnu kamatu i zaradu).

P.S. Ja sam upravo u proceduri dobijanja stambenog kredita, takodje u NS, doduse, ja idem preko svog Magnifica savjetnika i mogu ti reci da je dosad proslo sve maksimalno glatko (pu, pu, da ne ureknem). Vjerovatno sve zavisi koga ti dodijele za savjetnika, jer zavisis direktno od njegovog poznavanja materije.

• Like
Reagovanja: uji

[Miki]

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
05.06.2001
Poena
63
EDIT3: @[Miki] dru┼że, pa dva posta iznad tvog sam pisao da prva aktivacija na POS terminalu ne funkcioni┼íe.
Dve kartice sam tako aktivirao u poslednih 7 dana - Master Standard i Inspire. Obe sa ubacivanjem u POS terminal po uputstvu od sluzbenice iz banke :) - oba POS terminala Intesini u Maxiju.
Isto mislim da je problem kod tebe izolovan.

uji

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
24.12.2019
Poena
113
Intesa kartice ne isporu─Źuje po┼ítom. Mo┼że, ali ne isporu─Źuje, tako da to obrazlo┼żenje ba┼í i ne stoji....
Ako tra┼żi┼í preme┼ítanje iz filijale u filijalu, onda ─çe i─çi po┼ítom, tako da nije besmisleno. E sad, to ┼íto neke banke ne─çe da ┼íalju na ku─çnu adresu je druga stvar.

─îika_Kure

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
04.11.2010
Poena
113
Nisam napisao, ali "predlog" banke se ispostavio ta─Źnim. Nakon provla─Źenja kartice kroz bankomat, ─Źip kartice se setovao i sad sve radi kako treba.

Krivo mi je jedino ┼íto mi ovo za setovanje kartice niko od slu┼żbenika u njihovoj filijali nije pomenuo kad sam preuzimao karticu, mogao sam sve to odraditi odmah tamo na bankomatu filijale.

Srećom oba puta kad kartica nije prošla imao sam papirnog novca kod sebe pa se nisam brukaom

• Like

Antara

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
18.11.2016
Poena
113
─ćale nije ni dobio karticu ovi ve─ç skinuli 120din za odr┼żavanje ­čĄú kakva je to banda ccc.

Ulrich

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
04.12.2020
Poena
28
A od kada se u intesi naplacuje odrzavanje tekuceg racuna?......imam intesa internet karticu i devizni tekuci racun vezan za nju vec godinama,nikada do sada nije bilo takve naplate...ali jutros dobijem poruku da je skinut 1 euro zbog odrzavanja racuna...

kraguljac

Flash Drive
U─Źlanjen(a)
07.02.2007
Poena
28
A od kada se u intesi naplacuje odrzavanje tekuceg racuna?......imam intesa internet karticu i devizni tekuci racun vezan za nju vec godinama,nikada do sada nije bilo takve naplate...ali jutros dobijem poruku da je skinut 1 euro zbog odrzavanja racuna...
Devizni racun se naplacuje.

Ulrich

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
04.12.2020
Poena
28
Ali taj isti devizni racun imam skoro 10 godina i nikada nista nije bilo naplacivano sto se tice odrzavanja,danas prvi put vidim skinuto oko 1 eura za odrzavanje...

nightshadow

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
08.11.2014
Poena
83
Naplacuje se ima vec godinu dana ja msm.
Slali su mejl za to kad je uvedeno

dzonihsv

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
18.11.2007
Poena
113
Ali taj isti devizni racun imam skoro 10 godina i nikada nista nije bilo naplacivano sto se tice odrzavanja,danas prvi put vidim skinuto oko 1 eura za odrzavanje...
Kao ┼íto ljudi reko┼íe, pre godinu dana. Ako ima┼í para na tom ra─Źunu, bi─çe skinut taj 1e. Ako nema┼í, nikom ni┼íta (bukvalno); ne pla─ça┼í dok nema ┼íta da skinu i ne ide u minus. :)

leopulp

Flash Drive
U─Źlanjen(a)
31.03.2019
Poena
18
Mogu li se u preko android aplikacije da uplatim novac na visa internet karticu (devizni ra─Źun), sa mog dinarskog ra─Źuna?

The Filozof

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
20.06.2016
Poena
43
Mo┼że da se prebacuje novac sa dinarskog na devizni ra─Źun. Ode┼í na menja─Źnicu, unese┼í iznos koji ┼żeli┼í da kupi┼í i odabere┼í devizni ra─Źun na koji da se prebaci novac.

NightCrawler

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
15.03.2005
Poena
113
Kakve su provizije za visa inspire karticu za pla─çanje u inostranstvu ove godine ako neko zna?
Konkretno me Gr─Źka interesuje.
Poneo bih i keš ali bih se više oslonio prvenstveno na karticu za plaćanje

team1

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
04.10.2014
Poena
28
Nije tu problem toliko provizija koliki je zapravo kurs. Ako imas, koristi mastercard kreditnu ili devizni da otvoris.

NightCrawler

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
15.03.2005
Poena
113
Da, na kurs sam i mislio nego napisah provizija.

Znam da je bila ranije neka dupla konverzija prilikom pla─çanja.

Nemam master zato i pitah da se ne cimam sa va─Ĺenjem vise classic za devizni ra─Źun ali ─çu izgleda morati

• Like

sleepwalker

Flash Drive
U─Źlanjen(a)
22.10.2014
Poena
28
Visa Classic je kul, ali kod nje uvek rezervi┼íu 5 posto vi┼íe od iznosa transakcije (uvek najmanje toliko vi┼íe od iznosa transakcije morate imati na ra─Źunu), pa se nakon knji┼żenja tih 5 posto oslobodi i vrati.

uji

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
24.12.2019
Poena
113
Kakve su provizije za visa inspire karticu za pla─çanje u inostranstvu ove godine ako neko zna?
Konkretno me Gr─Źka interesuje.
Poneo bih i keš ali bih se više oslonio prvenstveno na karticu za plaćanje
Visa Inspire je promenom sistema od kraja 2019. odvezana sa deviznog ra─Źuna i to je sada isklju─Źivo dinarska kartica pa se za ino pla─çanja primenjuje kurs banke. Najbolje uzmi Visa Classic Debit (zelenu deviznu) i tro┼íi direktno u evrima. Uru─Źenje kartice je 200 dinara. Kad ti ne bude vi┼íe trebao devizni, sravni ra─Źun na nulu (┼íto ima┼í podigni preko evro bankomata, spisak ima na sajtu, resto pretvori u menja─Źnici ka dinarskom).

Sirius9

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
09.09.2007
Poena
63
Da li je to danas definitivno ugašen stari sajt za online benking i stara aplikacija?
Ju─Źe sam se ulogovao bez problema a danas vidim da izbacuje gre┼íku i na sajtu (https://online.bancaintesa.rs/) a ni stara aplikacija ne prima login.

Condor

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
05.05.2009
Poena
43
Meni i dalje i jedno i drugo radi (eBank, mBank). Mislim da je bila prica da ce ih drzati online do kraja juna, mozda je danas bio privremeni ispad...

Sirius9

3.5" Floppy
U─Źlanjen(a)
09.09.2007
Poena
63
Da, da. radi i kod mene sad, bilo neko nevreme, verovatno im ušla voda u kablove :D
Piše na sajtu do 30.Juna da će raditi, kasnije sam video...

Vrh Dno