Šta je novo?

awe 64 gold, sta posle nje?

Slavenski

Cenjen
Učlanjen(a)
17.04.2010
Poruke
1
Poena
151
Pozdrav od jednog newbia :). Imam malo redju dilemu. U kompu imam live i altec 621 i jos jednu P2 masinu sa awe 64gold. Razlika izmedju ove dve zvucne je ogromna. Nazalost postalo mi je vec smorno da koristim oba kompa, a live/al621 ima previse nedefinisan zvuk (previse basa), razmisljam da uzmem nesto umesto ove Live kartice. Budzet je oko 60 evra. Pitanje je sta uzeti:

1) xonar ds
2) xonar dx
3) juriti polovnu m-audio 2496...

4)... ili ostati na awe 64 gold.

Izvinavam se sto je ovo pitanje u nekoj varijanti bilo vec X puta. Benchmark pratim vec jedno 12 godina, ranije sam bio i malo aktivniji (sad se cak ni Nick-a ne secam :)
ALi mnogo je obaveza a a malo vremena, pa bih zamolio za Vase sugestije)

Ah, da primarno je slusanje muzike (sve sem tehna i elektronike...)
 
Ako je primarno slusanje muzike, za stereo formaciju ti je od te tri najbolji polovni M-Audio (mislim i da je nov malo jeftiniji nego raniji). Imas i detaljnije na PM sve.
 
Mene baš zanima kako je moguće da ti Live! deluje toliko lošije u odnosu na AWE64Gold, ali recimo da ti verujem.

A evo i zašto: trenutno kući imam AWE64Gold, Live 5.1 SB0220 i X-fi xTreme Music (onu prvu, kvalitetno odrađenu), i dobro pojačalo i zvučnike. Ja situaciju vidim ovako:

AWE64Gold ima OK zvuk (i ništa više), ali zato ima baš doooosta pozadinskog šuma (toliko da iritira uši ako pojačaš zvučnike dosta, bez muzike), dok su Live, a X-fi daleko od toga po pitanju šuma. Meni je Live bio OK, dok nisam nabavio Music, koji je bolji, ali ni to nije značajno bolje, s obzirom da neku veću razliku primećujem tek uz FLAC ili Crystalizer, inače ima situacija da ne bih mogao da kažem da l' svira Live ili Music.

Dakle, po mom mišljenju:

AWE64 Gold >>>>>> SB Live! >> X-fi Music
 
Mene baš zanima kako je moguće da ti Live! deluje toliko lošije u odnosu na AWE64Gold, ali recimo da ti verujem.

Pa sad kolko je to losije neznam, ali da je razlika u zvuku cujna jeste, barem meni, a i jos nekim ortacima. AWE ima precizniji, cistiji zvuk, dinamicniji. Live (value) je meksi ali vise muljav. Sad sam od ortaka uzeo audigy zs ali posle 3 dana pokusavanja da proradi u mom kompu, bez uspeha. To je ona fora sa xp sp3, nesto se kolje. Drajveri ok alizvuka nema:wall:.

Bas me zanima da uporedim.
 
Iskljuci integrisanu ako ti je aktivna, ili su ti zaostali artefakti od nekih proslih drivera. Ako se bas budes namucio da to osposobis, odradi jedan brzi reinstal XP-a i stavi prave drivere, sa iskljucenom integrusom u BIOS-u. Morace da proradi.
Mene ne cudi sto je awe zvucno bolja...
 
Dok ne odradim opsezniji test, moram napisati prve utiske meca awe64 gold vs audigy2 zs.........Rezultat je ..

...............nereseno :banana::banana::banana:

Mada blaga, ali blaga prednost mladjeg brata...:,,:. E sad da li ce to na detaljnijem testu postati ocita prednost i vodjstvo od 2:1 (sto se iskreno nadam), videcemo...

..Dakako radi se o cisto muzickom delu, i mom sluhu :D
 
Nazad
Vrh Dno