Šta je novo?

Auto zvucnici pitanja

donmarkon

Slavan
Učlanjen(a)
04.09.2008
Poruke
1,885
Poena
375
Ovako crko ili otkacio mi se visokotonac u autu ... Posto nisu neki zvucnici razmatram da zamenim to necim "boljim" . Medjutim par stvari mi nije jasno . Ja u autu imam 6 zvucnika , u vratima onaj mali (visokotonac) i jedan od 17 cm pozadi od 13 cm sve to x2

Sta mi nije jasno , gledajuci po netu visokotonaca ima jako malo u ponudi , dok ovih npr koji meni trebaju od 17 cm ima veliki izbor . Vecina u nekom cenovnom rangu koji meni odgovara je dvosistemski i neki trosistemski ... Ono sto me konkretno zanima da li dvosistemski u sebi ima i visoke tonove ili sam ja to pogresno shvatio ?
 
Zvucnik za auto moze biti: trosistemski (bas,srednji i visokotonac) ili dvosistemski (bas i visokotonac) ili samo jedan (bas ili full range)
 
Trazis komponentne auto zvucnike
 
Moze li da mi objasnis sta znaci komponentni :)?
 
odvojeno bass, mid i tweeter . u skladu sa potrebnim dimenzijama.
 
Ako mislis da to stavljas u donji deo vrata, zaboravi. Koji je uopste auto u pitanju?
 
MG ZR fabricki su 16.5 cm zvucnici u vratima ... Zasto ne bi moglo ?
 
Takvi zvucnici nece zvucati dobro u donjem delu vrata. Tu ide iskljucivo samo bas. Zato sam ti rekao da ides na komponentne zvucnike za kola. Odredjeni proizvodjacii imaju po modelu automobila zvucnike tako da prelistaj malo po internetu i naci ces dobru zamenu za fabricke.
 
Ne mogu da nadjem komponetne nikako da su 16.5 sa tweeterom u paketu a da ne kostaju bubreg :) treba mi neka pristupacna zamena . Nisam neki audofil ali crkao mi je tweeter jedan pa sam mislio da zamenim zvucnike
 
Tematika je malo dublja nego sto je ti razmatras. Kao prvo moras da znas sta "gura" taj zvucnik, HU ili pojacalo. To je prvi preduslov za odabir klase zvucnika. Potom koji kvalitet i snagu zelis i mozes da postignes i naravno koliko si spreman novca da izdvojis za to.
Zadnji zvucnici su perferni i oni su tu da popune zvuk onima koji su na zadnjim sedistima.
Ako zelis da to svira kao pre, obidji neke otpade i nadji neki visokotobac iz nekog pristojnog auta, koji staje na mesto toga sto je crkao. Ako imas nekoga ko se razume u tematiku povedi ga sa tobom i on ce ti naci adekvatnu zamenu. Npr u Xsarama sam po pravilu sretao Harman Kardon prednji set zvucnika koji odlicno svira. To bi trebalo da te kosta nekoliko stotina dinara. Nikako ne kupuj one zvucnike sa linka, izgubices na kvalitetu zvuka sa takvim tipom zvucnika.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno