Šta je novo?

Auto kamere

Bas neobicno da reset nije resio situaciju. Jesi drzao dovoljno dugo?
 
Što kaže Njikolaj, probaj da držiš taster 30ak sekundi.
Ako ne, probaj raskači kameru sa struje, drži taster isto 30ak sec, drži pritisnuto, vrati struju, sačekaj još 30, pusti i proveri.
 
Pokusat cu sutra da 30 sekundi držanja na resetu. Probao sa tipa 5-7 sekundi.
Možda ipak treba duže.
 
Ovo izgleda nije loša opcija za hardwire. Nema petljanja sa osiguračima. Samo se ubode u OBD port
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€7.07 35%OFF | Dash Cam OBD Hardwire Set Kit Dash Camera USB Type C Hardwire Set With OBD Power Cable For Dashcam 12-24V To 5V/3A
 
Pisao sam već kako to radi i u čemu je razlika na prethodnim stranama
 
Što kaže Njikolaj, probaj da držiš taster 30ak sekundi.
Ako ne, probaj raskači kameru sa struje, drži taster isto 30ak sec, drži pritisnuto, vrati struju, sačekaj još 30, pusti i proveri.
Probao jutros i držao 30 sekundi pa probao i sa 60 opet isto, ništa. Kao da neko ugasio reset opciju?
A Wifi SSID isti, ove prekrižene kocke.

1710936759110.png
 
Mozda da pitas prethodnog vlasnika?
probaj i 1234, 0000 ili bez passworda

Mozda je vec na default ali radis nesto pogresno...

Takodje probaj da spojis kameru na racunar
 
Da mu nije po difoltu neki istočni jezik, arapski ili koji već, pa onda je takav i naziv mreže i tako treba da se kuca i lozinka za pristup?
 
Da mu nije po difoltu neki istočni jezik, arapski ili koji već, pa onda je takav i naziv mreže i tako treba da se kuca i lozinka za pristup?
J383m li ga, ovaj Snooper dash cam je britanski, u vlasničkim papirima vozila, oba prethodna vlasnika Švabe, barem po imenima.
A sad da cimam dilera gdje sam kupio auto na placu prošle godine u januaru malo je kasno... Znam, trebao sam odma to pitati tokom kupovine. Ali dok sam se isicmao oko papirologije ovde u Berlinu, vjeruj mi da mi dash cam nije ni padao na pamet.
 
Skines to sa auta pa u miru svoje sobe proučavaj
više ćeš uraditi neko što cackas u kolima
 
Pozdrav ljudi.
Razmišljam se o nabavci nekog dashcam-a, čitam temu, i deluje da ste najzadovoljniji sa 70mai.
Šta biste još predložili? Koliko novca ima smisla dati, a šta je posle samo plaćanje brenda?

U principu, ne bih je vezao da bude stalno pod naponom, pa bih da vas pitam, ono što ne mogu u potpunosti da skontam:
1. Je l' sama kamera ima neku svoju bateriju, gde bi mogla da radi neko vreme bez napajanja?
2. Da li je izvodivo da se provuče jedan USB-C kabl od kamere do upaljača i da se zapravo tako napaja tokom vožnje?

I ono što je najbitnije, koliko dobro snima tablice? Ne bi bilo smisla da imam dashcam, da mi kamen s nekog kamiona razbije šoferku, a da ja ne vidim tablice. :rolleyes:

Živi bili.
 
1. Kamere imaju svoju bateriju koja je dovoljna za svega par minuta snimanja, nije predviđeno da snima sa nje dugo pa su zato veoma malog kapaciteta.
2. To i jeste predviđeni primarni način za napajanje kamere. Alternativa je da dovučeš napajanje od table sa osiguračima ili nekog drugog izvora napajanja u kolima ali uzmi u obzir da noviji automobili, pogotovo oni sa start-stop sistemom, su jako osetljivi na pad napona i da može da se desi na isprazniš akumulator ispod granice koji je potreban za rad sistema ili uopšte za startovanje automobila.

Imaš na YT gomilu snimaka sa raznih modela dashcam kamera, pa pre nego što se odlučiš za kameru obavezno pogledaj kakve snimke pravi. Sve i da ima 8K rezoluciju da možeš da vidiš detalje sa šrafa koji drži tablicu, teško da sa tim snimkom možeš bilo šta da uradiš. Bolje uplatiti dodatno osiguranje auto stakala i ne nervirati se ako do toga dođe nego pokušavati isterati tako nešto.
 
Hvala na pojašnjenju!
Ma to za kamion sam naveo bezveze kao primer, jer ih svakodnevno vidim kako pretovareni voze kamenje u otkrivenim prikolicama.
Kamera više ima smisla kad su u pitanju potencijalne kritične situacije u saobraćaju, pogotovo u EU.

Video sam gomilu snimaka, i nekako su mi, uzimajući u obzir sve, 70mai i Viofo najinteresantniji proizvođači. Pa zato i pitam ovde eventualno korisnike za iskustva.
Viofo mi čak možda deluje i interesantniji, jer nema litijumsku bateriju, pa je manji rizik na visokim temperaturama (a i vidim da neki modeli imaju mogućnost skidanja same kamere sa nosača, dok kod 70mai to nisam primetio).
 
70mai ona najosnovnija je kod mene u autu ja mislim od 2018-te, ne skidam je nikad, baterija i dalje drži malo, a držala je malo i pre taman da završi snimanje u karticu kada se ugasi auto.

Ja sam je kupovao vođen argumentom da je ona tu da mene opere od bilo kakve krivice kada krene priča naopako, pa nagrabusiš ni kriv ni dužan. I tako, ona snima, zasad nije bilo potrebe da se koriste snimci u sopstvenoj odbrani, ali imam zato snimaka ne veruješ kakvih. :) Baš bi mi bilo žao da su neke stvari otišle u zaborav kako ljudi voze.
 
70mai m500 mi deluje trenutno vrlo zanimljiv model, sa 2.7k rezolucijom, 170 stepeni uglom snimanja i GPS podacima. Jedina mana je sto nema fizicke dugmice vec iskljucivo na glasovne komande radi. Medjutim ni ne uspevam da je nabavim nigde.
 
70mai ona najosnovnija je kod mene u autu ja mislim od 2018-te, ne skidam je nikad, baterija i dalje drži malo, a držala je malo i pre taman da završi snimanje u karticu kada se ugasi auto.
I nikakvih problema, čak ni kada auto stoji parkiran na 40+ na direktnom suncu?

A je l' imao neko Viofo modele?
 
70mai m500 mi deluje trenutno vrlo zanimljiv model, sa 2.7k rezolucijom, 170 stepeni uglom snimanja i GPS podacima. Jedina mana je sto nema fizicke dugmice vec iskljucivo na glasovne komande radi. Medjutim ni ne uspevam da je nabavim nigde.
Ne treba ti ništa. Kamera je uređaj koji ne znaš da postoji, sem kad instaliraš i prebacuješ snimke.
 
Koliko su korisni GPS podaci uopste? Nasao sam:
70mai M300 za 41e + 13e hw kit
70mai M500 za 100e + 15e hw kit
i ne mogu da se opredelim koju da uzmem. Kod M500 me privlaci podatak o brzini i kvalitet videa, dok kod M300 cena i to sto koristi SD karticu.
 
Nazad
Vrh Dno