Šta je novo?

Atom Krypton

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,417
Poena
1,385
Iz kompanije Atom Computers nam je na test stigla jedna gaming konfiguracija, koja se dosta razlikuje od svega što smo do sada videli, bar kada se stvari posmatraju iz ugla cena-performanse. Da li je Krypton uspeo da opravda sva naša očekivanja i koliko se relano može očekivati od igračke mašine u cenovnom rangu od 535€...

Više o tome...
 
Konacno jedna veoma pristojna konfiguracija koja sa pravom moze da nosi naziv game konfiguracija.
 
Stvarno odlicno sklopljena konfiguracija. A i ne moze drugacije kad je vlasnik firme aktivni clan ovog foruma.
Samo u testu sami sebi kontrirate. Prvo se kaze da je HDD los i bucan pa onda u komentaru na rezultat testiranja se kaze da su korektni i ocekivani od najnovijeg modela WD-a. Ne znam dali je problem do konkretnog primerka HDD-a koji je bio u toj masini ali znam da su mnogi sa foruma kupovali upravo taj model zbog svoje brzine i tihog rada. I ja imam jedan takav i apsolutno je tih i brz.
A to sto periferije nisu ukljucene u cenu ne smatram za manu vec upravo obrnuto. Ovako svako moze izabrati te kljucne periferije sa kojima je u direktnom kontaktu po svojim afinitetima i budzetu.
 
S obzirom na dosadašnje iskustvo u radu sa dotičnom firmom - svaka pohvala. A što se tiče same konfiguracije - protivnik sam gotovih konfiguracija, ali s obzirom da je ista namenjena grupi ljudi koja ne želi da se opterećuje sasatvljanjem računara, onda je ostavljanje periferija na izbor definitivno prava stvar. Barem tu da se izvrši personalizacija mašine, jer neko hoće najobičniji Genius miš, a neko najnoviji Logitech, neko hoće 17" a neko 22" monitor.
 
Mašina je zaista odlična i lično sam uživao testirajući je. Slažem se sa vama da je izbor periferija lična stvar, ali sam i mišljenja da tvorac konfiguracije može dati bar svoje predloge, kako bi manjem ili većem broju kupaca sugerirao na periferiju koja je po njemu optimalno rešenje za određenu konfiguraciju. Što se tiče ugrađenog diska, jako dobro sam upućen u njegov rad i performanse, ali primerak koji je bio u mašini se jasno čuo i ja sam to napomenuo u tekstu... Uostalom jedan primerak ne može da da realnu sliku o celoj seriji. Zar ne?
 
Mislim da ima jedna sitna greska u testu:
U specifikaciji pise da dolazi sa 4 GB memorije, a u tekstu na 2 mesta jasno pise da ima 2gb.
 
Citam kako je napisano, lepo pise naslov> Atom Krypton - Specifikacija - meni to deluje kao specifikacija racunara.


Ako je specifikacija ploce, onda si opet pogresio jer u tekstu na strani 2 pise:
" Na sebi ima izvedena četri DIMM podnožja, koja mogu da prime do 8GB DDR radne memorije na taktovima od 533/667/800MHz"
 
Citam kako je napisano, lepo pise naslov> Atom Krypton - Specifikacija - meni to deluje kao specifikacija racunara.


Ako je specifikacija ploce, onda si opet pogresio jer u tekstu na strani 2 pise:
" Na sebi ima izvedena četri DIMM podnožja, koja mogu da prime do 8GB DDR radne memorije na taktovima od 533/667/800MHz"

Stoji u specifikacijama vezano za ploču da podržava 8GB radne memorije. Pogledaj bolje. Tih 4GB koji se spominju u delu za ploču su verovatno grekom unete, sada ćemo da ih ispravimo :type:
 
Nazad
Vrh Dno