Šta je novo?

ATI RADEON test

kimi

Čuven
Učlanjen(a)
28.08.2000
Poruke
5,248
Poena
770
Posto sam, je li, ozbiljno uzeo u razmatranje kupovinu Radeon 8500 malo sam citao sve :) testove i dosao do ovog dela:

"Kvalitet prikaza slike u 2D rezimu je odlican. Moram priznati da nisam primetio razliku u kvalitetu izmedju Guillemot GF DDR-a i ATI RADEON kartica. Sta vise, slobodno mogu da tvrdim da od testiranih kartica Creative Anihilator 2 ima lepsu sliku od RADEON-a jer je slika na GTS-u za nijansu ostrija i nesto lepseg kontrasta, dok Voodoo 5 i dalje ostaje nedostizan po tom pitanju! Da budem jasan, ovo se odnosi na visoke rezolucije: 1280X1024 (85Hz) i 1600X1200 (75Hz), dok na nizim rezolucijama je ova razlika prakticno neprimetna.

Zar nije to malo u suprotnosti sa onim sto se ovde na forumu tvrdi (a i ja se uverio) o kvalitetu ATI-ja u odnosu na nVidia-u u 2D-u.

PS. Na ovom linku kad se klikne na "Sledeca strana" ne dobija se odgovarajuca...
 
Stvarno cudan deo teksta. Pogotovo sto favorizuje Voodoo 5 u kvalitetu slike iznad ATI-ja? Mislim ja IMAM Voodoo 5 u racunaru, ali i dalje tvrdim da Voodoo 3 ima nesto bolju sliku od njega, a ne vidim kako onda ATI moze da ima losiju osim ako nije VE varijanta.
 
Pitaj boga koji je monitor imao , spominje visoke rezolucije a njemu je plafon 1600x1200 na 75HZ?!? Ne moguce je da Voodoo ima bolju sliku od Ati-ja iako Voodoo 5 nudi 85HZ u 2048x1536!!!
Mislim da malo brka babe i zabe!!
 
Nazad
Vrh Dno