Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

nazalost kad kliknem na rollback to previous driver izbaci eror :(

sta se desava odem u device manager odaberem graficku uradim update driver sve vrati kako trbea pojavi se ikonica za AMD adrenalin pustim klinu da igra fortnite posle 2-4 sati izbaci ga iz igrice i restartuje pc desni klik nema amd adrenalin i sve moram ponovo da radim update drivera i sve tako u krug graficka je nova uzeta u monitoru pre 5 dana
Ne iz device manager-a, već samo iz WU!
Ugasiš net, onda DDU, staviš zadnji drajver, opet restart, upališ net i onda dalje kako sam naveo. Ne bi smelo biti greške više.
 
Ubi driver update za windows , skini i instaliraj krštene drajvere sa AMD sajta.
 
Neće ih WU pregaziti ako se isključi automatski drajver update u windows-u.

Go to: Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update -> Manage Updates offered from Windows Update. Double-click the policy “Do not include drivers with Windows Updates” in the right window. Click Enabled -> Apply -> OK to disable automatic driver updates in Windows 11.Nov 10, 2022
 
Neće ih WU pregaziti ako se isključi automatski drajver update u windows-u.

Go to: Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update -> Manage Updates offered from Windows Update. Double-click the policy “Do not include drivers with Windows Updates” in the right window. Click Enabled -> Apply -> OK to disable automatic driver updates in Windows 11.Nov 10, 2022
Več sam rekao u temi pre par postova, čitaj, meni je i sa tim i sa svim pregazio... ;)
 
E vidiš meni ije niakada od W7. 8 10 i 11. ali nikada ne idem preko Control panela.
E vidiš meni ije niakada od W7. 8 10 i 11. ali nikada ne idem preko Control panela.
Probaj oveko
How to Disable Automatic Driver Updates Windows 10 through Registry
  1. Open Windows Run by pressing Windows + R keys at the same time.
  2. Click HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWARE -> Policies -> Microsoft -> Windows -> DriverSearching.
  3. Double-click DriverUpdateWizardWuSearchEnabled and set the value data as 0.
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, može i preko group police editora to da se odradi.
Ni meni nije ni jednom pregazio drajvere od kad sam to uradio.
 
Meni je uspeo... 🧐
 
Prvo nije ni pametno da se ugasi kompletan driver update (za većinu), posebno na laptopu, te to i nije adekvatno rešenje.
 
To samo zaustavlja automatsko apdejtovanje drajvera od strane Microsofta čiji drajveri nisu uvek ni naj bolji niti naj svežiji. Ne sprečava instaliranje drajvera za nove komponente ili kada drajveri sami pronalaze nove verzije. Svakako ne sprečava ručnu instalaciju i update. U većini slučajeva MS drajveri su u redu ali kada se pojave problemi kao u ovom slučaju onda je bolje sprečiti nego lečiti.
Adekvatno rešenje mogu samo developeri drajvera i MS da reše.
 
Primetio si reči u zagradi, za većinu i mislim na one koji ne znaju/ne ćele da traće sami drajvere za sve, što je upravo velika većina i onih koji ovo čitaju...
Ja i kaćem takođe od starta da je kriv MS (i donekle proizvođači)...
 
Ko god da je kriv mi tu ne možemo ništa nego da tražimo i nalazimo zaobolaznice. Ako neko nezna kako "ko pita ne skita"
 
Četvrti drajver ove godine, i dalje ne radi da monitor ode u sleep, pa da se probudi. Doduše, problem je evoluirao da se ne manifestuje odmah prvi put, sad mu treba više puta.
Good job AMD.
 
Četvrti drajver ove godine, i dalje ne radi da monitor ode u sleep, pa da se probudi. Doduše, problem je evoluirao da se ne manifestuje odmah prvi put, sad mu treba više puta.
Good job AMD.
Jesi li probao da im to prijaviš. Ja sam pre jedno 6 meseci reklamirao neki bug u World of Warships i popravili su odmah u sledećem paču. Prosto nisam mogao da verujem.
 
Jesi li probao da im to prijaviš. Ja sam pre jedno 6 meseci reklamirao neki bug u World of Warships i popravili su odmah u sledećem paču. Prosto nisam mogao da verujem.
Jesam, ali očigledno nisu videli/nije prioritet/nije dovoljno ljudi se žalilo.
 
Bar znam šta je pa se ne nerviram, spuštanjem sa 165 na 144hz se rješava problem :D Dobio freeze (striktno kroz browser se dešava ovo) pa posle minut BSOD.

Možda stvarno treba neki kvalitetniji DP kabl...
 

Prilozi

  • IMG_0885.jpeg
    IMG_0885.jpeg
    183.1 KB · Pregleda: 17
Probaj da pozajmis od nekoga bolji DP cisto da ne bacas pare ako to ne resi problem.
 
Samo Club3D kablovi
 
Bar znam šta je pa se ne nerviram, spuštanjem sa 165 na 144hz se rješava problem :D Dobio freeze (striktno kroz browser se dešava ovo) pa posle minut BSOD.

Možda stvarno treba neki kvalitetniji DP kabl...
Vidi i sa drajverima čipset-BIOS.
Sami AMD drajveri za GPU jedino ako je neki problem sa 7000 serijom. Meni, na 6000 seriji radi 1080p 240Hz radi bez problema i može da se menja gore dole.
 
Ima li neko utisak da FreeSync dodaje mnogo lag? Naročito u CSGO mi smeta, i kad ugasim primetno je brže.
 
Ima li neko utisak da FreeSync dodaje mnogo lag? Naročito u CSGO mi smeta, i kad ugasim primetno je brže.
Podrazumeva se da uz FreeSync upališ i Anti-Lag i naročito Enhanced Sync ba bi zaista radilo kako je namenjeno.
Jesi li ih upalio bio..?
 
Kod mene barem u BF1 sam provalio da freesync najbolje radi kada je vsync upaljen na on :)

Vetrenjaca je stari amd-ov program za testiranje freesync-a.

Ko voli , tu je link

 
Poslednja izmena:

AMD Software: Adrenalin Edition 23.4.1 Release Notes​






Article Number

RN-RAD-WIN-23-4-1

Highlights​

  • Support for:
    • Meet Your Maker™
  • Game optimizations for The Last of Us™ Part 1

Fixed Issues​

  • Video playback in browsers using hardware acceleration may appear blurry on some AMD Graphics Products, such as the Radeon™ RX 7900 XT.
  • Mouse cursor may appear invisible in Citrix Workspace™.
  • Performance Metrics Overlay may intermittently disappear when playing full-screen videos from STEAM™.
1680558086194.png
 
Jel i ovaj blackscreen-uje?
 
Nazad
Vrh Dno