Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Jeste.

Pa vidis li smajli? Znamo da ima ljudi koji i dalje smatraju da WHQL drajveri rade bez greske, te samo njih i instaliraju. :d
 
Ih, bez greske, ni jedan softver nije bez greske.

Drajveri se menjaju kad nesto ne radi kako treba, ili kad izadje gomila feature-a kao sada, inace samo mazohisti rade drajver update jer je nova verzija izasla.
 
Ne, nego samo oni koji zele da igraju Day1 igre sa odgovarajucim novim drajverima za njih. ;)
 
Poslednja izmena:
Izgleda da nema više Wattmana, ili ga nisam uspeo pronaći.
 
Puca od madVR-a, djubre :)

Mada pucao je i u Overwatchu par puta, totalno nespreman drajver.
 
Poslednja izmena:
Na default je OK, ali ja imam popaljeno sve i svašta i još sam na NGU sa Abti-Alias...
 
Bas tako, i meni je sve zivo ukljuceno, puklo mi je vise puta pri pustanju nakon pauze ili premotavanju, 5700 XT je u pitanju.

Na 19.11.3 radi kao podmazano.
 
Tačno tako, pauza i pogotovo premotavanje, još ne dao bog premotavanje sa šiftom...
Ja na Fury iz potpisa.
 
Poslednja izmena:
i meni je solidno najarcan,i nisam premotavao i siftovao,ubacio epizode u plejlistu,sve kako treba.kad dodjem kuci javljam.
 
Ako hoćete tih pucanja da se rešite, moraće DDU drajvera, pa pri ponovnoj instalaciji ne paliti bukvalno ništa od onih naprednijih opcija (RIS može, probao sam).

Znači, ne sme ni da se upali, pa ugasi Enhanced sync npr jer će čak i tada pucati. Off od samog starta. Od eksternih programa, MorePowerTool može, mada mi nešto i on baguje, neće da setuje vcore koji mu zadam. Možda treba novija verzija alata, ali već koristim najnoviju...

Off na enhanced sync, off na bukvalno sve ostalo, ono snimanje ekrana, gif-ova, off na overlay... samo drajveri da rade. :)
 
Poslednja izmena:
Naravno da je bio DDU, a imam freesync, RIS i enhanced sync upaljen.
A to i je poenta, đubre radi samo sa "golim" drajverima...
 
Poslednja izmena:
meni su upaljeni chill (sve zakucano na 60fps) i enhanced sync na globalnom.koliko sam video radi u igrama (fh4,contract wars) ali ne radi u opengl-u.
 
Ako ima neko ko je instalirao ovaj novi Adrenalin, ako nije problem da proveri kakva je situacija u ocitavanjima zauzetosti VRAM-a? Konstantno mi pokazuje skoro maksimalno zauzetu memoriju, iako komp nista ne radi. U gpu-z pokazuje oko 250 MB

ScreenHunter_01-Dec.-12-13.57.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako imas W10 , odes u task manager / performance tab pa gpu i vidi koliko ti zaista zauzeto vram.

Mozda je bug u samom drajveru ... vrati na 19.10.1 whql
 
Na 7 sam jos uvek. Ugasio, pa ukljucio komp i sad pokazuje normalno. Ocigledno je neki program napravio problem, jer sam testirao neke povece video datoteke sa gomilom programa. Mrzi me da ponavljam proces da vidim koji od njih je zabrljao stvar.
 
Poslednja izmena:
sad sam premotavao,raznorazne rezolucije i bitrejt,radi sve perfektno.ne znam sta shift i premotavanje postize,ni kako to da probam...
 
Ako imas W10 , odes u task manager / performance tab pa gpu i vidi koliko ti zaista zauzeto vram.

Mozda je bug u samom drajveru ... vrati na 19.10.1 whql
Ovako na leru, samo Firefox radi, pokazuje nulu zauzeća memorije.
 
Ja gledam n1 na yt , dedicated gpu memory 0.4/4.0GB
3D na oko 7% gledam 720p , stao snimak i otišlo na nulu.

Probao i AMD VCE h264 kodek (hw encoding) preko Handbrake-a. Blu-ray u small size 720p.
Radi standardno kao i na prošlom whql drajveru.
 
sad sam premotavao,raznorazne rezolucije i bitrejt,radi sve perfektno.ne znam sta shift i premotavanje postize,ni kako to da probam...
Koji GPU?

Ja uvek drajvere brisem preko poslednjeg DDU-a iz safe mode-a, sve sam po PS-u uradio i ne radi kako treba madVR, a i u igrama nije sjajno.
 
390x,sad jos malo akao forzu,i mislim da je bilo malo stateringa na samo enhanced + chill,sa vsync-om kao singerica radi.
 
Sa VSyncom mora da radi glatko, ali meni su sve igre neigrive od input laga.
 
pa kruziranje u forzi i moze,mada se desi da ode dodjavola zbog laga zato sam primarno pre drzao ES+chill (chill samo da obara klok i napon kad je usage manji).
 
AMD izbacio drajver pod istim brojem, jedina razika je nova kompatibilnost sa Rx 5500.
 
Samo da ostavim epilog, u pitanju je bio gom plejer iz nekog razloga kao da rezervise prostor na vramu za hardversko ubrzanje, ali nista ne radi. U pitanju je 4k sa 3.6 MB/s protokom. Sto je najzanimljivije nakon sto se ugasi gom, memorija i dalje ostaje zauzeta. Mada na gpu-z pokazuje normalnu potrosnju, tj. ne pokazuje tu zauzetu memoriju koju pokazuje amd program.
 
Radeon™ Software Adrenalin 2020 Edition 19.12.3

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-19-12-3

Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 19.12.3 Highlights
Fixed Issues

Game and boost clocks may be incorrectly reported for Radeon™ RX 5500 XT graphics products in Radeon Software.
Radeon Software Install may experience an error and fail to detect AMD graphics hardware when a certain WiFi adapter is enabled in the system.
Rocket League™ may crash or experience an application hang after performing a task switch.
A black screen may occur when Performance Metrics Overlay is open and changing game resolution.
After disabling Radeon Software Overlay users may still see the toast messages for the overlay shortcut while in fullscreen games.
Audio from custom scenes may continue to play after recording or streaming has been stopped.
Installer audio has been reduced as it was too loud on some system configurations.
Some users may be unable to select drop downs in graphics settings for Tessellation Mode.
Radeon ReLive may appear to be missing or not available to install on some system configurations with Hyper-V enabled.
Newly added game profiles may fail to enable the currently selected global graphics settings options in their profile.
Performing an auto update from web to Adrenalin 2020 Edition from Adrenalin 2019 Edition may fail with an error code.
Improved Radeon Chill experience when using a gaming mouse.
Switching between borderless and fullscreen in some games when Performance Overlay is enabled and Radeon FreeSync is enabled may cause stuttering.
MechWarrior 5: Mercenaries™ may experience black corruption near the bottom of the screen close to the player model.
Radeon Anti-Lag may fail to enable for DirectX® 9 applications when enabled in the global graphics settings options.
Radeon Anti-Lag may fail to enable for Counter-Strike: Global Offensive™.
The custom stream option may fail to present users with a url box to choose their endpoint.
DirectML Media Filters may fail to apply Upscale and Denoise when attempting to do both at the same time on one image.
Some Radeon FreeSync enabled displays may experience LFC intermittently enabling mid game causing poor performance or stutter.
A grey box may prevent users from setting custom hotkeys in the scene editor.
Performing Auto Tuning for graphics clocks on Radeon RX 5700 XT may result in an extremely high OC or unstable OC.
Some games may experience instability and screen loss or control loss when performing a task switch when the Gaming profile is set in Radeon Software which enables Radeon Enhanced Sync.
Radeon Image Sharpening may fail to enable in Star Wars Jedi: Fallen Order™.
HDCP 2.2 enabled content may fail to play on some Radeon RX 500 series graphics products.
 
Dobar patch notes [emoji23]

Neka, cekam ja januar, dacu im jos malo vremena :D
 
Nazad
Vrh Dno