Šta je novo?

Athlon X3 455 u Phenom x4 B55 par pitanja

_/Neo\_

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
3,930
Poena
710
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 8900k
Matična ploča
MSI Z370 SLI+
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz gSkill TridentZ
GPU
Sapphire RX580
Storage
Samsung 970EVO (500gb) + WD750 2tb
Zvuk
Sound Blaster Audigy FX
PSU
Corsair RM650i
Kućište
Cooler Master 690 1st gen
Monitor
Dell U2422H + HL P24 G5
Miš & tastatura
Logiteck Wave (K350) + MX Master 2s
Laptop
Dell Inspiron 15
Mobilni telefon
Nokia 7.2 + Motorola Edge 40 Pro
Pristup internetu
  1. ADSL
Naime uzeo burazer pe neki dan konfu, ovaj proc i MSI GF615M-P33V2 ploču i ja reko aj da probam da otključam pa da vidim da li će da radi.
E sad, iz prve je otključao u B55 bez L3 keša, ali mene sada interesuje sledeće: pošto se baš grejao cpu (išao do 70*C) ja reko aj vraticu na x3 pa ću posle otključati ponovo kada mu stavim bolji cooler, i sve je to bilo super, ja stavio TX2 ali sada neće da se otključa.
WTF? Jel problem do toga što sam vratio na deff ili do nečeg drugog?
 
Meni se nesto slicno desilo sa jednom DFI plocom (otkljcao radi probe, vratio, pa ploca pobrljavila). Probaj da ocistis CMOS, ako se dosad nisi toga setio, pa vidi jel ce da uspe, jer je na ploci gde sam ja pokusao da otkljucam jezgro takva brljotina resena ciscenjem CMOS-a, pa javi rezultate.
Pozz ;)
 
Jel problem do toga što sam vratio na deff ili do nečeg drugog?

Nije sigurno problem zbog vraćanja na default, ja sam imao matičnu ASRock 870 Extreme3, i igrao sam se na njoj sa uključivanjem/isključivanjem jezgara radi testova. Bez problema sam je šetao X2 -> X3 i nazad više puta (četvrto jezgro je bilo neispravno).

Kao što kaže Johnny_z11, verovatno se ploča zaglupela iz nekog razloga, probaj BIOS deafult ili clear CMOS.
 
To ti je 99% do ploce. I ja imam neku MSI plocu koja otkljucava cpu kako joj se cefne. Sa jednim biosem hoce svaki put, a sa nekim iz 5-6 pokusaja. Posto MSI ima za otkljucavanje samo Enabled, idi ugasi, resetuj pa ponovo ukljuci.
 
Odradio juče i iz prve otključao i sad sam smanjio sa 3.3ghz na 2.8ghz uz 1.3v i radi i hladi :) Ne prelazi 50 stepeni sa starim TX2 coolerom, tako da sam zadovoljan a s obzirom da je grafika na njemu 6450 bolji cpu ni ne treba :)
 
Vrh Dno