Šta je novo?

Athlon II 620 X4 mali oc opusteno :)

Znam, ali koliki mu je TDP @3.6GHz sa 1.52V?
Preko 125W sigurno

Po nekom mom rezonovanju (koje me dosad nije varalo kad je OC u pitanju :)), sa povecanjem napona za 0.1v na default taktu potrosnja se povecava za nekih 10w. Znaci na 2.6 GHz, 1.5v i 80% opterecenja on ce razvijati nekih 100W mozda koji W vishe (do 110 u punom opterecenju). Na to treba dodati i OC i nekih 30tak W, i dolazimo na cifru od 130W (nek je i 140) sto znaci da bi ploca mogla da podnese taj procesor duze vreme uz adekvatnu promaju u kucistu.

Ja licno mislim da su te deklaracije za AMD preduvane, i da procesori rade u proseku sa bar 10% manjim TDP-om u praksi... Idle snage ne treba ni pominjati...
 
Po nekom mom rezonovanju (koje me dosad nije varalo kad je OC u pitanju :)), sa povecanjem napona za 0.1v na default taktu potrosnja se povecava za nekih 10w. Znaci na 2.6 GHz, 1.5v i 80% opterecenja on ce razvijati nekih 100W mozda koji W vishe (do 110 u punom opterecenju). Na to treba dodati i OC i nekih 30tak W, i dolazimo na cifru od 130W (nek je i 140) sto znaci da bi ploca mogla da podnese taj procesor duze vreme uz adekvatnu promaju u kucistu.

Ja licno mislim da su te deklaracije za AMD preduvane, i da procesori rade u proseku sa bar 10% manjim TDP-om u praksi... Idle snage ne treba ni pominjati...

Kako se ta tvoja M720-US3 ponasa u praksi?
 
Ploca ima 140W podrsku, A za 1.52 napon, pa moram na 1.5 se restartuje... Ali sam zato nagruvano NB na 2700 i uzivam :)
Moglo je to za 50-70Mhz vise da bude ali nije potrebno, a cifre su bas okrugle ;)
 
Kako se ta tvoja M720-US3 ponasa u praksi?

Ne mogu da se pozalim. Isao sam do nekih 3.5 GHz ( i isto mu treba 1.5v) ali sam je vratio na def. posto mi OCovana masina ne vrsi posao (uglavnom radim na kompu, i procesor se uglavnom nalazi u idle pa mi vise od def. i ne treba). Cipset aktivno hladim (4cm vent) a po merenjima ET6 naponska jedinica radi u granicama normale (ne prelazi 45 stepeni u opterecenju). Doduse, ploca ima VDrop od 0.02v, ali je zato VDroop nepostojeci sa ovim procesorom, pa se stabilan rad lako postize.
 
Juce sam i ja kloknuo mog 620 ... 3250MHz , radilo sve ok, igrao malo Krizu. Na zalost nakon toga sam pokrenuo CPUz i primetio da je takt procesora oboren na ~1GHz. Naravno temperatura je bila 60ak stepeni C.
Ne vredi mi sa ovim da se zezam dok ne narucim TX3. Problem je sto mi ove moje temperature deluju kao previsoke cak i za stock kuler, ili gresim?
 
Juce sam i ja kloknuo mog 620 ... 3250MHz , radilo sve ok, igrao malo Krizu. Na zalost nakon toga sam pokrenuo CPUz i primetio da je takt procesora oboren na ~1GHz. Naravno temperatura je bila 60ak stepeni C.
Ne vredi mi sa ovim da se zezam dok ne narucim TX3. Problem je sto mi ove moje temperature deluju kao previsoke cak i za stock kuler, ili gresim?

Jel' ti ukljucen C'n'Q?
To za 1GHz je normalno (malo manje od 1GHz) kad je ukljucen.
60 stepeni je stvarno puno za taj relativno mali klok od 3.250GHz
 
Verovatno je ukljucen CnQ. Ne mogu sad da proverim, ali prilicno sam siguran da jeste.
Pa pod linX-om mi je i na vise od 60C isao.
Treba li da se zabrinem? :)
 
Treba. A chime merish temperature? I shta ti kaze za cpu temp?
 
Jedini program koji mi detektuje temperature je Everest. Ako me secanje dobro sluzi - u idle-u mi bude oko 48C. Na default klokovima i naponima...
 
TX3 ce da ti zavrsi posao. Ja imam TX2 i sa full opterecenjem procesor ne gazi 40 stepeni. U idle radi na 28 (na def takt sa 1.2v naponom).
 
Da ali koje si temperature imao sa stock kulerom? Da bih dostigao tvoje temperature - TX3 prakticno mora da temp. spusti jos 20ak stepeni C.
 
Da ali koje si temperature imao sa stock kulerom? Da bih dostigao tvoje temperature - TX3 prakticno mora da temp. spusti jos 20ak stepeni C.

Mislis da je nemoguce? Ja stock nikad nisam koristio, cim sam kupio proc kupio sam i kuler, tako da tu razliku ne mogu da ti kazem, ali sa sigurnoscu ti tvrdim da je TX3 u dobro provetrenom kucistu sasvim dovoljan za takt od 3.5-3.6GHz i da temperatura nece otici u crveno. Konkretno (na mom primeru) TX2 je na 1.4v drzao procesor na 45 stepeni u punom opterecenju (RPM fiksiran na 1500 obrtaja, da sam stavio na 2k mozda bih ukrao jos koji stepen). Treba uzeti u obzir da je TX3 bolji hladnjak, tako da prostora za OC itekako ima. Ne isplati se davati novac na neki besan kuler za AII. Vendetta2 je za njega apsolutni maksimum.
 
Poslednja izmena:
Iskreno se nadam da moze to. Ja sam od uvek koristio te default kulere jer nikad nisam imao problema sa temperaturama.
Uzimam onda sigurno TX3, kuciste je dobro provetreno (ja sam samo bio zabrinut da nije problem mozda u necemu drugom).
Cim uzimam bacam se u "nasviravanje" pa postujem rezultate.
 
Kupi i normalnu pastu. Ne znam dal uz TX3 daju tubicu, ili je vec nanesena na hladnjak (ako je ovo drugo, onda obavezno kupi pastu, posto je ta nanesena loseg kvaliteta).
 
Sve preporuke za OCZ freeze.

Bilo koja silver ce zavrsiti posao. Ja stavio Xilence, i razlika u odnosu na Nano Fusion (koja je skoro duplo skuplja) je jedva stepen u korist nano (senzor se premislja :)).

Jeste OCZ dobar za svoje pare, ali nema potrebe da obidje pola grada ne bi li ga negde nasao ;)
 
@Peoneerko
Ja sam se vec zalio da mi bios prijavljuje netacnu temperaturu za cpu,ne znam dal si primetio moj post...Dakle temperatura za cpu je netacna dok po temperaturi jezgara koje su tacne mozes videti realno kolika je tepm tvog cpu-a,na primer u everestu...Evo stavio sam najnoviji bios(FG) sa nadom da ce to biti ispravljeno,medjutim nije :( Ne bi mi smetalo,i ne bih obracao paznju na to ali koristim PWM ventilatore koji se vrte mnogo vise nego sto je potrebno...
 
@Peoneerko
Ja sam se vec zalio da mi bios prijavljuje netacnu temperaturu za cpu,ne znam dal si primetio moj post...Dakle temperatura za cpu je netacna dok po temperaturi jezgara koje su tacne mozes videti realno kolika je tepm tvog cpu-a,na primer u everestu...Evo stavio sam najnoviji bios(FG) sa nadom da ce to biti ispravljeno,medjutim nije :( Ne bi mi smetalo,i ne bih obracao paznju na to ali koristim PWM ventilatore koji se vrte mnogo vise nego sto je potrebno...

Video sam tvoje postove. Posebno me nervira ovo boldovano. Nadam se da ce sledeci bios da malo sredi situaciju.

Sinoc sam se malo poigrao:
bus na 250 = 3250mhz
nb mnozilac sam stavio na 8,
a memoriju na 4x 250 = 1000... Predpostavljam da bi bilo previse da sam mnozilac ostavio na 5.33? I da, memorija je ostala na default naponu od 1.9, jel to ok?
Masina se butovala, radilo sve ok. proterao sam par krugova linx-a bez problema, ali nisam imao vremena vise da se zezam.
Cim nahvatam jos malo vremena javicu vam da li ima jos napretka :)
 
Ne bi mi smetalo,i ne bih obracao paznju na to ali koristim PWM ventilatore koji se vrte mnogo vise nego sto je potrebno...

A da se poigras sa SpeedFan-om? Ako se ne varam, u SF mozes da namestis temerature offset, tako da ti prikazuje nizu temperaturu, a posle toga podesis brzinu ventilatora (Smart Guardian opcija bi te 99% zadovoljila).
 
A da se poigras sa SpeedFan-om? Ako se ne varam, u SF mozes da namestis temerature offset, tako da ti prikazuje nizu temperaturu, a posle toga podesis brzinu ventilatora (Smart Guardian opcija bi te 99% zadovoljila).

Hmm speedfan,padalo mi je na pamet ali nisam sklon "softverskim" resenjima,za nesto sto bi normalno bilo da funkcionise samo instrukcijama biosa...u svakom slucaju hvala probacu.. ;)
 
Sinoc sam se malo poigrao:
bus na 250 = 3250mhz
nb mnozilac sam stavio na 8,
a memoriju na 4x 250 = 1000... Predpostavljam da bi bilo previse da sam mnozilac ostavio na 5.33? I da, memorija je ostala na default naponu od 1.9, jel to ok?
Masina se butovala, radilo sve ok. proterao sam par krugova linx-a bez problema, ali nisam imao vremena vise da se zezam.
Cim nahvatam jos malo vremena javicu vam da li ima jos napretka :)

Nemas potrebe da podesavas mnozioce za nb i ht,dovoljna je opcija auto.Takodje obavezno ostavi AUTO za cpu mnozioc da bi ti radio cool'n quiet,u suprotnom mislim da nece.Inace,primetio sam da nb i ht link hoce da rade i na 2500MHz,sa primetnim boljitkom u performansama mada ipak cini mi se da je to nepotrebno forsiranje...
Sto se tice memorije prava je Viperka,vidim da ima vise ponosnih vlasnika :d Ipak 5.33 bi rezultovalo 1332.5MHz u tvom slucaju,a za to bi trebalo bar 2.4V ili maximalnih 2.5V(na ovoj ploci) uz popustanje latencija memorije...kad imam vremena probacu je :mad: ali ne isplati se maltretirati ovo zmikce za dodatnim MHz...I kod mene radi na 1.9V ali nisam siguran da moze tako uvek,a mozda i ova ploca "laze" za napon posto laze za temperaturu :sceptic:
 
I jos nesto da kazem,posto je tema athlon II 620.Ne znam da li je kriva ploca ili cpu ali u zavisnosti od mnozioca za memoriju kao da postoji FSB WALL i to 255MHz ako je mnozioc 2.66 i oko 275MHz za fsb ako je memorijski mnozioc 3.33 i 4.00...bar je tako kod mene
 
Poslednja izmena:
naravno da treba da podesava mnozioce za nb jer neke ploce ako im ne povecas napon za nb nece vise od 2200mhz...podizanjem nb-a dobijas "zivahniji" i brzi odziv sto se primeti...
ps nemoj da pises 3 posta za redom
 
Nemas potrebe da podesavas mnozioce za nb i ht,dovoljna je opcija auto.Takodje obavezno ostavi AUTO za cpu mnozioc da bi ti radio cool'n quiet,u suprotnom mislim da nece.Inace,primetio sam da nb i ht link hoce da rade i na 2500MHz,sa primetnim boljitkom u performansama mada ipak cini mi se da je to nepotrebno forsiranje...
Sto se tice memorije prava je Viperka,vidim da ima vise ponosnih vlasnika :d Ipak 5.33 bi rezultovalo 1332.5MHz u tvom slucaju,a za to bi trebalo bar 2.4V ili maximalnih 2.5V(na ovoj ploci) uz popustanje latencija memorije...kad imam vremena probacu je :mad: ali ne isplati se maltretirati ovo zmikce za dodatnim MHz...I kod mene radi na 1.9V ali nisam siguran da moze tako uvek,a mozda i ova ploca "laze" za napon posto laze za temperaturu :sceptic:

Overklokingom HT-a ne dobijas ama bas nista, dok sa OCovanjem NB dobijas brzi rad na relaciji L3 kes - RAM.

Inace, moja vajperka isto radi na 1.9v @1066, tako da to nije iznenadjenje :)

ps nemoj da pises 3 posta za redom

Mozda nije mogao da edituje, mala je tolerancija za editovanje poruka na benchu ;)
 
:) dobro,dobro sorry za 3 posta nisam uspeo da citiram 2 odjednom,nece se ponoviti :p Na AUTO ova ploca sama bira mnozioc koji najvise odgovara tj. onaj koji daje proizvod najblizi 2000MHz.Samo sam hteo da skrenem paznju coveku na to,jer imamo istu plocu.S obzirom jos da ova ploca trpi nekako i do 2500MHz(i za ht i za nb) bez dizanja napona...ne moraju se dirati mnozioci za vecinu postavljenih vrednosti fsb-a
Sto se tice Viperke daj boze ali ako fabricki stoji 1066MHz 5-5-5-15 2.1V cak je ovo revizija 2 dok revizija 1 trazi mozda i 2.2V cisto sumnjam da 1.9V moze biti dovoljno za stalan stabilan rad,a opet mozda kazem nije retka pojava da u biosu pise 1.9V a to realno bude malo vise(ili malo manje)... :)
 
ma opusteno...salimo se...dobrodosao :)
ja obicno ht stavim na 2000mhz ili oko te brzine,dok nb namestam na sto vise naravno sa bezbednim naponom
 
Evo, da se pohvalim malo :) Sistem nije OC-ovan, vec undervoltovan u cilju smanjenja zagrevanja, potrosnje teletabisa i ostalo :)



Obratite paznju na VCore i radnu temperaturu. Nisam dugo vrtio prajm, ali temperatura je dostigla max (vrtio sam ga pre i znam koja je granica).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno