Šta je novo?

Asus Zephyrus M16 2022 model

S.O.A.D

Poštovan
Učlanjen(a)
07.09.2021
Poruke
133
Poena
65
Konačno se dočepah novog Zephyrus M16 modela. Pratio sam ovaj model još prošle godine pošto mi je uz G15 bio jedan od najboljih all around uređaja na tržištu. Kada je izašla nova, 'malo' poboljšana verzija sa novim i7 12700h procesorom i FHD 165mhz displejom, uz veći touchpad, kupio me odmah :)
Kupio sam FHD+ 165hz verziju iz par razloga, prva je jer će trajanje baterije biti makar za 1.5-2h duže od QHD modela, drugi razlog je što QHD model dolazi uz RTX 3070Ti ili RTX 3080Ti i sa i9 12900h procesorom, što je meni totalno nepotrebno. Radim video editing, malo neke foto obrade i ako stignem koji sat neke igrice nedeljno. Probaću par novih naslova pa pišem utiske ovde ali me više interesuje kako će da se pokaže u odnosu na stari desktop koji imam, pogotovu sa novom ddr5 memorijom od 4800mhz i novim gen4 ssd-om koji bi trebalo da je dosta brži od ranijih modela. Uz ovaj model ide RTX 3060 pa mislim da će u odnosu na prethodnu gtx 750 sa desktopa itekako vršiti posao :)
Posle par dana korišćenja, mislim da sam ubo' pravu mašinu, baterija oko 8h nekog slabog korišćenja, youtube, excell sheets, koji film, što je za gamer laptop čini mi se ok. Videćemo kako će se ponašati dalje, pišem utiske i posle par igrica ovde!
Ukoliko imate pitanja, pišite
 
Čestitam na iskusnoj kupovini i neka te služi/napravi pare!
Sa novim zephyrus modelima (i intelom 12gen) nema greške, ispravili su praktično sve nedostatke sa predhodnih modela. Ne sviđa mi se samo što su mali g14 prebacili na all amd kombinaciju, njega sam do sada uvek birao. Čekam još g15 da vidim na testovima.
 
Čestitam na iskusnoj kupovini i neka te služi/napravi pare!
Sa novim zephyrus modelima (i intelom 12gen) nema greške, ispravili su praktično sve nedostatke sa predhodnih modela. Ne sviđa mi se samo što su mali g14 prebacili na all amd kombinaciju, njega sam do sada uvek birao. Čekam još g15 da vidim na testovima.
Biće G15 sigurno odličan, prošle godine je bila znatno bolja baterija zbog Ryzen-a ali me M16 i tada privlačio više zbog znatno boljeg 'Nebula' displeja sa 500nitsa i sjajnim kolor gamutom. Ovaj FHD je malo lošiji što se toga tiče ali daleko bolji od trenutne konkurencije.
 
I to sa baterijom i ryzenom je diskutabilno; meni je na win 10 bilo extra, kako sam instalirao win11 na zephyrusa otišlo sve u propast. A što se displeja tiče skroz ok izbor. Realno je preko qhd sve overkill za te male dijagonale.
 
Nazad
Vrh Dno