Šta je novo?

Asus Zenfone 9

Odličan telefon nema šta. Ovakav je ustvari trebao da bude s22.
Pitanje samo da li će ikada doći na naše tržište.
 
Veoma interesantan telefon, šteta što Asus planira samo 2 godine software-ske podrške - a dešavalo se da i to što obećaju ne ispoštuju...
Sa druge strane vidim da postoji dobra LineageOS podrška za starije Zenfone modele, pa će verovatno postojati i za ovaj.
Takođe se nadam da će kameru da "upeglaju" u sledećih nekoliko update-ova, hardwer je pristojan ali software treba još dosta da se popravi.
 
Najveća mana kao što sam i mislio je ova plastika pozadi koja će posle 30dana izgledati kao da je mob izašao iz kontejnera. Šteta.. nije mi jasno kako su napravili takav kiks.
 
I koliko će da prođe dok ne dođe na KP, dva, tri meseca ???
:mad:
 
Najveća mana kao što sam i mislio je ova plastika pozadi koja će posle 30dana izgledati kao da je mob izašao iz kontejnera. Šteta.. nije mi jasno kako su napravili takav kiks.
Pa ne mora da znaci...ima plasticnih telefona koji i dalje izgledaju kao novi...plus ako se fon stavi u masku, ona se nece ni videti...trebalo je da naprave i jeftiniju verziju sa 90hz ekranom, mozda SD 7 Gen 1 procesorom i to bi takodje bio vrhunski fon...jos ako smanje cenu za 200-300$...tamanica...ovako je poprilicno skup... :)
 
Pa ne znam bas da li ne mora da znači, ali svaki review koji sam odgledao mob je imao prljavštine ili oštećenja na plastici kao da ga je lik koristio 2god a ne max 7dana.
Ima nas još uvek koji ni na jedan mob ne stavljamo kejs :)
 
Naleteh na jednu recenziju i telefon mi deluje idealno :

  • Snapdragon 8
  • dobra baterija
  • 3.5mm jack
  • kompaktan
  • otključava se otiskom prsta sa strane, a ne na ekranu
  • nema stakla nazad

Ne vidim mane.
 
I podrska od strane proizvodjaca nije bas jaca strana brand-a Asus.
 
Ma teraj, samo gledaj da imas ostvarivu garanciju. Taman da nam proveris kakav je 😁
 
Odlican Telefon u svakom smislu kompletan, i jos nije cigla.. Kad bi izbacili Zenfone 9 mini il tako nesto sa SD 870 il 888 (al sa hladjenjem ko Realme GT 5g da ne trokira i ne pregreva se znam jer ga imam) i da je cena do 400 evra, bio bi opasan konkurent na trzistu.
 
Ja sam mesecima gledao šta da uzmem, ništa mi se nije stvarno dopalo, nije mi pomogla ni tema koju sam otvorio ovde, ali sam se otprilike odlučio za Pixel 6 Pro i onda mi je na FB izletela reklama za ovaj telefon, oduševio sam se i brzo naručio. :) Ima doslovno sve što mi treba, a ono što mu nedostaje mene ne zanima (telefoto kamera, bežično punjenje), tako da na papiru izgleda kao odlična kupovina za moje potrebe..
 
Ja sam mesecima gledao šta da uzmem, ništa mi se nije stvarno dopalo, nije mi pomogla ni tema koju sam otvorio ovde, ali sam se otprilike odlučio za Pixel 6 Pro i onda mi je na FB izletela reklama za ovaj telefon, oduševio sam se i brzo naručio. :) Ima doslovno sve što mi treba, a ono što mu nedostaje mene ne zanima (telefoto kamera, bežično punjenje), tako da na papiru izgleda kao odlična kupovina za moje potrebe..
Javljaj utiske kada ti stigne :)
 
Uf ne bih nosio beli telefon nikada. :D Ne smeta mi što imaju samo crni, ostale boje mi nisu tako lepe, osim možda plave.
 
Ne znam jel bilo u temi, obzirom da je telefon bezmalo 100.000 kod nas, koliko godina zvanicne softverske podrske ce imati ovaj telefon i koliko azuriranja Androida?
 
Ne znam jel bilo u temi, obzirom da je telefon bezmalo 100.000 kod nas, koliko godina zvanicne softverske podrske ce imati ovaj telefon i koliko azuriranja Androida?
2 godine i 1 ili 2 Android nadogradnje. Kome ne smeta, moze kasnije da se igra custom romovima, posto otkljucavaju bootloader.
 
Malo je to za 100.000.
 
Nazad
Vrh Dno